Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
ümit 806

5 yıl önce - Cmt 07 Mar 2009, 19:18
İST » Uzunçayır Metrobüs Durağı Altına İETT Otobüsleri için 'Aktarma Alanı' Hazırlanıyor

Dün Uzunçayır Metrobüs istasyonunda, E-5'in yanında İETT Otobüsleri Manevra Sahası, Park Yapılmaz tabelaları yerleştirilmiş, alan asfalt yapılmıştı. Sanıyorum Uzunçayır sonlu başka hatlar da olacak.

Bahsettiğim alan Kadıköy - Kartal istikametinde sağ tarafta kalıyor.

Akın Kurtoğlu

5 yıl önce - Prş 12 Mar 2009, 11:41

Alıntı:
Yakında bahsedilen Uzunçayır mevkiine yeni Aktarma Merkezi yapılacağı, peron alanı yapılıp hareket amirliği konulacağı bilgisine de ulaşılmıştır

3 yol ağzındaki "Uzunçayır" kavşağı, şu anda Metrobüse aktarma için en uygun ve mantıklı noktalardan birisi... Biran evvel gereken beslemeler buraya bağlanmalıdır.

Akın KURTOĞLU

EMRE YILMAZ

5 yıl önce - Cum 13 Mar 2009, 01:49
İST » Uzunçayır Metrobüs Durağı Altında İETT Otobüsleri Aktarma Alanı Hazırlanıyor

Alıntı:
Alıntı:
Yakında bahsedilen Uzunçayır mevkiine yeni Aktarma Merkezi yapılacağı, peron alanı yapılıp hareket amirliği konulacağı bilgisine de ulaşılmıştır

3 yol ağzındaki "Uzunçayır" kavşağı, şu anda Metrobüse aktarma için en uygun ve mantıklı noktalardan birisi... Biran evvel gereken beslemeler buraya bağlanmalıdır.

Akın KURTOĞLU

evet yer hazırlanıyor bilgi olarak tam yerini aşağıda belirttim asfalt falan atılmış durak konulmamış mor çizgiler metrobüs çıkış ve giriş yerleri kırmızı çemberli alan peronların olacağı yer yeşil renkli yerde uzunçayır metrobüs durağı ayrıca taşıtlar sitesi durağına az içeri alıp dahada büyütüyorlar çünkü akşamları çok kalabalık olmaya başladı durak

(+)

Akın Kurtoğlu

5 yıl önce - Cmt 14 Mar 2009, 18:56

Alıntı:
evet yer hazırlanıyor bilgi olarak tam yerini aşağıda belirttim asfalt falan atılmış durak konulmamış mor çizgiler metrobüs çıkış ve giriş yerleri kırmızı çemberli alan peronların olacağı yer yeşil renkli yerde uzunçayır metrobüs durağı ayrıca taşıtlar sitesi durağına az içeri alıp dahada büyütüyorlar çünkü akşamları çok kalabalık olmaya başladı durak

Alana giriş-çıkışlar ne şekilde yapılacak? Solundaki rampadan giriş vermeleri mantıksız olur. Çünkü doğu istikametinden gelen otobüslerin bu rampadan inebilmeleri için önce kuzey yönünde uzun bir yol katetmeleri gerekecek. Harem'e gider gibi yapıp, uygun bir U dönüşünden geri mi dönecekler ve alana normal şekilde sağa saparak mı girip-çıkacaklar acaba?

(+)

Akın KURTOĞLU

omersever

5 yıl önce - Cmt 14 Mar 2009, 20:42

Bu aktarma alanı kalkışlı 16S dışında hat var mı şu anda?

OSMAN TUNCA
5 yıl önce - Cmt 14 Mar 2009, 21:14

Alıntı:
Alana giriş-çıkışlar ne şekilde yapılacak? Solundaki rampadan giriş vermeleri mantıksız olur. Çünkü doğu istikametinden gelen otobüslerin bu rampadan inebilmeleri için önce kuzey yönünde uzun bir yol katetmeleri gerekecek. Harem'e gider gibi yapıp, uygun bir U dönüşünden geri mi dönecekler ve alana normal şekilde sağa saparak mı girip-çıkacaklar acaba?

Bu konuda henüz bir gelişme yok.Sadece Harem tarafından gelen araçlar için giriş-çıkış yeri var ancak Bostancı tarafından gelenler nasıl olacak şimdilik meçhul bunun için mutlaka bir düzenleme olacaktır.Bana göre en mantıklı olarak eski Otosan fabrikasının yanından bir tünel yapılıp otobüslerin geri dönerek giriş yapabilmeleri.

Akın Kurtoğlu

5 yıl önce - Cmt 14 Mar 2009, 21:25

Orada hem terminale girecek olan İETT otobüslerine, hem de yanlışlıkla Harem yoluna dalmış olan diğer araçlara, yol yakından geri dönebilecekleri bir "U" köprüsü inşa imkânı görüyorum ben...

(+)

Akın KURTOĞLU

OSMAN TUNCA
5 yıl önce - Cmt 14 Mar 2009, 21:28

Alıntı:
Orada hem terminale girecek olan İETT otobüslerine, hem de yanlışlıkla Harem yoluna dalmış olan diğer araçlara, yol yakından geri dönebilecekleri bir "U" köprüsü inşa imkânı görüyorum ben...

Evet Üstadım yalnız orası rampanın yokuş yukarı çıkışının başlangıcı

Akın Kurtoğlu

5 yıl önce - Cmt 14 Mar 2009, 21:32

Rampanın meyili, köprünin inşasını engelleyecek derece mi acaba o noktada?

Akın KURTOĞLU

OSMAN TUNCA
5 yıl önce - Cmt 14 Mar 2009, 21:36

Alıntı:
Rampanın meyili, köprünin inşasını engelleyecek derece mi acaba o noktada?
Her ne kadar mühendis olmasakta ben engelleyeceğini düşünüyorum.Ondan dolayı tünel yapılırsa daha iyi olabileceğini belirttim.Eğer üst geçitler ve viyadükler olmasaydı dediğiniz aynen yapılır ve çok güzel olurdu.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM