Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep Nüfus Bilgileri
« önceki   123 ... 454647484950   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 46
Mert Karakoyun

1 yıl önce - Sal 11 Nis 2017, 19:01

Demograf adlı üyeye kesinlikle inanmayın

kendisi genel nüfus başlıklarında Kürt nüfusunu abarta abarta göstermektedir ve başlıkları trollemektedir.

Onun verdiği bilgilere kesinlikle tenezzül etmeyin ve onunla polemiğe dahi girmeyin çünkü kendisinin amacı her şehirde Kürt nüfusunu fazla göstermek bunu sözde kanıtlamaya çalışmak ve polemik çıkararak algı yaratmaktır.

Türkiye geneli nüfus başlıklarında ve iller bazında nüfus başlıklarında defalarca kez bunu yaptı. Şimdi de Gaziantep başlığına gelmiş.

Demograf
1 yıl önce - Sal 11 Nis 2017, 20:03

Bana inanilmasini istedigim veyahut bir beklenti icinde oldugum icin bu bilgileri paylasmiyorum. Uzun süredir akademik hayatimda bu konuya odaklandigim ve yaptigim bire bir görüsmelere -sadece bu amacla 26 kez gittigim Gaziantep iline- dayanarak cikardigim sonuclar bunlar. Eger benim söylediklerim yanlis ise bunu düzeltmek ve bir karsi görüsle ortaya cikmaniz gerekmektedir. Burada diger arkadaslarin da kürt nüfusunu cok veya gösterme cabasinda olmadigimi anlamislardir diye umuyorum. Eger cogunlugun böyle bir düsüncesi var ise itibar etmeyiniz efendim. Saygilarimla.

osman yörükoğlu
1 yıl önce - Sal 11 Nis 2017, 20:14

Açıkcası ben demograf üyemizin art niyetli olduğuna inanmıyorum.Her sonuçta güzel bir açıklama yapıyor zaten.Sadece Gaziantep için değil genel olarak söylediklerine de katılıyorum gerçekliği var bence.

bysanalturk
1 yıl önce - Sal 11 Nis 2017, 21:26

Gaziantep de yerli kürt çok vardır yani doğma büyüme buralı olan en az bir kaç yüzyıldır buralarda yaşamış insanlar var yani artık bırakın insanların kökenleri ile uğraşmayı insanlar ikiye ayrılır iyi ve kötü arada gri olanlar da var onlarada münafık diyoruz en tehlikeler bunlardır

oktay1453

1 yıl önce - Sal 11 Nis 2017, 22:37

Öncelikle şunu bilmek lazım. Nüfus sayımı yapılırken '' Kürt, Çerkez, Laz...'' gibi ayrımlar yaparak hesaplama yapılmıyor. Şehirlerde hangi etnikte ne kadar vatandaş var, net bir bilgi elde etmek mümkün değil. Yüzeysel araştırmalarla tahmini sonuçlar alınabilir. Gaziantep'te Kürt var, ancak bunu net olarak söylemek mümkün değil. Sadece gözlemlere dayanarak diğer şehirlere kıyasla birşeyler söylenebilir.

Misafir 381

1 yıl önce - Sal 11 Nis 2017, 23:09

gaziantepin nurdagi islahiye yavuzeli araban nizip gibi ilcelerin kurt koyleri mevcut bunlarinin disinda urfali adiyamanli kurtlerde cok var 250bin urfali 70bin adiyamanli diger dogu illerindende nufus var ama yuzde kac eder bilemem 7 haziran malum pari yuzde 15 oy aldi 1 kasimda yuzde 10,5 oy aldi turkiyede 80 milyon nufus var 20 milyonu kurt yani turkiye genelinde yuzde 25 kurt nufus mevcut malum partinin turkiye geneli oyu 1 kasimda yuzde 10 yani kurtlerin yuzde 40 i malum partiye vermis gaziantepde yuzde 10 civari oy aldi malum parti yani yuzde 23-25 civari bir nufus var antepte

Kürşat Kurt
1 yıl önce - Pzr 03 Eyl 2017, 00:28

Kürt nüfusu konusunda abartma mevcut. Bununla ilgili yaptığım bir araştırmada 526 yerleşim yeri içerisinden sadece 74 tane Gaziantep'in yerli Kürt nüfusu olduğunu görmüştüm. Bu da %14'lük bir sayı veriyor. Gaziantep'in merkez hariç 452 tane Türk yerleşim yeri var. Merkez'i katarsak %14'lük sayının %11'lere çekildiğini görmekteyiz. Oğuzeli'nin ise Suriye'de kalmış 89 köyünün olduğunu duymuştum. Bu sayıyı merkez hariç kattığımızda ise 541 Türk köyü yapmış oluyor. Bu sayılar bile Gaziantep'in Türk yerleşim yeri olduğunun ispatıdır. Demograf adlı kişinin verdiği bölge abartılmıştır. İslahiye'nin 2/3'ü Türk, 1/3'ü Kürt'tür. Haritayı incelediğimizde neredeyse İslahiye'nin tamamı alınmış!

Misafir 454

1 yıl önce - Cum 15 Eyl 2017, 18:02

gaziantepliler kendi şehrine sahip çıkan insanlardır korkmayın bi şey olmaz çünkü dışarı göç eden insanların çoğunun bi ayağı gaziantepte yani yapamayan veya dışarıda işi biten geri gaziantep e dönüyor en büyük sebebide iş yönünden sıkıntı yoktur ki kaldıki doğu şanlı urfadan gelen diyarbakırdan adıyamandan gelen kardeşlerimizde kültürlerimiz aynıdır sorunumuz yoktur akrabalıklar vardır suriyeliler hariç biraz onlarlada vardır yani nüfus kendi memleketine sahip çıkıyor sıkıntı yok besni kilis birecik ve halfeti buralar önceden antebe bağlıymış ama kültürler değişmemiş ve bu saydığım yerler biz antepliyiz derler ve antep e sahip çıkarlar.

Muratucbb
1 yıl önce - Cmt 16 Eyl 2017, 01:45

gaziantep şehrinde Kürtler vardır Nizip merkez ve bazı köyleri araban Yavuzeli ıslahiye merkez ve bazı köylerinde yine kürt nufüsü mevcuttur ve bunlar kendilerini Yerli halk olarak görüyor bir şekilde Gaziantep ekonomisine kültürüne katkıda bulunuyorlar.gaziantep genelinin Türklerden oluştuğu çok açık bir gerçek hem etnik köken tartışması çok aptalca bu bir toplumu bir şehri ileriye götürmez aksine çok fazla zarar verir

enisserkan

11 ay önce - Cum 17 Ksm 2017, 21:14
Gaziantep Nüfus tabela 2017

(+)

*alıntıdır

sayfa 46
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 454647484950   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET