Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
mehmed
17 yıl önce - Prş 10 Mar 2005, 17:11

Ya arkadaslar bir sorum olacak; merak ettim de; Imrali adasi Bursa a mi ayit?

hassan
17 yıl önce - Prş 10 Mar 2005, 19:01

evet İmralı adası Bursaya ait. Mudanyadan geliş gidiş yapılıyodu. Ta ki apo oraya yerleşene kadar...

Özcan

17 yıl önce - Cum 11 Mar 2005, 10:19

İmralı Adası Bursa il sınırları içinde değildir. Gidip gelmesi en uygun yerleşim yeri Mudanya olabilir ama bildiğim kadarıyla İstanbul'a bağlı. O değilse Balıkesir'dir. Ama Bursa olmadığına eminim. Haritada yer almaması da bu yüzden.

Murat Tolga Karahanoğlu

17 yıl önce - Cum 11 Mar 2005, 11:13

Alıntı:
İmralı Adası Bursa il sınırları içinde değildir. Gidip gelmesi en uygun yerleşim yeri Mudanya olabilir ama bildiğim kadarıyla İstanbul'a bağlı. O değilse Balıkesir'dir. Ama Bursa olmadığına eminim. Haritada yer almaması da bu yüzden.

Özcan sanırım yanılıyorsun. İmralı adasının 1999 yılı itibariyle Bursa'ya bağlı olması gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam. Maden Teknik Arama Genel Müdürlüğü Resmi Web sitesinde Bursa il sınırları içerisinde gösteriyor :

Özcan

17 yıl önce - Cum 11 Mar 2005, 17:33

Galiba doğru. Türk Telekom adanın telefonlarını 224 koduyla veriyor.

Murat Tolga Karahanoğlu

17 yıl önce - Cum 11 Mar 2005, 22:29

Desene dostum, birlike Bursa'da belkide çoğunluğun bilmediği birşeyi ortaya çıkardık. İşte araştırmacı WOWTURKEYcilik bu olsa gerek!

farukkaplan

17 yıl önce - Pzr 27 Mar 2005, 14:42
cok guzel bir harita

bu haritayı buraya yukleyerek yapmis oldugunuz kamu hizmetinden dolyı tesekkuru bir borc bilirim.
haritada uluabat golu uzerindeki adalar ve golyazi beldesi belirtilmemis.neyse bu tur kusurlar her zaman olur.
bursa bence istanbulşdan sonra turkiyenin en iyi sehri ve ili. ili diyorum cunku bursanın ilcelerinde ve koylerinde de o kadar guzel yerler var ki saymakla bitmez.
dunya uzerinde de en guzel sehirlerden bir tanesi.
ama maalesef biz bu sehri tanitamiyoruz.
yabanci bir adam turkiye deyince istanbul diyor,ankara diyor nadir olarak da izmir diyor.ama bursa cok gerilerde kalıyor.
bu normal diyenler olabilir, onlar ici su hatirlatmayi yapayım.
italyada bugun herkes floransa ,venedik,bologna,napoli gibi sehirleri duymustur.
belki bu sehirlerin tarihi onemli olabilir. fakat bursada tarih desen tarih, dogal guzellik desen dogal guzellik, buyukluk desen buyukluk 1,5 milyon nufus saydigim sehirlerin 4-5 kati buyuk hatta tasrasiyla beraber 2,5 milyonluk bir metropol.
fakat basta da dedigim gibi biz bursayı hakkıyla tanitamiyoruz.

muratseren

17 yıl önce - Pzr 03 Nis 2005, 15:30
Bursa Haritaları ve Uydu Fotoğrafları

Arkadaşlar umarım işinize yarar. Sizden de elinizdeki haritaları göndermenizi rica ediyorum...

(+)

(+)

(+)

Murat Tolga Karahanoğlu

17 yıl önce - Pzr 03 Nis 2005, 16:16

(+)

muratseren

17 yıl önce - Cum 08 Nis 2005, 18:52
Antika

İşte elime yeni geçen bi eser.....

(+)

sayfa 2