Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Yasin Efesoy

11 yıl önce - Pts 06 Nis 2009, 20:10
Denizli BOİ, 4 Yıl Sonra Yeniden Hat İşletiyor


Merhabalar,

Denizli Belediye Otobüs İşletmesi (BOİ), 4 yıl 4 ay aradan sonra yeniden hat işletiyor. 29 Mart Yerel Seçimleri'nin ardındani 30.03.2009 tarihinde fiilen "bütünşehir" olunması nedeniyle, Denizli'ye bağlanan çevre beldelerin otobüs hatları da BOİ'ye devroldu. Gümüşler (servis), Servergazi (servis), Korucuk ve Cankurtaran belediyelerinin otobüs hatları, Turex ÖHO işletmeye başlayana kadar, geçici bir süreliğine BOİ tarafından işletilecek. Devrolunan tüm araçlardaki ilgili belediyelerin yazıları silinerek, "Denizli Belediyesi" yazı ve logoları yapıştırıldı.

BOİ'nin işlettiği hatlardaki araçlarla ilgili fotoğraflarımızı ve bu hatlarla ilgili mesajlarımızı bu başlıkta paylaşalım. Ve bir örnek:


[20 FC 242] | Otogar - Korucuk Merkez


Ayrıca bakınız:
- A2.41 - Bütünşehir İçin Hat Önerileriniz
- A1.02 - BOİ Filosundaki Araçlar
- A2.12 - Gümüşler ÖHO - Güncel Fotoğraflar
- A2.20 - Üçler Belediyesi'ne Ait Mercedes-Benz O325
Yasin EFESOY


serdar_y
11 yıl önce - Pts 06 Nis 2009, 23:29

yakın zamanda cankurtarana öho seferleri başlatılacagından bahsediliyor.Cankurtaran Denizli merkeze yaklaşık 30 km uzaklıkta ; buraya giden otobüs ücretleri yine aynımı olacak;
aynı olacaksa turex bu hattan zarar etmezmi...? eğer fiyat farkı olacaksa bu nasıl saglanır..?serdardemirel
11 yıl önce - Sal 07 Nis 2009, 00:04

bu hattın ücreti şehir içi hatlardan farklı olacağını tahmin ediyorum bunu sağlamak için nasıl bi uygulama yapılır oda sorun bi iş oraya giden araçlardaki cihazların fiyatları yükseltilse araç arza yaptımı yerine gelcek aracın ücret tarifesi değişik olur ama şöför hat seçimi yaptığında cihaza o bölgelere farklı ücet uygulanabilirmi akıllı bilet cihazlarına bilemiyorum

TURAN YUNUS
11 yıl önce - Sal 07 Nis 2009, 00:10

bunlarda normal paramı geçiyor yoksa bunlarada akıllı bilet cihazımı takıldı

serdardemirel
11 yıl önce - Sal 07 Nis 2009, 14:58

bunlar normal ücret tarifesi ile çalışıyor para ile turex devaralasıya kadar böle çalışacaklarYasin Efesoy

11 yıl önce - Sal 07 Nis 2009, 18:32

Yahu arkadaşlar, mesajlarda nokta-virgül, büyük-küçük harf düzenine uymak bu kadar mı zor! Biraz yazım kurallarına dikkat edelim lütfen, mesajlardan hiçbir şey anlaşılmıyor.

Şimdi...
Cankurtaran'a ÖHO seferi falan yok şu anda. Seferlerin ilk etapta başlayacağı 3 bölge var: Korucuk Merkez, Akhan, Kale, Gümüşçay, Gültepe, Gümüşler Yenimahalle, Alpaslan, Zafer, Şemikler, Kayalar ve Akçeşme Mahalleleri (Gümüşler, Akkale ve Korucuk). Bu konuyla ilgili mesajlarımızı da lütfen A2.41 başlığımızda yazalım.

Bu yeni hatlardaki fiyatlar farklı olabilir, bunu ancak ve ancak Denizli Belediye Meclisi belirler. Minibüslerden düşük olacağı kesin. AkıllıBilet'te hatlara göre kademeli ücretlendirme sistemi mevcut. Versiyon yazılımlarındaki birtakım oynamalarla bunun veritabanı hazırlanıyor ve tüm cihazlara versiyon güncellemesi yapılıyor.

Bu arada, Cankurtaran Mahallesi, Şehir Merkezi'ne 20 km uzaklıkta.

Yasin EFESOY


oğuz33

11 yıl önce - Çrş 08 Nis 2009, 19:54

bende gümüşlerin aracını görmüştüm ama.önceden çalışan gümüşlerin öho'ları vardı onlar ne olacak?

Yasin Efesoy

11 yıl önce - Prş 09 Nis 2009, 19:16

Alıntı:
önceden çalışan gümüşlerin öho'ları vardı onlar ne olacak?

Onlar Ayrancı Taşımacılık'a ait. Ne olacağına kendileri karar verirler. Önümüzdeki aya kadar bu hatlar Turex'e devrecilecek ve Ayrancı, araçlarıyla birlikte İşletme'den el çekecek.

Yasin EFESOY


mehmet20
11 yıl önce - Prş 09 Nis 2009, 19:35

Peki rekabet için Ayrancı da devam etse olmaz mı? Böyle bir ihtimal var mı

Yasin Efesoy

11 yıl önce - Prş 09 Nis 2009, 20:36

Alıntı:
Peki rekabet için Ayrancı da devam etse olmaz mı? Böyle bir ihtimal var mı

Neyle rekabet edecek ki? Sonuçta fiyatı Denizli Belediye Meclisi belirleyecek. İkisi de aynı fiyat, aynı güzergah. Turex'te klimalı araç, Ayrancı'da klima yok. Turex'te AkıllıBilet ile paso ve aktarma, Ayrancı'da kağıt bilet... Adamlar zaten zarar ediyoruz diye yakınıyor uzun zamandır.

Bu şekilde bir ihtimal ve işletme şekli de zaten mümkün olamaz.

Yasin EFESOYsayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege