Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Eskişehir'e yapılacak stadyum sizce nerede olmalı?
Muttalip 17.8%  17.8%  [16]
Batıkent 12.2%  12.2%  [11]
Stad aynı yerinde kalıp moderleştirilmeli 34.4%  34.4%  [31]
Sazova 17.8%  17.8%  [16]
Ankara yolu/71 Evler 17.8%  17.8%  [16]
Toplam Oy : 90

Berkay Subaşı
10 yıl önce - Çrş 01 Nis 2009, 15:43
Eskişehir stadyum oylaması


Uzun süredir büyük bir tartışma içinde giden Eskişehir'e yapılacak stadyum nereye yapılmalı sorusuna bu oylamayla bir sonuç kazandıralım

Giray26
10 yıl önce - Çrş 01 Nis 2009, 17:38

stadı kaldırmaya çalışanları bu şehirden yolladık seçimlerde...büyükerşen hocamız stadın yerinde kalması gerektiğini genişleme için yandaki kamu arazisinin daralması yeterli olacaktır demesi bizce yeterlidir...

stadyum konusunda son sözü taraftar söyledi zaten...

''stadyum yerinde kalacak ''murat_

10 yıl önce - Çrş 01 Nis 2009, 17:43

Sazova hem şehir merkezine yakın hem de gelişime açık. Bence en mantıklı bölge. Bölge de ayrıca Gençler İçin yapılan spor alanları ve Bilim Sanat ve Kültür Parkı mevcut. Bence Sazovamuratmuratçelik

9 yıl önce - Cmt 26 Arl 2009, 02:37

Bu stadın ayrı bir ruhu var hatıraları var. Kalıp modernleştirilmesinden yanayım. Herkese selamlar.

Furkan ÇINAR
9 yıl önce - Cmt 26 Arl 2009, 14:09

Stadyumun yeri belli.Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yeni planda da hazırdı zaten.Muttalip Bölgesinde yer alan Spor Köyü alanının içerisinde Stadyumda yer alıyor.bülentD

9 yıl önce - Cmt 26 Arl 2009, 20:15

Muttalip bölgesinde 1/25000 lik planda belirtilen yere yapılacaktır,bu bölge zaten Spor köyü olarak planlanmış,her türlü modern Spor tesislerinin yapılacağı yerdir.Zaten mantıklı olan da o bölgedir.Stadyumun şimdiki bulunduğu bölgede sıkışık bir şekilde kalması çokta uygun değildir bana göre.

Furkan ÇINAR
8 yıl önce - Pts 06 Hzr 2011, 12:22
-


Yapılacak yeni stadyum konusunda milletvekili adayları şuanda üç seçenek belirtiyorlar.Büyük ihtimalle de bu üç seçenekten birine yeni stadyum yapılacak.

-Mevcut yere yapılması (Hiçbiri burayı istemiyor.Arazinin çok değerli olması önemli bir ölçüt. Ancak taraftarlar olarak birçok kez tepkimizi ortaya koyduk.Gerek maçlarda pankartlar açarak, gerekse geçen hafta yaptığımız buluşma da...)

-Sazova Bölgesi (Bilim Sanat Kültür Park yakınlarında oldukça büyük bir arazi.)

-Enveriye İstasyonu ( Arkasında TCDD'ye ait olan bir arazi.Mevcut stadyuma en yakın gösterilen seçenek.)

Yeni stadyum bu üç seçenekten birine yapılacak.Tabiki mevcut yere yapılmaması için çeşitli bahaneler üretmeye devam ediyorlar.Ancak mücadelemiz devam edecek. Mevcut stadyum yerine çok rahat bir şekilde 35.000 kişilik UEFA standartlarına uygun stat yapılabiliyor.Bunu Eskişehir İMO açıkladı.Hatta temsili bir proje de yayınladılar.

Son olarakta geçtiğimiz günlerde (3 Haziran'da) ETB (Eskişehirspor Taraftar Birliği) Atatürk stadyumunda Kent Konseyi ile birlikte basın açıklaması yaptılar.Bu açıklamada yerel ve ulusal basında yer buldu.Haber şu şekilde...

Taraftar Stadı Yerinde İstiyor..

Eskişehir Kent Konseyi ve Eskişehirspor Taraftarlar Birliği'nce 1000 kişi arasında yapılan ankete göre, taraftarın yüzde 72'si yeni stadın mevcut yere yapılmasını istiyor..

Kent Konseyi Genel Sekreteri İsmail Kumru, Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor Taraftarlar Birliği işbirliğiyle 6 Mart'ta yapılan Eskişehirspor-Bucaspor maçı öncesi 1000'den fazla Eskişehirspor taraftarının katılımıyla yeni stadın nereye yapılmasının istendiği konusunda anket yapıldığını kaydetti.

Anket çalışmasından çıkan sonuçların son derece net olduğunu, Eskişehirspor taraftarının ezici bir çoğunluğunun stadın mevcut yerine yapılmasını talep ettiğini ifade eden Kumru, şöyle devam etti:
''Anket çalışmasının sonuçları Anadolu ve Osmangazi üniversitelerinin akademisyenlerinin bilimsel destekleriyle değerlendirildi. Buna göre, Eskişehirspor taraftarlarının yüzde 81'i stadın Muttalip bölgesine yapılmasına karşı. Ankete katılanların yüzde 8'i mevcut yerinin dışında başka bir bölgeye yapılması görüşünde. Taraftarın yüzde 72'si ise stadın mevcut yerine yapılması yönünde görüş bildirdi.''

Kumru, stadın yeni üzerinden rant hesaplarının yapılmaması gerektiğini belirterek, ''Eskişehirspor'a gönül veren vefakar taraftarların stat ile ilgili görüş ve önerilerini bu kente yöneten ve yönetmeye aday olan tüm siyasi aktörler tarafından dikkate alınmalıdır'' dedi.(+)

(+)

(+)

(+)


Stadyumun yeri ile ilgili son gelişmeleri paylaşmak istedim...Birde başlık 2 sene önce açılmış.Geldiğimiz nokta ise ...Furkan ÇINAR
7 yıl önce - Pts 06 Şub 2012, 15:50
-


Taraftar Stadı Yerinde İstiyor

Eskişehir Kent Konseyi ve Eskişehirspor Taraftarlar Birliği'nce 1000 kişi arasında yapılan ankete göre, taraftarın yüzde 72'si yeni stadın mevcut yere yapılmasını istiyor.

Kent Konseyi Genel Sekreteri İsmail Kumru, Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor Taraftarlar Birliği işbirliğiyle 6 Mart'ta yapılan Eskişehirspor-Bucaspor maçı öncesi 1000'den fazla Eskişehirspor taraftarının katılımıyla yeni stadın nereye yapılmasının istendiği konusunda anket yapıldığını kaydetti.

Anket çalışmasından çıkan sonuçların son derece net olduğunu, Eskişehirspor taraftarının ezici bir çoğunluğunun stadın mevcut yerine yapılmasını talep ettiğini ifade eden Kumru, şöyle devam etti:
''Anket çalışmasının sonuçları Anadolu ve Osmangazi üniversitelerinin akademisyenlerinin bilimsel destekleriyle değerlendirildi. Buna göre, Eskişehirspor taraftarlarının yüzde 81'i stadın Muttalip bölgesine yapılmasına karşı. Ankete katılanların yüzde 8'i mevcut yerinin dışında başka bir bölgeye yapılması görüşünde. Katılımcıların yüzde 67'si Muttalip'e yapılması durumunda maçlara daha az gideceğini ifade etti. Taraftarların yarısından fazlası da 'stat Muttalip'e yapılırsa kombine bilet almayacağım' diye görüş bildirdi. Taraftarın yüzde 72'si ise stadın mevcut yerine yapılması yönünde görüş bildirdi.''

Kumru, stadın yeni üzerinden rant hesaplarının yapılmaması gerektiğini belirterek, ''Eskişehirspor'a gönül veren vefakar taraftarların stat ile ilgili görüş ve önerilerini bu kente yöneten ve yönetmeye aday olan tüm siyasi aktörler tarafından dikkate alınmalıdır'' dedi.

Kaynak: http://www.samanyoluhaber.com/spor/Taraftar-stadi ...z1lbaTT35E

Stadyumun yeri tatışmaları başladığında yapılan oylamanın sonucu.Taraftar yeni stadyumu yerinde istiyor.Bunu da herkes biliyor.Gerek Valilik , gerek Eskişehirspor Kulüp Başkanı , gerekse Büyükşehir Belediye başkanımız.(Geçen sene başından bir haber daha paylaşmak istiyorum.)

STAD YERİNDE KALACAK

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, "Taraftarımız stadın burada kalmasını istiyor. Biz de stadyumun mevcut yerinde kalacak şekilde projelerini hazırlatıp olmaz diye bakılan stadı 2 yılda şehrimize kazandırmak istiyoruz" dedi.

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal ve Teknik Direktör Bülent Uygun, Vali Mehmet Kılıçlar'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Eskişehirspor'un acil bir şekilde yeni stada ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Başkan Halil Ünal, ilimize yapılması düşünülen yeni stadyumun yapımının gecikmesinin kulübe ve Eskişehir'e birçok zararı olacağını dile getirdi. Eskişehirspor'un bu sene, önümüzdeki sezon Avrupa Kupaları'nda mücadele etmek için gayret ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Ünal, stadın yapımının gecikmesinden doğacak sorunları aktardı.

Ünal sözlerini şöyle sürdürdü, "Taraftarımız bizim her şeyimiz, onlar ister, biz ölümüne onlar için çalışırız. Stadın burada kalmasını istiyorlar. Yerinde, daha iyisinin yapılması adına, stadyumun mevcut yerinde olacak şekilde projeleri hazırlatıp, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a sunmak ve olmaz diye bakılan bu stadımızı 2 yıl içerisinde ilimize kazandırmak istiyoruz."

Vali Kılıçlar ise, "Eskişehirliler ve Eskişehirspor taraftarları arasında, yeni stadın Atatürk Stadyumunun mevcut yerine yapılmasının tercih edildiği kanaatinin hakim olduğu anlaşılmaktadır, Muttalip mahallesindeki arsamızın yanı sıra bu seçeneği de ciddi bir şekilde değerlendiriyoruz" dedi.

Emir Yıldız / Porsuk Ekspres

Taraftarın yoğun baskısı olmasaydı, yeni stadyumun inşaatı şuana kadar başka bir yerde başlardı.Ancak şuanki durumda tam bir çıkmaz diyebilirim.Sonuç kime zarar veriyor.Eskişehirspor taraftarına. Geçen haftaki Ordu maçında açık tribündeki koltuklar, merdivenler resmen buz tutmuştu.Tribünün her yeri estiriyor.Adeta dağın başında kalmışçasına bir his veriyor insana.Bağıra bağıra ısınmaya çalışıyoruz....

Son Sözümüz : Stad Yerinde KA-LA-CAK !!!


(+)
(+)


WowTurkey'de ki başlık 2 Nisan 2009 'da açılmış.İki ay sonra 3 sene olacak !!!hakan_ank
7 yıl önce - Pts 06 Şub 2012, 15:54

benim fikrim eskişehir stadının şuanki bulunduğu konumu çok beğeniyorum stad aynı yerde kalıp gerekli çalışmaları olduğu yerde yapılmalı kesinlikle başka yerde yapılmasını istemem

Furkan ÇINAR
7 yıl önce - Çrş 08 Şub 2012, 12:56
-


Hakan Bey bizlerde aynı şekilde düşünüyoruz....

Hükümet ise Sazova bölgesi konusunda epeyce ısrarlı gibi gözüküyor.Ancak bizlerde mevcut yerinde yapılması konusunda bayağı ısrarlıyız.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET