Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Elveda Akbil, Hoşgeldin İstanbulKart!
Sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 30, 31, 32  Sonraki
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Eray Falay
3 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 15:14

Dün Telefonuma İETT tarafından bir SMS atıldı ve şöyle bir yazı vardı:
"Son Kullanım Tarihi 31/03/2011 olarak tanımlanmış indirimli kartlarınızın güncellenmesini İETT ve Özel dolum bayileri ile OSMden (Otomatik Sarış Makinesi ) herhangi bir ücret ödemeden yaptırabilirsiniz. "
Yazıyordu.

Nuglo
3 yıl önce - Cmt 26 Şub 2011, 00:36

Alıntı:
"Son Kullanım Tarihi 31/03/2011 olarak tanımlanmış indirimli kartlarınızın güncellenmesini İETT ve Özel dolum bayileri ile OSMden (Otomatik Sarış Makinesi ) herhangi bir ücret ödemeden yaptırabilirsiniz. "
Yazıyordu.

Bu çok dikkate alın..

İndirimli kartlarını güncellemeyenler kartları iptal oluyor..Bizzat sordum,yaptım..Kartlar tam akbile dönecek..Çünkü artık yenileme olmayacakmış,böyle böyle tazelemek bizlerin elinde..

Ayhan İmamoğlu

3 yıl önce - Cmt 26 Şub 2011, 13:11

akbiller ne zaman tamamen kaldırılacak

Uğur Aydın
3 yıl önce - Prş 17 Mar 2011, 13:18

Alıntı:
Yazıyordu.

Arkadaşın yazdığına binaen , dün kartıma dolum yaptığımda aldığım bildirim fişinde

" !!!DİKKAT KARTINIZIN İNDİRİMLİ GEÇERLİLİK SÜRESİNİN BİTMESİNE 15 GÜN VAR. LÜTFEN KARTINIZIN SÜRE UZATMA İŞLEMİNİ OTOMAT VEYA BAYİLERDEN YAPTIRINIZ.!!! "

ibaresi yer alıyordu. Dolum istasyonuna gittiğimde bir işlemle beraber kartı güncelleyerek ;

"KARTINIZIN İNDİRİM GEÇERLİLİK SÜRESİ UZATILMIŞTIR" ibaresi yer alan İstanbulKart İndirim Geçerlilik Süresi Uzatma Fişini bana teslim ederek kartımın süresi 31/12/2011 tarihine kadar uzatılmış oldu.

Ayrıyetten bunun sebebini de merak etmiyor değilim.İETT'nin internet sayfasında kartların geçerliliğinin 2011 Yılı sonuna kadar olacağı yazıyordu, acaba öğrenimimi sürdürdüğüm kurum üzerinden değil de, bireysel başvuru ile aldığım için mi süresi Mart 2011 olmuştu ?

hakanaydın
3 yıl önce - Cum 18 Mar 2011, 15:47

Alıntı:
akbiller ne zaman tamamen kaldırılacak

Şimdilik kalkmıyor rahat ol..

kenanmar
3 yıl önce - Cmt 19 Mar 2011, 19:00

arkadaşlar bahsetmese bu olaydan haberimiz olmayacak hani, nasıl bi anlayıştır bu ben çözemedim, herşey belirsiz, sadece kendi kafalarına göre iş çevirmeler.
indirimli elektronik kart denilen şeyi kim, neden, ne zaman güncelleyecek belli mi değil?
indirimli akbilini örneğin 2010 eylül veya 2011 ocak ayında temin eden de mi güncelleyecek nasıl bir iş bu ben anlamadım?
iettnin sitesinde bu tarz kartlar için sadece "Kart Kullanım Süresi Elektronik kartların kullanım ömrü 2 yıl sonunda bitmektedir. " demiş bırakmış,
İett başkanının olur olmaz her açılış ve kapanışını duyuracağınıza bunu duyurun değil mi?

toolss
3 yıl önce - Sal 22 Mar 2011, 18:42

Alıntı:
Arkadaşın yazdığına binaen , dün kartıma dolum yaptığımda aldığım bildirim fişinde

" !!!DİKKAT KARTINIZIN İNDİRİMLİ GEÇERLİLİK SÜRESİNİN BİTMESİNE 15 GÜN VAR. LÜTFEN KARTINIZIN SÜRE UZATMA İŞLEMİNİ OTOMAT VEYA BAYİLERDEN YAPTIRINIZ.!!! "

ibaresi yer alıyordu. Dolum istasyonuna gittiğimde bir işlemle beraber kartı güncelleyerek ;

"KARTINIZIN İNDİRİM GEÇERLİLİK SÜRESİ UZATILMIŞTIR" ibaresi yer alan İstanbulKart İndirim Geçerlilik Süresi Uzatma Fişini bana teslim ederek kartımın süresi 31/12/2011 tarihine kadar uzatılmış oldu.

Ayrıyetten bunun sebebini de merak etmiyor değilim.İETT'nin internet sayfasında kartların geçerliliğinin 2011 Yılı sonuna kadar olacağı yazıyordu, acaba öğrenimimi sürdürdüğüm kurum üzerinden değil de, bireysel başvuru ile aldığım için mi süresi Mart 2011 olmuştu ?

Herhangi bir bayiye gitsek olurmu hocam. Bende bugun para yükledim üst kısımda 9 gün kaldı yazıyordu.

Uğur Aydın
3 yıl önce - Cmt 26 Mar 2011, 15:48

Akbil dolum yapan bayiilerden kartı güncellemesini, indirim süresini uzatmasını vs. isterseniz uzatıyorlar, hatta bazıları siz söylemeden fişteki mesajı görüp kendileri de yapıyorlar. 31 Mart'ın son gün olduğunu unutmayınız, aslında bu son derece mühim bir konu , keşke sitemizin görünür bir yerine koyabilsek de insanlar mağdur olmasalar...

Ayrıca İETT sitesinde 2 Mart Tarihli şöyle bir şey var :

Alıntı:
İndirimli Seyahat Kartı Geçerlilik Süresi

İndirimli Seyahat Kartı Sahiplerinin Dikkatine

Kullanımda olan İndirimli Öğrenci ve Öğretmen Seyahat Kartları 2011 yılı sonuna kadar geçerlidir. Geçerlilik süresinin uzatılması için 1 Eylül 2011- 15 Aralık 2011 tarihleri arasında Vize İşlemi yapılması gerekmektedir. Detaylı bilgiye Vize İşlemleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

http://skart.iett.gov.tr:81/Duyuru-Detaylari.aspx?id=3

Amma velakin buradaki duyurunun şu an yaşanan durumla bir alakası yok gibi duruyor

kenanmar
3 yıl önce - Cmt 26 Mar 2011, 18:36

bu sitenin ya da en azından ulaşım sayfasının açılışında bir pop up olarak iett'nin duyurusu yer alabilir, sonuçta takip edenlerin değer gördüğü ve önemsendiği hissetmesi açısından güzel olur.

aözcan
3 yıl önce - Cmt 09 Nis 2011, 18:38

2 gün önce Ulubatlı metro istasyonundaki makinede 10 tl dolum yaptırdım ve makine ekranında kartınız tam ücret olarak değiştirilmiştir şeklinde bir yazı yazdı. Gerçektende ilk kullanımda 1,65 ücret aldı. Akbil bayisine gittiğimde ise bayi kartı tekrar öğrenci tarifesine çeviremedi ve bu kartın süresi bitmiş, yenisini al dedi. Artık halk otobüsü bekliyorum durakta hep, pasoyu gösterince 1 lira alıyorlar

Nasıl iştir anlamadım. Geçen ay kartın süresini akbil bayisi uzatmıştı. Şimdi ne sorun oldu ki. Pazartesi karaköy'e gidip sorucam. İett'nin sitesinde vize işlemleri diye bişey var. belki onunla bir ilgisi olabilir.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM