Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
yavuzhan55

11 yıl önce - Pts 13 Nis 2009, 18:27
Samsun'a 3.Üniversite: Duruşehir Üniversitesi


Alıntı:
Samsun´a 3. Üniversite
Zirve Dersanesi Genel Koordinatörü Metin Sönmez, Ankara yolu Toybelen mevkiine kurulacak olan Duruşehir Üniversitesi´nin temelini bu yıl içinde atmayı hedeflediklerini belirtti.Zirve Dersanesi Genel Koordinatörü Metin Sönmez´den Samsun´a 3´üncü üniversite müjdesi. Sönmez, Ankara yolu Toybelen mevkiine kurulacak olan Duruşehir Üniversitesi´nin temelini bu yıl içinde atmayı hedeflediklerini belirtti.

Hedef, 2011 yılı
Duruşehir Üniversitesi´nin Duruşehir Eğitim Vakfı tarafından kurulacağını belirten Sönmez, "Üniversitemizin arazi tahsisi yapılmış olup, arazi vakfımıza aittir. Üniversitemizin inşaat projesi ve kuruluş çalışmaları için önümüzdeki aylarda YÖK´e başvurumuzu yapacağız. Gerekli işlemlerin ve kuruluş izninin çıkmasından sonra en geç bu yıl içinde temeli atılacaktır. 2011 yılında eğitime başlamayı planlıyoruz" dedi.

Atatürk ilkeleri ışığında
Metin Sönmez, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında Türk toplumunun değerlerini tanıyan ve tanıtan demokrasinin değerlerine sahip çıkan, bağımsız, girişimci, yenilikçi, dürüst, ahlaklı, hoşgörülü, kendisi ve çevresiyle barışık gençler yetiştirme misyonuyla yola çıktıklarını belirterek, "Öğrencilerinin, mezunlarının, öğretim elemanlarının, tüm çalışanlarının ve toplumun beklentilerine cevap veren bir üniversite olacağız" dedi. 4 yıllık fakülteler, meslek yüksek okulları
Üniversitenin kuruluş aşamasında 4 yıllık fakültelerin yanısıra meslek yüksek okulu bölümlerinin de açılacağını belirten Metin Sönmez, "Üniversitemizin kuruluşunda hukuk, mimarlık, iktisadi bilimler ve fen fakültesi olacak. Fakültelerin yanısıra günümüz koşullarında ara eleman sıkıntısı çekilen sahalarda meslek yüksek okulu bünyesinde bankacılık ve sigorta, tıbbi laboratuvar ve sekreterlik, dış ticaret gibi bölümler de yer alacak. Bunların yanısıra Adalet Meslek Yüksek Okulu da açacağız" diye konuştu.

Kaynak:http://www.habergazetesi.com.tr/habergoster.asp?k ...mlik=24766

Bir devlet üniversitesi olan şehrimize, Canik'te kurulacak olan Başarı Üniversitesi ve şimdi de Ankara yolu üzerinde kurulması planlanan Duruşehir Vakıf Üniversiteleri ekleniyor. Hayırlı olsun.


Ahmet Özbuluk

11 yıl önce - Pts 13 Nis 2009, 18:44

Samsun'umuza hayırlı ve uğurlu olsun. İnşaatları ne zaman başlar acaba?neşetyıldız

11 yıl önce - Pts 13 Nis 2009, 19:11

Samsun üniversiteler şehri oluyor,eğitim ve sağlık sektöründe her gün hızlı adımlarla ilerliyor.Samsun ilimize üçüncü üniversite hayırlı olsun.

Mehmet Türkyılmaz
11 yıl önce - Pts 13 Nis 2009, 19:15

İkinci üniversite şu an etkin mi? Bu arada hayırlı olsun

ersin55
11 yıl önce - Pts 13 Nis 2009, 19:23

İkinci üniversite etkin değil. Temeli Haziran'da atılacak. Bu konuda ilgili başlık aşağıdaki linkte arkadaşlar:

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=54430aakif
11 yıl önce - Pts 13 Nis 2009, 19:52
Samsun'a 3.Üniversite: Duruşehir Üniversitesi


Ne kadar güzel bir haber... Umarız projelerin hayata geçirilmesi ile ilimizde eğitim ve sağlık sektöründe de ismini duyurur.
Emeği geçenler sağolsun...


PINAR DEMİR

11 yıl önce - Pts 13 Nis 2009, 21:32
harika bir haber


Karedenizimizin gelişimi için çok güzel bir haber.

Mustafa_ÜNLÜ

11 yıl önce - Pts 13 Nis 2009, 23:23

Harika bir haber gerçektende.

Üniversiteyi kuranların Samsun'da eğitim alanında yaptıkları zaten ortada,şimdi ise daha geniş kapsamlı bir atılım ve belkide eğitimde yapılabilcek en yüksek faydalardan birini yapıyolarlar,Başarıları daim olur inşallah...


kutbay
11 yıl önce - Sal 14 Nis 2009, 10:59

Canik'teki ğniversitenin Haziran'da temeli atılacak. Demek ki Duruşehir Üniversitesi için düşünülen süreç (ki önemli olan arazi ki arazide zaten vakfın kendisininmiş) aksama olmadan devam ederse bu sene Samsunumuzda iki üniversitenin temeli atılmış olacak. Bu da da demek oluyor ki önümüzde ki iki yıl içinde Samsunun sosyal kültürel hayatı daha da renklenecek. Şehrimizin canlılığına canlılık katılacak.

cihan

10 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 23:50

Duruşehir Üniversitesi şu an ne durumda bilen arkadaşlarımız var mı? YÖK ten onay geldi mi?

Ayrıca Samsun'da 2.üniversite; Canik Başarı Üniversitesi yorumları ve haberleri için;
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=54430& ...mp;start=0sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET