Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Ayhan
9 yıl önce - Cum 04 Şub 2011, 23:18

+ Her ilçe ve mahallenin çok detaylı bilgileri mevcut; yapı sayısı, yüzölçümü, çevre uzunluğu gibi bilgiler...

+ Hatta biraz daha ileriye gidersek neredeyse her sokak ve binanın fotoğrafı mevcut

+ 1950 ve 1963 yıllarına ait uydu görüntüleri de mevcut.

+ Arama motorundan tüm mekanlara ulaşım sağlanabiliyor...

Tabii önerilerim olacak:

- İlçe ve mahalle sınırları olsa güzel olacak.

- Mesela; Metro istasyonuna tıkladığımızda sefer saatleri yazılabilir, aynı şekilde iskeleler için de geçerli.

- Google Earth'teki gibi kullanıcıların fotoğraf eklemesine olanak sağlanabilir.

- 2005'ten kalma uydu görüntüsü yenilenmeli.

- Belediye'nin yapımına devam ettiği tüm projeler harita üzerinde işaretlenip, yapılma aşaması yazılabilir, böylece daha sağlıklı takip etmiş oluruz...

realtuncakin
9 yıl önce - Cmt 05 Şub 2011, 22:38

Alıntı:
İlçe ve mahalle sınırları olsa güzel olacak

İlçe ve mahalle sınırları var... 'Katmanlar' sekmesinden 'sınırlar' işaretleyin:

(+)

Alıntı:
2005'ten kalma uydu görüntüsü yenilenmeli.

Kesinlikle yenilenmeli. Çiğli İstasyonaltı Mahallesi gibi çok hızlı gelişen yerlerde kullanmak iyice zorlaştı. Ama şu özelliği o açığı kapatıyor: Netcad kayıtlarından yeni yapılan binaların 3 boyutlu modellemelerini devamlı ekliyorlar.

Ayhan
9 yıl önce - Pzr 06 Şub 2011, 00:30

Alıntı:
İlçe ve mahalle sınırları var... 'Katmanlar' sekmesinden 'sınırlar' işaretleyin:

Vista Home'da yok sanırım. Orayı seçtiğimde sadece mahalle isimleri çıkıyor, sınırlar gözükmüyor.

idyllada
9 yıl önce - Pts 07 Şub 2011, 13:10
İzmir Kent Rehberleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi; 3 Boyutlu Kent Rehberi dışında İmar Durumunuzu öğrenebildiğiniz, zamanda yolculuk yapabildiğiniz 2 boyutlu kent rehberini de hazırladı ve şuan kullanımda. www.izmir.bel.tr de yeralan "İzmir Kent Rehberleri" ikonu altında her iki rehber de mevcut. üstelik herhangi bir program kurmanıza da gerek yok. 2b rehberi harhangi bir internet tarayıcısından görüntüleyebilirsiniz. bu mac lerde de rehberi kullanabileceğiniz anlamına geliyor.
Ayrıca bu ay içerisinde yüksek çözünürlüklü ve güncel hava fotoğraflarının rehberlere ekleneceği gelen haberler arasında.
2 boyutlu rehberin en önemli özelliği verilerin gerçek zamanlı olarak sunulması. bu şu anlama geliyor; belediyenin sunucusunda paylaşılan tüm veriler ile ilgili yapılan değişiklikleri belediye personeli yaptığı anda vatandaş da görüyor. veri içeriği ve zenginliği açısından Türkiye' deki herhangi bir büyükşehirde böyle bir örnek yok. Diğer kurum ve belediyelerde coğrafi veriler genelde önbelleğe alınarak paketler halinde kullanıcısına sunuluyor. bu kuruma performans açısından avantaj sağlıyor ancak bu durumda veriler güncel sunulamıyor.
Ayrıca rehberde tüm katmanların belirli bir görünürlük aralığı var. bu performans ve verilerin karmaşık görünmemesi açısından önemli. yani ilçe ve mahalle sınırlarını sadece belirlenen aralıkta görebilirsiniz.
yine kullanıcıların fotoğraf eklememesine de bu nedenle izin verilmiyor. bir süre sonra google earth de oldupu gibi veri çöplüğüne dönmesi, veri karmaşasının yaşanması istenilmiyor.

[url=http://wowturkey.com/t.php?p=/tr441/idyllada_2brehber.jpg]
[img]http://wowturkey.com/tr441/k_idyllada_2brehber.jpg[/img]
(+) [/url]

Ayhan
9 yıl önce - Pts 07 Şub 2011, 13:12

Evet ben de şimdi tam bu yeni sisteme bakıyordum.

Tam adresi : http://cbs.izmir.bel.tr/2brehber/kentrehberi/kent ...stemi.html

Alıntı:
Adrese dayalı aramanın yanında bir de ada - parsel bazlı arama olsa, bir de imar planını gösteren bir katman ekleseler tadından yenmeyecek...

Evet bu yeni sistemde imar planı sorgulama da mevcut artık

realtuncakin
9 yıl önce - Prş 17 Şub 2011, 23:54
Yeni 2 boyutlu kent rehberi

İşte bu çok güzel haber, İBB'ye teşekkürler!

35CEM35

9 yıl önce - Cum 18 Şub 2011, 10:42

Bazı yerlerde bina resimleri hatalı.
Köşedeki binaya bakıyorum, ortada olan bir bina resmi çıkıyor.
Kuruçay ve civarı, Tepecik iç kısımları resimlenememiş

toygar35
9 yıl önce - Cum 18 Şub 2011, 10:49

Çok yararlı bir çalışma. İnanılamayacak kadar çok emek harcamışlar.. Bu projede yer alan herkese sonsuz teşekkür ve emeklerine saygı..

çağdaşizm
8 yıl önce - Sal 10 Nis 2012, 18:55

Eskiden açabiliyordum bu programı, fakat şimdi açamıyorum.''WINDOWS ÇALIŞMAYI DURDURDU'' şeklinde bir uyarı çıkıyor.Sildim, tekrar yükledim,yüklerken \skins ag konumuna erişilemedi diyor, bilgisayarı aç-kapa yaptım, sorun çözülmedi.Nasıl açabilirim bu programı?

Yiğit572
8 yıl önce - Sal 10 Nis 2012, 19:12

Fotoğraflar olarak 2007 fotoğrafları görünüyor. Yollar gerçekten berbat. Heryer kötü gözüküyor. 2010-12 fotoğrafları çekemiyorlarsa herkesden toplasınlar güzel kaliteli olanları koysunlar, biraz da kendileri çeksinler.

sayfa 2
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet