Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Güzelyalı (Burgaz)
« önceki   1234 ... 585960   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Cem Telgeren
11 yıl önce - Pts 05 Hzr 2006, 23:51

Alıntı:
güzelyalı daha önce belirtildiği gibi biraz sıkıcı deniz kenarında Hancıdan başlayıp Belediye binasının oraya kadar volta atmaktan başka pek birşey yapılmıyor.

Uzun bir aradan sonra geçtiğimiz haftasonunda Güzelyalı'ya gittim ve gözlerime inanamadım .Sanki Güzelyalı'ya bir sihirli deynek değmiş gibiydi.Sahil yolunda yol boyunca yapılan kafeteryalar beachlar ...(Evet yanlış okumadınız BEACH lar yazdım.Düşünebiliyormusunuz Güzelyalıda tıpkı Bodrum'dakiler gibi Beachlar açılmış.

Yani kısacası Güzelyalı adına yakışır şekilde güzelleşmişti. Sahil yolu sadece yürüyüş yapılabilen bir güzergah olmaktan çıkarılmış ve günün her saati hoşça vakit geçirilebilecek bir yer haline getirilmişti .Ah bir de denizi temiz olsa inanın Ege'deki tatil beldelerini aratmayacak .

Hele de Yenikapı-Güzelyalı Feribotu sefere başladığında Güzelyalı daha da gelişecek ve güzelleşecektir diye düşünüyorum .

oral ünlü
11 yıl önce - Cum 09 Hzr 2006, 00:13

Güzelyalı-Yenikapı İskelesinde Yarıya Yaklaşıldı  

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa-İstanbul arasını 75 dakikaya düşürecek olan Hızlı Feribot Projesi için Güzelyalı’da yapacağı iskele inşaatında yarıya yaklaşıldı.

Temeli 19 Mart Pazar günü Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin tarafından atılan Güzelyalı İskelesi’nin inşaatı geceli gündüzlü çalışmayla sürüyor. Körfez’in meşhur rüzgarından dolayı çelik kazık çakılmasının gün boyu yapılamadığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Rüzgarlı havada çelik kazık dikilmiyor. Bundan dolayı genellikle ekiplerimiz rüzgarın hiç olmadığı güneş doğmadan önce çalışıyor. Çalışmalarımızı meteorolojiden aldığımız hava durumu raporuna göre planlıyoruz” şeklinde bilgi verdi. Yetkililer, üstlenici firmanın 85 işçisiyle iskelenin dolgu çalışmalarının yanı sıra ikmal ve terminal binası yapımını sürdürdüğünü bildirdi.

İDO’nun en büyük terminali Güzelyalı’ya yapılıyor
İnşaatını Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin üstlendiği 53 dönüm üzerine kurulacak Güzelyalı İskelesi bünyesinde, 370 m rıhtım, 10 m genişliğinde ve 90 m uzunluğunda iskele, 1380 m2’lik terminal binası, 150 m dalga kıran, 560 m2 ikmal binası ve 200 araçlık otopark bulunacak. 400 yolcu kapasiteli terminal binasının içerisinde ise, bekleme salonu, kafeterya, satış üniteleri, bilet gişeleri, güvenlik odası, ofisler ve VİP salonu yer alacak. Güzelyalı İskelesi tamamlandığında İDO’nun en büyük terminali olacak.

Başkan Şahin: “Söz verdiğimiz gibi gününde bitireceğiz”
Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Güzelyalı İskelesi inşaatının 2 ayda yüzde 45 seviyesine ulaştığını, diğer yatırımlarda olduğu gibi bu çalışmayı da söz verdikleri süre içinde bitireceklerini söyledi. Şahin, yılsonuna kadar bitirilmesini planladıkları Güzelyalı İskelesi’nin hizmete girmesinin ardından, İDO’nun alacağı 2 adet arabalı hızlı feribotunda seferlere başlamasıyla Bursa-İstanbul arasının 75 dakikaya düşeceğini vurgulayan Başkan Şahin, “Hızlı Feribot Projesi ile İstanbul-Bursa arasındaki karayoluyla 3,5 saat süren ulaşım deniz yoluyla 75 dakikaya inecek. Güzelyalı, Bursa’nın dünyaya açılımın yeni noktası olacak” dedi.

Başkan Şahin: “Yeni ufuklara doğru durmadan koşuyoruz”
İskelenin ve sipariş edilen dünyanın en gelişmiş feribotlarının devreye girmesiyle birlikte, günde yaklaşık 1500 aracın taşınacağını ifade eden Şahin, “Gerek İstanbul’dan Ege’nin 15-17 vilayetine gidecek vatandaşlar, gerekse de Bursa’dan gidecekler 75 dakikada İstanbul’un merkezine ulaşacaklar. Güzelyalı Hızlı Feribot Projesi ile ulaşımda çağdaş, hızlı ve konforlu ulaşım devri başlayacak. Bursa’mızın büyük hedeflerini ve halkımızın büyük rüyalarını gerçeğe dönüştürmek için var gücümüzle yeni ufuklara doğru durmadan koşuyoruz” diye konuştu.

kaynak:siberbursa

Bilal533416
11 yıl önce - Sal 20 Hzr 2006, 12:33

Güzelyalı'dan Mudanya'ya doğru uzanan sahil

(+)

ArzU
11 yıl önce - Pzr 09 Tem 2006, 22:52

Güzelyalı... Güzelyalı...Güzelyalı...
Küçük yaşlarımdan itibaren yaz aylarımı Güzelyalı (Burgaz) da geçirdim ve halende geçirmeye devam ediyorum.Diger üyelerinde belirttiği gibi geçmişten bugüne birçok evrim geçirmiş yeni yapılanmaya gidilmiştir Güzelyalı'da.En güzel özelliklerinden biriside, Bursa'nın sıcak ve nemli havasından çıkıp burada doğal klimalı ortamda rahatlayabiliyorsunuz   Son zamanlarda yapılaşmanın bir hayli yoğunlaştığıda evet malesef bir gerçek ve bir o kadarda talebin olması.Hatırlıyorum da ben küçükken ikinci (arkayol) cadde nin diger tarafında hiç ev yoktu yada bir kaç müstakil evler var idi. Şimdi ise maşallah her yer apartman ...!kim ne derse desin Güzelyalı sadece yaz aylarında değil kış aylarında da yaşanılabilinecek bir mekan   Kışın kalmak daha iyi hem yazlıkçılarda gitmiş oluyor,nispeten gençlerin araç gürültüsü yada bir nebze kalabalık ortadan kalkıyor   Bilemiyorum tabii bu benim düşüncem benden genç arkadaşlar aynı fikirde olmayabilir   Ayrıca, evet havasından ötürü,kalp,guatr,tansiyon,şeker hastalarına doktorların özellikle tavsiye ettikleri o yer evet burası   Malesef romatizma hastalarına iyi gelemiyor birde ona iyi gelseydi ne güzel olurdu herderde deva hertürlüsüne şifa olurdu değil mi ?  

Bu arada resim çeken arkadaşlar hep aynı yerleri karelemişler.. biraz daha farklı mekanlarda var mesela kimse pazarı çekmemiş   akşamları sahilde oturan çekirdek çıtlayanlarıda.. yada sahilde süt mısır satan Ablayı da   ...
Selamlar...
ArzU

Can Peker
11 yıl önce - Sal 11 Tem 2006, 20:26

(+)

(+)

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 585960   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA