Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara Etlik'e Dev Sağlık Kompleksi
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sonraki
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
İ.Hakkı Erdoğan
5 yıl önce - Cmt 21 Mar 2009, 21:34
Ankara Etlik'e Dev Sağlık Kompleksi

Etlik'teki SSK arazisine Türkiye'nin en büyük ve en modern sağlık kompleksi yapılacak.

Başbakan Erdoğan'ın Sincan mitinginde açıkladığı sağlık kompleksi yaklaşık 1.5 milyon m2 alan üzerine kurulacak.Erdoğan'ın ifadesine göre projelendirme çalışmalarının bitme aşamasına gelen tesis önümüzdeki dönemde yapılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 3 sene önce kente koyduğu 5 hedeften birisi olan "Tıbbın Başkenti Olma" hedefine hükümetin desteğide bu büyük projeyle gelmiş oluyor.Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Zübeyde Hanım Doğumevi, Etlik SSK hastanelerinin bulunduğu Etlik bölgesi bu projeyle tıbbın merkezi olacak.

Ankara'mız bunun yanında termal tesislerlede tıp alanında marka olacaktır.Bu dev sağlık kompleksi ve termal tesislere her türlü imkanı sağlayacağını yıllar öncesinden açıklayan Büyükşehir, projelere en büyük katkıyı sağlayacaktır.

Şu anki haliyle Türkiye'nin her tarafından hastaların tedavi olmaya geldiği Ankara bu yatırımlardan sonra dünyanın her tarafından hastaların geleceği bir yer olacaktır.

yalcin
5 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 01:08

Nası yani? Ankara'da başka boş arazi mi yok? Ankara'nın Central Park'ı olabilcek bi arazi (ki bence Ankara'nın en iyi manzarasına sahip yeri) resmen heba olcak. İyi hoş proje de gitsinler başka bi yere yapsınlar mümkünse.

İ.Hakkı Erdoğan
5 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 01:19

Alıntı:
nası yani ankarada başka boş arazi mi yok ankaranın central parkı olabilcek bi arazi (ayrıca bence ankaranın en iyi manzarasına sahip yeri) resmen heba olcak iyi hoş proje de gitsinler başka bi yere yapsınlar mümkünse

Proje arazisi zaten Sağlık Bakanlığı'na aittir, arazinin her tarafında hastaneler mevcuttur.Ankara'nın Central parkı olabilecek AKM, AOÇ gibi devasa araziler bulunmaktadır.Hem zaten oralar yeşil alan olarak planlanmış ve mülkiyetleride ona göredir.Şehrin merkezine yapılacak her yatırımı orası park olsun demek pek mantıklı değildir.Şehrin merkezinde pek çok büyük park bulunmaktadır.Burada yapılacak bir yerin otopark problemi olmadıktan sonra, trafiğede olumsuz bir yanı olmayacaksa sakıncası yoktur.

Atilla DÜNDAR
5 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 01:21

Bu Dev Sağlık Kompleksi Ankara için oldukça gerekli bir projeydi. Şehrin kalabalık ve dağınık noktalarında bulunan Devlet Hastanelerinin tek bir bölgede toplanması ve üstelik şehir içerisindeki yoğunluğun bu hizmetleri almak zorunda kalanlara zor anlar yaşatması bu projeye olan ihtiyacı kaçınılmaz kılmaktaydı.

Ancak, her kolaylığın ve doğru tespitlerin de beraberinde getirebileceği sıkıntıları da unutmamak gerekir. Ulus hattından buraya ulaşım konusunda mutlak suretle bir çözüm bulunması gerekir. Eskiden beri çalışmakta olan, daha doğrusu çalışıp çalışmadığı belli bile olmayan Ulus (Hacıbayram) - Kardeşler Kooperatifi güzergahındaki dolmuşların yetersiz olduğu şu an için bile gerçektir. Bu güzergahın bu proje sonrası mutlak suretle takviye edilmesi gerekir.

Ayrıca, Antares inşaat alanı içerisindeki camlı çok katlı binanın da bu proje kapsamında Sağlık Bakanlığı tarafından kullanılacağı bilgisini duymuştum. Konu hakkında detaya sahip bilgiler varsa ve paylaşılırsa sanırım yerinde olur. Çünkü, halen bu binanın Dev Sağlık Kompleksi ile bağlantısı olup olmadığı net olarak bilinmiyor.

MUSTAFABASCI
5 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 13:47

O arazi zaten sahibi tarafından sadece sağlık amaçları maksadıyla kullanılmak için devlete verilmişti.

5 yıl önceki vaat bir sonraki seçim döneminde yapılan ve ne olduğu gayet belli olan bir çalışma

Umarım yeni yapılacak kurum, kalitesiyle adından söz ettirecek biçimde olacaktır.

Saygılar

yalcin
5 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 18:59

oranın ssk arazi olduğunu ben de biliyorum da sonuçta ssk da bi devlet kurumu belediyeyle ortak bi karar alarak başka bi şekilde kullanılabilir diye düşünmüştüm

İbrahim Sarıca
5 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 21:52

Alıntı:
oranın ssk arazi olduğunu ben de biliyorum da sonuçta ssk da bi devlet kurumu belediyeyle ortak bi karar alarak başka bi şekilde kullanılabilir diye düşünmüştüm

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=25742&start=140

Ender İplikci
5 yıl önce - Pzr 22 Mar 2009, 22:53

evet görüldüğü üzere şikayet içeren mesajım bile yayınlanmadı...

ne güzel demokrasi...

erdoğan06tr
5 yıl önce - Pts 23 Mar 2009, 01:20

Buranın hastane olması gerçekten çok iyi bir haber. Fakat bence o bölgenin yolları, altyapısı,ulaşımı buna hazır değil.

yalcin
5 yıl önce - Pts 23 Mar 2009, 01:27

Alıntı:
Fakat bence o bölgenin yolları, altyapısı,ulaşımı buna hazır değil.

hangi bölgeden bahsedildiğinin farkındasınız dimi ordan daha hazır bi yer bulunamazdı heralde

bu arada sayın i.hakkı erdoğan proje hakkında ayrıntılı bilgiye sahipseniz anlatabilir misiniz akmnin 4 5 katı büyüklüğünde bi arsadan bahsediliyo bana pek inandırıcı gelmedi valla nası bi sağlık kompleksi yapacaklar ki

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet