Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mustafa Noyan

12 yıl önce - Prş 16 Nis 2009, 22:38
Arnavutköy - Sazlıbosna


Çatalca İlçesine bağlı son köy iken, geçen seneki yeni düzenlemeyle Arnavutköy İlçesine bağlanan Sazlıbosna Köyü, Sazlıdere kıyısında, rengarenk çiçek tarlaları ve leylek yuvalarıyla çok şirin bir köy, İstanbul'un merkezi semtlerine sadece bir saat mesafedeki bu köye, piknik ve balık bahanesiyle gidip, köy hayatı yaşamak mümkünHadımköy'den Sazlıdere yolu


Sazlıdere


Sazlıbosna Köy Meydanı


Sazlıbosna Köyünde Leylek Yuvası


vahitsan

12 yıl önce - Prş 16 Nis 2009, 23:51

Aşağı yukarı hergün buralardan geçerim ve sayın Noyan' ın fotoğraflarındada görüldüğü gibi buranın leylek yuvaları dikkatimi hep çeker, diyebilirimki her elektrik direğinin tepesinde bir yuva vardır. Bazı direklerede bu kuşların yuva yapmamaları için tepelerine uzunca sırıklar bağlanmış, herne kadar iptidaide olsa işe yarıyorlar, bu yuvaların tehlike arzettiği muhakkak ama o hayvanları yuvalarında yaşarken, yavrularını büyütürken görmekte çok hoş, heryerde bu kadar leylek yuvası görmediğim için bana epey ilginç geliyor.
Fotoğraflarda görünen o güzel gölde geçtiğimiz yaz adeta bitmiş bir -iki metre genişliğinde cılız bir dere halini almıştı, bu kış yağan yağmurlar sayesinde gene bu güzel görünüme kavuştu ve bir çok türden kuşa ev sahipliği yapıyor.


Kris Hazel
12 yıl önce - Prş 16 Nis 2009, 23:59

Harika bir koy bayildim . Nasil neredn gidebiliriz? Halki nasil? Muhtemelen gocmen olsalar gerek .

Mustafa Noyan

12 yıl önce - Cum 17 Nis 2009, 09:38

Sazlıbosna Köyüne ulaşmak kolay,
özel araçla O2 otoyolundan, Hadımköy Sapağı'ndan çıkıp, kuzey istikamette yönlendirme levhalarını takip ederek, toplu taşıma tercih edilirse de Edirnekapı'dan Arnavutköy minibüslerinin bir kısmı ile Bayrampaşa Metro istasyonunun önündeki terminalden hareket eden 336H belde halk otobüsleri kullanılarak ulaşmak mümkün.Hadımköy' deki TOKİ konutlarında yerleşim çoğalınca, İETT' nin 36HT hattının da Sazlıbosna ve Hadımköy TOKİ' ye uzatılacağı kesin görünüyor.


ferhatkaya
12 yıl önce - Cum 22 May 2009, 18:09

Hadımköy'ün kuzeydoğusundaki Dursunköy, Sazlıbosba ve Çilingir üçgeninden resimler çektim. Buraların 3. köprünün güzergahında olduğu ve arazilerin inşaat firmalarınca kapatıldığı anlatılıyor. 50 yıl sonra "Mecidiyeköy'ün bir zamanlar dutluk olması" esprisinin bir benzerini buralar için de yapabiliriz


(+)

(+)

(+)
sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL