Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 422
ORTADİREK
2 ay önce - Pts 01 Şub 2021, 02:15

Eskiden küçükken büyüklerin anlattığı cinli perili hikayeler yüzünden tuvalete bile gitmeye korkardık.
İşte benim zamanındaki o nesil tarafından yapılıyor muhtemelen Türk yapımı korku filmleri, öyle travma yaşamışız ki çok enteresan filmler çıkıyor ortaya

Haldun Turan

2 ay önce - Pts 01 Şub 2021, 02:21

Türk korku müsveddesi filmlerden hala çoğu internete düşmüyor bile arkadaşım

Buradan bile anlamak lazım bu filmlerin DVD piyasasına düşemeyecek kadar vasat olduğunu

Bu arada hala DVD'ler var mı bilmiyorum.

Benim ki ilginç bir hobi arkadaşım.

Neredeyse her hafta sinemalara gelen Türk korkularını izlenecek filmler listeme yazardım

Bu yüzden hala listem kabarık ama çoğu internete düşmedi.

Sıkıntılı bir durumum var )

Gençlikten kalma korku filmleri merakım vardı ama sonra bu hobime Türk korkuları da eklendi

Fiyasko olacağını bile bile izliyorum ilginç )

ORTADİREK
2 ay önce - Pts 01 Şub 2021, 02:46

Alıntı:
Fiyasko olacağını bile bile izliyorum ilginç

Seni çok iyi anlıyorum, sağlık olsun
Belki birgün bizimkiler de başarır diyeceğim, Hollywood bile eski tadında değil artık

Burç

2 ay önce - Pts 01 Şub 2021, 07:26

Alıntı:
Hollywood bile eski tadında değil artık

Hollywood filmi bulmak bile zor artık. Sinema olayı öldü zaten. Netflix ve Amazon dizilere ağırlık veriyor ki daha uzun süre seyredilsin. İspanyolca ve Hintçe filmleri doldurmuşlar.

Hollywood zaten hep aynı oyuncular ile kısır döngü içinde. Yüksek bütçeli yapım demek, sadece bilgisayar efektleri ile uçuk kaçık fantastik çocuk filmleri demek olmuş. Tabanca, patlama, fuhuş, dövüş, uyuşturucu, eşcinsellik olmayan film yok, alternatif bir dünya gibi.

Hamza Halit
2 ay önce - Pts 01 Şub 2021, 07:56

2000'lerin başı efsaneydi. Cesur Yürek, Gladyatör, Piyanist, Vatan Sever, Matrix, Akıl Oyunları, Yarından Sonra, Yüzüklerin Efendisi, Er Ryan'ı Kurtarmak, Harry Potter, The Dark Knight. Korsan cd satan yere girip rastgele hangisini alsan mükemmel filmlerdi. Netflix, Amazon gibi sektörler bu güzel filmlerin sonu oldu. Son birkaç aydır son 3 yılın en beğenilen filmlerini izledim. Hepsini toplasan yarım tane Gladyatör etmez. Gerçek bu şekilde. En son the only (tek) diye bir bilimkurgu filmi izledim. Verilecek puan en fazla 2. Sektör bitmiş.

Haldun Turan

2 ay önce - Sal 02 Şub 2021, 00:38

Missing: Sarajin Yeoja

Güney Kore sinemasından çıkan 2016 yapımı hikayesi etkileyici güzel bir filmdi.

Puanım 6

Dram ve gerilim unsurlarının olduğu filmin verdiği sosyal mesaja dikkat diyorum.

Cin-i Ayet

Türk korku filmine puanım 3

https://www.filmkorku.net/cin-i-ayet-izle/2/

Bu kez süper fiyasko demiyorum sadece olmuyor yine diyorum

ali dostbey
2 ay önce - Sal 02 Şub 2021, 00:47

Donma Noktası/Bajocero

İspanyol yapımı bir aksiyon filmi
Filmi başarılı bulduğumu söyleyebilirim, izlenilebilecek filmler arasında.

Puanım 6/10

Haldun Turan

2 ay önce - Çrş 03 Şub 2021, 02:52

Ali izlediğin İspanyol filmini arkadaşım indirmiş Netflix yapımı dedi sana bir sonraki partide vereceğim dedi

Usb bellekte bana sunuyor filmlerini 2-3 haftada bir

Torrent hastası benim arkadaş hala download zihniyetinde seviyor indirmeyi.

Bu 2 Kore filmini de kendisi vermişti.

Okay Madam

Kore sinemasından çıkma epey eğlenceli komedi aksiyon filmiydi ve beğendim

Puanım 6

Beasts Clawing at Straws

Kore sinemasından izlediğim 2.film de paranın insana verdiği zararlar anlatılıyor

Puanım 6

İçinde yarım milyon dolar olan çantanın hikayesinin anlatıldığı film fena değildi.

ali dostbey
2 ay önce - Çrş 03 Şub 2021, 03:20

Haldun, şu Kore(genelde Uzakdoğu)gibi ülkelerin nedense filmlerine hiç ısınamadı, uzakdoğu dövüş filmleri hariç
Irkçı biri değilim, fakat uzakdoğu dövüş filmleri dışındaki filmlerde oynayan uzakdoğulu oyuncuları bu türlere pek yakıştıramıyorum, bana çok yapmacık ve komik geliyorlar

Haldun Turan

2 ay önce - Çrş 03 Şub 2021, 03:30

Kore sineması bizim sinemamızdan kat be kat önde Ali.

Kurgu ve çekim kalitesi bakımından.

Dövüş filmlerinden ziyade bazı polisiye filmlerini seviyorum.

sayfa 422
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET