Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elveda Akbil, Hoşgeldin İstanbulKart!
« önceki   1234 ... 424344   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 3
0345 özer er

10 yıl önce - Pts 13 Tem 2009, 15:16

cüzdandan çıkarmadan nasıl bipleniyor manyetik cipi görmeden.akbil cepte taşınıyor,anahtarlıkta taşınıyor zor olan ne .birde vatandaş niye böyle ikide bir degiştirilen şeyleri hemen kabulleniyor hiçte tepki yok.yapın bi anket bakalım akbilmi ,kartmı.bence akbil.

Ömer3510

10 yıl önce - Pts 13 Tem 2009, 15:25

Alıntı:
İzmirin KENTKARTI nı taklit etmeye başladılar.

İstanbulKart'a İzmir Kentkart'ın takliti denilemez
ayrıca Kentkart olayı İzmir'e has bir sistem değildir, Kentkart tüzel bir şirket olup bir çok ilde ve ilçede hizmet vermektedir.

Ayrıntılı bilgiyi http://www.kentkart.com/sehirler.aspx sitesinden görebilirsiniz.

Ankara , İstanbul , İzmir'de herhangi bir hizmet olduğunda bunu taklit olarak görmek v.s. bana göre çok yanlıştır.

Bu arada yeni sistem İstanbul'a hayırlı uğurlu olsun

Serhat Atan

10 yıl önce - Pts 13 Tem 2009, 15:27

Kartların içinde manyetik bir şerit var.En basitinden benim öğrenci kimlik kartım.Cüzdandan çıkarmadan cüzdanı değdirip geçiyorum kapıdan.Bu da öyle birşey sanırım.Ama ben yine de akbil taraftarıyım.Okul kartım çatladığında 30 lira ücret verip yenisini almıştım.Bu İstanbulKart'da eğilip bükülürse yenisini almak zorundasın.Ekstra masraf..

Rıdvan ERGÜN

10 yıl önce - Pts 13 Tem 2009, 15:29

Alıntı:
istanbul kart eger banka aracılıgı ile hizmet verecekse ki öyle görünüyor üstte yazan arkadaş gibi bizden yıllık ücret almayacagını kim garanti eder

-İstanbulkart herhangi bir bankanın kredi kartı değildir.

-Herhangi bir banka ile anlaşmalı ortak işletilen bir bilet değildir.

Kaynak: http://www.belbim.com.tr/urunler/Pages/istanbulka ...nedir.aspx

mehmet-c
10 yıl önce - Pts 20 Tem 2009, 12:40

İstanbulkart'larda aktarma durumu hakkında bilgisi olan var mı? Sadece İ.E.T.T otobüsleri arasında mı aktarma sağlıyor, halk otobüsleri ve vapurlar da sisteme dahil mi. Bir de halk otobüslerindeki üzerinde kart okuyucu olan kutularda kullanılabiliyor mu?

hakanaydın
10 yıl önce - Pts 20 Tem 2009, 15:29

ÖHO'larda maalesef kullanılmamakta

Erhan Turhan

10 yıl önce - Pts 20 Tem 2009, 15:43

Elimizde bulunan akbil'leri iade edip istanbul kart alabiliyormuyuz yoksa ücret ödeyecekmiyiz yine almak için? Birde arkadaşlar İETT nin uyguladığı yaşlı indirimi kaç yaşında başlıyor bilgisi olan varsa sevinirim?

hakanaydın
10 yıl önce - Pts 20 Tem 2009, 15:48

Akbili verip fark vermeden İstanbul kart alabilirsiniz.

60 Yaş indirimli, 65 yaş bedava oluyor

inancgs05

10 yıl önce - Pts 20 Tem 2009, 18:01

Ben İstanbul kart aldım sadece iett otobüslerinde geçer diyorlar ama ben şişhane metro durağında da geçiyor diye biliyorum yanlışmı biliyorum

mehmet-c
10 yıl önce - Sal 21 Tem 2009, 11:46

Dün bir halk otobüsünde İstanbulkart geçiyor mu diye sordum. "Geçiyor" dedi ama bunu söylerken ki yüz ifadesi pek güven vermedi. Şu akbil kutularının üzerindeki kart okutma kısmı sadece 5'i biryerdeler için mi?

sayfa 3
« önceki   1234 ... 424344   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM