Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 418
Haldun Turan

1 ay önce - Prş 07 Oca 2021, 01:23

The Mortuary Collection - Morg Koleksiyonu

Farklı korku hikayelerinden oluşan film kendisini izletmeyi başardı

Puanım 6

The Mortuary Collection, dört korku hikayesini konu ediyor.

Filmde, 1950’lerde banyosundaki gizemli bir varlıkla mücadele eden bir kadının, 1960’larda başkalarıyla ilişki kurmak için yöntem geliştiren üniversiteli bir gencin, 1970’lerde karısı hakkında zor bir karar alan bir adamın hikayesi konu ediliyor.

Bu hikayeler 1980’lerde geçen bir hikaye ile birleşiyor.

efe3464
1 ay önce - Prş 07 Oca 2021, 01:54
TENET

Ünlü yönetmen Christopher Nolan'ın son filmi. Pandemi nedeniyle ertelenen ve Ağustos ayında gösterime giren film, aralık ayıyla birlikte yavaş yavaş çeşitli platformlarda gösterime sunuldu.

Kimliksiz bir casus, gelecek zamandan gelen, dünyanı yok etmeyi amaçlayan evrilmiş bir gruba karşı dünyanı kurtarmak için mücadele verir. En basit açıklama bu şekilde. Zira filmle ilgili aslında ne dersen spoiler olacak.

Film 150 dakika ve gerçekten karmaşık ve kafa yoruyor. İzlerken asla başka bir şeyle meşgul olmayın ve tüm dikkatinizi filme verin. Sinematografik anlamda gerçekten muhteşem bir iş çıkarmış Nolan.

Ben filmi beğendim. Nolan hayranı olmamın da etkisi var ama gerçekten başarılı bir bilim kurgu. Bir Interstellar ve Inception beklemeyin ama kafa yorup şaşıracağız gerçekten sürükleyici bir aksiyon/bilim kurgu filmi.

Puanım 10/8,5

Gokhan Bayraktar

1 ay önce - Prş 07 Oca 2021, 01:58

Ben tekrar izledim ve yine ayni gorusteyim. Filmin bası ve sonu yok. Biraz Terminator Judgement Day ile baglantili ama bu sefer Nolan bizi sasirtmadi ama komple allak bullak etti. Konu neydi, her sey nasil basladi gibi sorularin cevabı yok filmde. Nolan, normalde bu ve benzeri cevaplari senaryo icinde verir ve filmin sonunda kisileri istedigi gibi yorumlamaya birakirdi.

Bu sefer sanirim kendisi de pek tatmin olamadi.

efe3464
1 ay önce - Prş 07 Oca 2021, 02:03

Aslında Nolan, Batman ve Dunkirk hariç tüm filmlerini böyle beyin yakma isteğiyle çekiyor. Inception, The Prestige ve Tenet hep sonunda kararı seyirciye bırakıyor. Interstellar bu konuda biraz daha açık. Filmi dikkatli bir şekilde izlersen aslında her şeyin bir paradoks içinde olduğunu görürsün. Film zaten bunu içinde de açık şekilde belirtiyor. Büyükbaba paradoksu. Ben beğendim. Bir sürü saçma sapan film varken Nolan'ın beyin yakan ve ulan ne demek istedi şimdi dedirttiği filmleri çok seviyorum.

Gokhan Bayraktar

1 ay önce - Prş 07 Oca 2021, 02:13

Ondan bihaberim zaten. Sadece buyukbaba paradoksu degil bugune kadar zamanda yolculuk ile ilgili butun teorilerin de filmin icinde oldugunu belirtmistim. Ancak, bu teorilerin mantigi zorladigini ve filmin de bunun icin boguldugunu soyleyebilirim. Tenet nedir, nasil baslamistir? Benzeri sorularin cevabı olmadi. Zaten box office'lere bakinca basarisiz oldugunu dusunebiriz, su an itibariyle... [/b]

Hakan_ank89
1 ay önce - Prş 07 Oca 2021, 02:39

Kızıyla birlikte Beyaz Saray turistik gezisine katılan bir polis memurunun, binanın aniden içerideki işbirlikçiler sebebiyle terörist grupların baskınına uğramasıyla maruz kaldığı zor durumu anlatan bir film.

Polis memuru kargaşada kaybolan kızını ararken, başkanın da teröristlerden kurtarılmasını sağlıyor.

Bugün Kongre Binası'nda yaşanan darbe girişimi aklıma bu filmi getirdi. İzlemeyenlere tavsiye ederim, sıkılmazsınız. Aile ile izlenebilecek bir filmdir.

Puanım: 7/10

ali dostbey
1 ay önce - Prş 07 Oca 2021, 03:36

Son 1 ay içinde okadar çok film izledimki sayısını ve hangi filmleri izlediğimi unuttum

Ancak sizlere uzun zaman önce romanını okuduğum ve günümüzde sinamaya uyarlanmış olan Boyalı Kuş filmini tavsiye edebilirim.

Jerzy Kosinski'nin 1965 yılında yazdığı roman 2.Dünya Savaşı sırasında Doğu Avrupa'da Yahudi bir çocuğun(Jerzy Kosinski'nin kendisi) hikâyesini anlatmaktadır.
Film bu romandan esinlenerek siyah beyaz olarak çekilmiş. Şiddet ve otobiyografik özellikler taşımaktadır. Romanı gibi filmide gerçekten çok etkileyici olmuş(en azından benim açımdam).

Puanım: 7/10

efe3464
1 ay önce - Cmt 09 Oca 2021, 04:19
Inside Man Most Wanted

2006 yapımı Inside Man filminin 13 yıl sonra çekilen devam filmi. Devam filmi diyorum ama ilk filmdeki oyuncuların ismi ve konusu geçse de kendileri filmde rol almamış. İsim ve konu hariç tam bir devam filmi bile sayılmaz aslında.

Bir grup hırsız New York'taki Merkez Bankası şubesini soyma girişiminde bulununca NYPD rehine arabulucusu dedektif Remy Darbonne ve FBI uzmanı Brynn Stewart soyguncularla pazarlık yapmaya başlar.

Filmi izlerken sıkılmıyorsunuz, sürükleyici bir film ama ilk film kadar akıl oyunlarının ve ters köşelerin olmadığını da söylemek lazım. Kısaca ilk filmin altında bir film ama kendini izlettiriyor.

Puanım: 10/7

Haldun Turan

1 ay önce - Pzr 10 Oca 2021, 00:51

The Luring - Ölüm Oyunu: Son Kurban

2019'un ağustos ayında sinemalara gelen film vasatdı.

Puanım 4

alperen 465

1 ay önce - Pzr 10 Oca 2021, 02:59

10/8

~caner~

sayfa 418
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET