Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 412
Haldun Turan

4 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 01:32

Alem-i Cin 1 - 2

Özgür Bakar'ın birbirinin devamı olan 2 filmini izledim.

İlkine 4 , ikincisine 5 puan veriyorum.

Genelde berbat ötesi çıkan Türk korku filmlerini düşününce bu 2 film için rezalet diyemem.

Olsada olur olmasada olur filmlerden.

Yine de 2.film bence bir tık daha fazla tahammül edilecek türden.

Bir sinema sitesinde 2 üye bu 2 film hakkında şunları yazmış.

Çok güldüm gerçekten.

Şu cinler bu yönetmenlere saldırsın artık bıktık

Cinler kovalasın seni Özgür Bakar.

efe3464
4 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 13:44

Disturbia - Şüphe

Babasını bir kaza sonucu kaybeden Kale, bu kaybın ardından agresif bir kişiliğe bürünür. Okulda öğretmenine saldırmak suçundan 90 günlük ev hapsine çaptırılan Kale, evde geçireceği süreyi eğlenceli kılmak adına dürbünüyle komşularını dikizlemeye başlar. Haberlerde bir seri katilin varlığından haberdar olunca komşusu Bay Turner'ı gözetlemeye alır ve kendisinin seri katil olduğundan şüphelenmeye başlar.

Turner'ın her haraketi Kale'in şüphelerini daha da arttırır. Kale okul arkadaşı Ronnie ve yan komşusu Ashley ile komşusu Turner'ı yakın markaja alan Kale, evden çıkmadan Turner'ın seri katil olduğunu kanıtlamak zorundadır.

Film çerezlik bir film. Klişeler olsa da kendini izlettiren bir gerilim filmi.

Puanım 10/7.

35 gökhann
4 ay önce - Cmt 28 Ksm 2020, 14:06

Kore ve uzak Doğu sineması gerilim ve gizem konulu filmleri çok iyi beceriyor da savaş filmlerinde aynı başarıyı göremiyorum
Kore savaşındaki gerçek hikayeye dayanan filmde öğrenci grubunun kahramanlık destanı anlatılıyor

Puanım:5

Haldun Turan

4 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 00:19

Peninsula , Train to Busan 2

Train to Busan filminde yaşananlardan dört yıl sonrasında geçen devam halkası Peninsula, zombilerle dolu bir dünyada sıkışıp kalan bir grup insanın yaşamına odaklanıyor.

Puanım 6

Teknik olarak kusur bulmak istemiyorum ama bazı araba sahnelerindeki efektleri iyi bulmadım.

İzleyenler hak verecektir.

Zombie'lerin tipleri de epey gülünçdü ama çok hızlı koşmaları epey hoşuma gitti.

Klasik ağır ağır giden zombie'lerde farklı yani.

İlk filmi izlemeyenler bile bunu izleyebilirler çünkü tam olarak devamı değil zaten aradan 4 sene geçmiş.

Zombilerin ışıklı-sesli şeylere yönelmesi bir pop-kültür eleştirisi olarak nitelendirilebilir.

Antebellum

Eylül ayında sinemalarda gösterime giren değişik konusu olan bir filmdi

Puanım 5

Başarılı bir yazar olan Veronica Henley, bir anda kendini geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek için hesaplaşması gereken korkunç bir gerçeklik içinde bulur.

Bu akıl tutulması yaratan gizemi çok geç olmadan çözmesi gerekmektedir.

35 gökhann
4 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 00:24

Arada değişik tarzda film izliyorum. Bu filmde zaman geçirmelik hoş bir film. Macera ve yol konulu bir yapım. Ancak bazı detaylar saçma geldi. Neyse puanım:5

Hakan_ank89
4 ay önce - Pzr 29 Ksm 2020, 16:09

Eski bir asker olan Joe, yaşadığı psikolojik sorunlar sebebiyle ordudan kaçtıktan sonra İngiltere sokaklarında yaşamaya başlar...

Güzel bir aksiyon filmi, ayrıca aktör Jason Statham bu filmde de dövüş sahnelerinde oldukça başarılı.

7.5/10

Burç

4 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 13:18

Tenet filmini seyrettim, hiç birşey anlamadım.
puanımı veriyorum : &%*"

anlamadınız değil mi? Aynen öyle işte...

lecce
4 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 13:38

Nolan filmlerini 2-3 kere ve film hakkında bazı yorumları okuduktan sonra izlemek gerek. Misal ben interstaller da uzaylılar ile kapışırlar diye beklerken kendilerinin zaman kaymasındaki hali ile akıl oyunu oynadılar. Ya da ben öyle anladım

Hamza Halit
4 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 14:55

Riphagen

Karizmatik bir dolandırıcı. 2. dünya savaşında Yahudileri acımasızca dolandırıyor. Hollanda yapımı. Yalnız Holywood filmi gibi çok şey beklemeyin. Sıradan bir netflix filmi çoğu yerde sıkıcı.

5/10

En son Hamza Halit tarafından Pts 30 Ksm 2020, 15:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Gokhan Bayraktar
4 ay önce - Pts 30 Ksm 2020, 15:04

Bence ikinci izlemenden sonra daha iyi anlarsin. Inception'u anlamak icin 3 kere izlemek gerekiyordu mesela Nolan'in da kendine has tarzi. Tenet filmini henuz izlemedim ama Nolan filmlerinin sonunda her zaman, izleyiciyi dusundurup analizi kendi yapmasini sagliyor.

sayfa 412
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET