Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Furkan ÇINAR
11 yıl önce - Cmt 25 Nis 2009, 00:02
-

Geçen haftasonu Ankara'dan gece 12:15 civarında Eskişehir'e girdim tepeden bir görüntüsün var gerçektende şehrimize girerken büyük bir orta Anadolu kentine girdiğinizi hissediyorsunuz gerek görünümüyle,gerekse geçilen sanayi bölgeleriyle ve sanayi kuruluşlarıyla.
Ancak baştan güzel giden yollar zamanla çok fazla bozuluyor,Merkeze doğru gidilecek semtlerle ilgili tabela yok,ışıklandırma diye bir olay hiç yok karanlık bir yerde ezbere gidiyorsunuz, çalışmalar çok güzel ,hızlı bir şekilde devam ediyordu giderken gündüz çıkdım yola bazı yerler şekillenmeye başlamıştı biran önce şehrimize yakışır bir çevre yoluna kavuşmak dileğiyle.

fatih civelek
11 yıl önce - Cmt 04 Tem 2009, 22:01

(+)

(+)

(+)

(+)

Furkan ÇINAR
11 yıl önce - Cmt 04 Tem 2009, 22:20

Hocam fotoğraflar için sağolasın burası neresi?

fatih civelek
11 yıl önce - Cmt 04 Tem 2009, 22:26

Furkan bey,

Ben Eskişehir'de ikamet etmiyorum. Belçika'dan bir kafile ile Türkiye Gezisi esnasında Eskişehir çevre yolundan çektiğim görüntüler bunlar. 3. Fotoğrafta ise birkaç küçük uçak resimleri görünüyor. Yani daha doğrusu Eskişehir'i bilenler bu referanslara dayanarak çevre yolunda ki çalışmaların yerini tespitleyebilirler. Bu vesileyle bu resimler neticede arşiv niteliğinde de oldukları için yarın ikinci seri resimleri aktaracağım.

Teşekkürler

not: Fotoğraflar 2009 nisan ayı ortalarında çekilmiştir. 12-15 nisan 2009 civari

En son fatih civelek tarafından Cmt 04 Tem 2009, 23:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Furkan ÇINAR
11 yıl önce - Cmt 04 Tem 2009, 23:09

3. resimden anladığım kadarıyla uçak müzesinin orasıda.:)Tamam büyütünce bayağı anlaşılıyor.
Bilgiler için teşekkürler.
Peki ne zaman çekmiştiniz bu fotoğrafları?

gökhan demirci
11 yıl önce - Cmt 04 Tem 2009, 23:22

yolun asfalt kalitesinden vs. dem vuran arkadaşlar tahminim epeyce genç olmalılar. şu anki yol bu haline 20-25 sene öncesi getirilmiş ve o zamandan beri neredeyse tamir yüzü bile görmemiştir. türkiye şartlarında çok yüksek bir kaliteyle yapılmış ve bu zamana kadar dayanıklı kalmıştır. son 3-5 senedir ciddi deformasyonlar olmuş ve bunları da yamalarla düzeltmeye çalışmıştır kara yolları. bu yol ve bursa yolu ağaşı yukarı aynı zamanlarda yenilenmiş ve uzun yıllar hizmet vermiştir. tam tarih veremediğim için ortalama tarihler verdim. ama en azından bu yollar yenilendiğinde ben çocukluktan yeni çıkmış bir ergendim. şu an 40 yaşımdayım. varın siz hesaplayın

Erdi ARDA
11 yıl önce - Cmt 04 Tem 2009, 23:40

O resimdeki batçık Alpu kavşağıdır.

Ufuk BOLAT

11 yıl önce - Pzr 05 Tem 2009, 06:45

Bu yolun kalitesi gerçekten iyi ancak geleceğe yönelik bir yol değil.
Çevre yolu olmaktan çok orta yolu oldu.
Eskişehir'e güney ve kuzey çevre yolu lazım olduğunu düşünüyorum.
Bütün inşaatların aynı anda başlaması ise trafiği alt üst etmiş durumda.

suleyman1299
11 yıl önce - Pzr 05 Tem 2009, 21:20

3. resim uçak müzesi değil askeri hava alanın olduğu bölge

Burak ÇİÇEK
11 yıl önce - Pts 06 Tem 2009, 20:29
Eskişehir Çevre Yolu

'Çevre Yolları üç şerit oluyor...'
Tamam, güzel bir çalışma...
'Çeşitli noktalara köprülü kavşaklar yapılacak...'
Gerekiyor, yapılması doğrudur...
...
Ancak Eskişehir'in mevcut Çevre Yolunu üç şeride çıkarmak demek kent içindeki bir yolu genişletmek demektir. Ne yazık ki üç şeritin de bir faydası olmayacak... Bundan 5 yıl sonra trafik sorunu iyice artacak ve çevre yolları bu yükü hiç kaldıramayacak...
...
Diğer arkadaşlarımızında dediği gibi Eskişehir'e yeni bir çevre yolu gerekiyor...
Bursa'ya nasıl yaptılar, Eskişehir'de yapmalıdırlar... Çünkü Eskişehir'den transit geçen taşıtlar çok zorluk çekmektedir.
...
Yeni çevre yolu yapılırsa... Mevcut olan Çevre Yollarıda Büyükşehir Belediyesine bırakılmalıdır. Hem
daha iyi bir bakım olur ve yol canlanabilir...
...
Eskişehir'in çevre yoluna ihtiyacı var...

sayfa 3
« önceki   1234 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM