Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
AloTurkiye
6 yıl önce - Cum 10 Nis 2015, 18:46

Ispanya ya da yayilmislar hirsizlik ve adam yaralamada bir numaralar.

Husnu Kursun
6 yıl önce - Cum 10 Nis 2015, 19:00

Alıntı:
Arkadaşımızın yazdığı isimlerin hepsi nedense futbolcu başka ünlü yokmu yani

Rahmetli Erkose kardesler, Ali Erkose, Barbaros Erkose. Ucuncusunun adini unuttum, rahmetli Mustafa Kandirali, Adnan Senses, Kibariye ve " Dolapdere Big Gang " gurubunun nerdeys tamami.

Misafir 3e9

5 yıl önce - Pts 28 Eyl 2015, 11:48

Alıntı:
Romanların Romanya ile bir alakaları var mı? Yani romenlerle?

Romanyalılara Roman ya da Romen değil; Rumen denilir. Romen, Romalı demektir. Roman için ayrıca açıklama yapmaya gerek yok sanırım.

Caner)
5 yıl önce - Cum 18 Arl 2015, 22:01

http://www.radikal.com.tr/politika/roman-vekilin- ...a-1494510/

Özcan Purçu'nun meclis konuşması

Misafir c1a

5 yıl önce - Cum 18 Arl 2015, 23:00

simdide roman milliyetciligi cikti. avrupada uyum yasalari cikartiyorlar, romanlar pakistanlilar türkler kürtler afrikalilar ben fransizim, almanim, inglizim diyor ama türkiyede gittikce toplumsal olarak parcalaniyor. hayatimda fransada, almanyada bir roman milletvekili görmedim hele böyle etnik milliyetciligi ile konusmasini hic duymadim. bende fransizim bende almanim derler hatta olmak icin caba gösterirler.

mtoman
5 yıl önce - Cum 18 Arl 2015, 23:58

Roman her yerde Roman, Paris'in göbeğinde bir gecekondumsu Roman yerleşkesi

Alıntı:

Uchele
3 yıl önce - Pts 12 Hzr 2017, 03:30

Hindistan'ın kuzeyi anayurtlarıdır.
İran ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya ve dünyaya dağıldılar. 10. yüzyılda Hindistan'dan göç etmeye başladıkları düşünülmektedir. Türkiye'de aslında ciddi sayıda vardır, daha çok Trakya'da olsalarda Anadolu illerindede küçük küçük Roman toplulukları vardır.

Kipcak
3 yıl önce - Pts 12 Hzr 2017, 03:40

Peygamberimizin Maria hanimida Roman kökenliydi.

Uchele
3 yıl önce - Pts 12 Hzr 2017, 03:41

Peygamberimiz zamanında Romanlar yoktu. O zamanlar daha Hidnistanı terkedip farklı grup olmamışlardı. Roman ingilizce Rum demektir muhtemelen oradan karıştırıyorsunuz.

Misafir 32c

3 yıl önce - Pts 12 Hzr 2017, 03:45

ROMAN VE YÖRÜKLER AYNI SOYDAN GELMISLERDIR

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET