Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 414
Gokhan Bayraktar
4 ay önce - Pts 07 Arl 2020, 15:28

Tenet filmi ile Matrix iki farkli kategori. Matrix'in yeri zaman farklıdır olmaya da devam edecektir. Matrix ilktir ve bir cok filmde Matrix benzeri senaryolar kullanilmistir

Nolan'in filmlerini her zaman begenmis olsam da Tenet filmindeki Pattinson ve Debicki secimlerinden dolayi biraz şüpheli bakiyorum. Bu haftasonu izlemeyi dusunuyorum o zaman daha detayli yazarım. Ancak Pattison ve Debicki'nin oynadığı filmleri bugune kadar pek begenmedinlm daha dogrusu bu iki karakterin oyunculugunu diyelim.

Ali clarkkent
4 ay önce - Pts 07 Arl 2020, 17:05

Alıntı:
Tenet filmi ile Matrix iki farkli kategori. Matrix'in yeri zaman farklıdır olmaya da devam edecektir. Matrix ilktir ve bir cok filmde Matrix benzeri senaryolar kullanilmistir

Matrix 1 filmini 2 kere seyredince anlaşılıyor. TENET'i seyredin. Zaman geçişlerindeki sahneler kafanızı karıştıracak. Nolan zamanla oynamayı çok seviyor galiba. İnterstellar ve İnception'da da zamanları kullanmıştı. İnception'da zaman içinde zaman kullanıyordu. Ama TENET FİLMİNDE iyice uçmuş. İzleyince anlayacaksınız.

Resul GUL

4 ay önce - Pts 07 Arl 2020, 18:10
Tenet ile ilgili

Tenet, acaip bir film ilk izlemede anlaşılacak bir film değil Nolan ın Geriden gelen zaman (?) ile ileride yaşanacak olan şeyleri aynı mekanda sunuyor Beyin burada yanıyor

(Olay örgüsü hangi zaman diliminde yaşanıyor Onu çözemedim..Geçmiş zaman mı Şimdiki mi yoksa Gelecek de mi )

Benim en çok kafamı kurcalayan Savaş sahnesi idi halen anlamış değilim

Film ile ilgili Başlık açmıştım Yorumları bir arada görmek açısından Sizleri o Başlığı da beklerim

Tenet [Film]

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=172428

Gokhan Bayraktar
4 ay önce - Pts 07 Arl 2020, 18:24

Nolan'in amaci o zaten. Insanlari duunmeye zorlamak ve final sahnesini, herkesin yorumuna ve hayal gücüne acik bir sekilde yapmak.

Haldun Turan

4 ay önce - Sal 08 Arl 2020, 01:29

Mosul - Musul

Netflix yapımı tamamen gerçek olaylara dayanan filme puanım 7

Çatışma sahnelerinin epey başarılı olduğu filmi meraklıları kaçırmasın.

IŞID Musul’u işgal ettiğinde, onlarla savaşan tek grup yerel halktan oluşan Nineveh SWAT birimidir.

Tecrübesiz Iraklı polis Kawa, seçkin SWAT birimi tarafından zorlu bir çatışmadan kurtarılır.

Bu durumun ardından Kawa, Binbaşı Jasem liderliğindeki ekibe dahil olur.

Sürekli saldırıya uğrayan bu özel birim, düşman üssünü ortadan kaldırmaya ve kanunsuz bölgede düzeni sağlamaya kararlıdır.

Ekip bu amaç doğrultusunda tehlikeli bir gerilla operasyonu başlatır.

35 gökhann
4 ay önce - Sal 08 Arl 2020, 01:35

2.dünya savaşındaki gerçek olaylara dayanan orta şekerli bir yapım
Puanım:5

35 gökhann
4 ay önce - Sal 08 Arl 2020, 12:21

Netflix’e yeni gelen filmlerden.Normalde filmleri kötü olur ama bu kez fena olmayan bir senaryo ile karşımıza gelmişler. Oyunculukları beğenseydim puanım 7 olurdu. Duyguları yansıtamadıkları için filmde etkilenmiş
Puanım:5,5-6

Haldun Turan

4 ay önce - Çrş 09 Arl 2020, 01:56

Unhinged - Dengesiz

Russel Crowe gibi usta bir aktörün başrolde psikopat bir sürücüyü oynamasının hatırına bariz mantık hataları ile dolu olan filme 6 puan veriyorum.

Bir zamanların Gladyatör'ü feci iri ve kilolu bir adama dönmüş yazık gerçekten.

Şehirde geçen bu rahatsız yol filmi Hollanda yapımı bir filmden kesinlikle esinlenmiş.

Neredeyse birebir aynı diyeceğim ama o şehirler arası yolda geçiyordu bu şehir merkezinde.

Hollanda filmini izlemiştim ve burada paylaşmıştım.

İşte linki

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=7720532#7720532

Bu sinir bozucu filmi izledikten sonra yolda korna çalmaya dikkat edin ve lütfen nezaketli korna çalın

Filmi izleyenler anlayacaktır

Haldun Turan

4 ay önce - Prş 10 Arl 2020, 02:06

Nocturne

Gerilim,gizem ve psikolojik odaklı klasik müzik temasına sahip ilginç bir filmdi ve puanım 6

Kızların oyunculuğunu beğendiğim filmde hırs ve kıskançlığın kişiyi nelere sürükleyeceğini göreceksiniz.

Son olarak '' Black Swan '' dan esinlenmeler var ama o vurucu filmle asla kıyaslanamaz.

Hakan_ank89
4 ay önce - Prş 10 Arl 2020, 02:23

Bu hafta Kalaşnikov isimli Rus yapımı filmi izledim, film Mühendis Kalaşnikov'un silahını geliştirdiği dönemi ve rakip silahları anlatıyor. Bir dönem filmi olduğu için kıyafetler, otomobiller ve mekanlar oldukça ilgimi çekti.

Toza ve suya dayanıklı bu silahın rakiplerini bir bir elerken sağladığı üstünlük diğer mühendisleri de çılgına çevirmiş eskiden.

7/10

Not: Film aksiyon filmi değil, bizim Devrim Otomobili tadında diyebilirim.

sayfa 414
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET