Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elveda Akbil, Hoşgeldin İstanbulKart!
« önceki   123 ... 424344   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 2
hakanaydın
10 yıl önce - Prş 09 Tem 2009, 16:56

İyi güzel aldık koyduk cebimize de, hala OHÖ'da geçmiyor.

nazım35
10 yıl önce - Pzr 12 Tem 2009, 21:20

Alıntı:
Vatandaşın faydasına yapılacak bir hizmet varsın taklit olsun.Bu arada o dediğiniz KENTKART'ın bugün Türkiye'nin hemen hemen her şehrinde olan manyetik kartlardan farkı olmasa gerek,umarım bu teknolojinin sadece İzmir'de olduğunu sanmıyorsunuzdur.Detayını fazla bilmiyorum ama İstanbul Kart daha detaylı özelliklere sahip olacaktır diyoe düşünüyorum(en azından öyle umuyorum).

Gelecek yıl öğrenci kartlarını da İstanbul Kart şeklinde verirlerse çok ama çok güzel olacak.

Arkadaşımızın demek istediği en başta bu kartın İzmirde kullanılmaya başlanmış olunması.İzmir'de 99 yılından bu yana kullanılmakta bu kartlar.Daha fazla özellik olsa olsa kredi kartı şeklinde kullanım olabilir ki inşallah böyle bir özelliği olur.Birde tüm şehirlerde böyle bir kart uygulamasına geçilirken keşke izmir'de kullandığım Kentkart istanbulda,bursada,kocaelinde...vs şehirlerinde de kullanılabilse çok güzel olurdu.

İSMAİL ÇELİK

10 yıl önce - Pts 13 Tem 2009, 09:44

Alıntı:
akbil gibi cag disi bir sistem bence yakismiyordu istanbul sehrine

Tasarımı ve çipi hariç(hala öylrmi bilmiyorum)tamamen yerli üretim ve tıkır tıkır işleyen bir sistemdi.Çağdışı lafını yadırgadım.

ali_f
10 yıl önce - Pts 13 Tem 2009, 09:51

15 yıl önce satın aldığım akbili hala kullanıyorum. Bu kart ise katlanırsa çöpe gidiyor... Akbile rakip olamaz.

Erkan M

10 yıl önce - Pts 13 Tem 2009, 11:49

İstanbul kart ile ilgili bence en büyük sıkıntı yeni cihazların çok geç tepkime vermesi. Bunun için bir çözüm üretilmesi gerekiyor. Ayrıca kartın akbilden daha dayanıksız olmasıda bir başka handikap.

mehmet-c
10 yıl önce - Pts 13 Tem 2009, 11:52

Alıntı:
İstanbul kart ile ilgili bence en büyük sıkıntı yeni cihazların çok geç tepkime vermesi.

Sanırım bu yeni cihazlarla ilgili bir durum. Çünkü akbile de geç tepki veriyorlar. 10 yıllık aletlere akbili dokunur dokunmaz okurken, bu yeniler için 1-2 saniye beklemek gerekiyor. Özellikle kalabalık hatlarda bu yeni aletler tam bir ömür törpüsü haline geliyor.

kardoulamou
10 yıl önce - Pts 13 Tem 2009, 12:06

bence burda tartışılması gereken konu, bu yeni kartın da akbilin sağladığı kolaylıkları( aylık doldurma, aktarma yapmadaki indirim vb.) sağlayacak olup olmaması.Ayrıca bu kart herhangi bir banka aracılığı kullanılacaksa o bankanın da yıllık kart ücretini bizden alıp almayacağı gibi birçok konu hakkında bilgimiz yok.Ayrıca belediyeler kamu hizmeti sağlamakla görevli oolup amaçları ticari bir kurum gibi kar etme üzerine kurulmamalı.Halk için en uygun fiyata en iyi hizmeti nasıl sunabiliriz bunun üzeirne çalışmaları gerekir.Oysa ülkede bu tarz anlayışla çalışan kamu kurumu var mı bilmiyorum:(

0345 özer er

10 yıl önce - Pts 13 Tem 2009, 14:50

akbil herkesin kullanabilecegi çokda pratikti.istanbul kart eger banka aracılıgı ile hizmet verecekse ki öyle görünüyor üstte yazan arkadaş gibi bizden yıllık ücret almayacagını kim garanti eder,yetkililer söylese bile inanmam çünkü politikacı lafı zaten yalan.akbile çagdışı diyenlere ben 13 yıldır kullanıyorum hiçbir sorunum yok anahtarlıga tak istedigin gibi yanında taşı,kart olayına geçiş çok kısa sürede olmaz.eger burada rant olmasa çok metedip reklamlarla bize sattıkları ve çok övündükleri akbili kaldırmazlardı yine istanbulluya kazık atılıyorve biz buna müstehakız.

Serhat Atan

10 yıl önce - Pts 13 Tem 2009, 14:55

Açıkçası ben Akbil'den memnunum ve kalkmaması taraftarıyım.Akbilde ne bozulma oluyor ne deformasyon.Ama bu kart burkulduğu vakit çöpe gitmek zorunda.Yenisini almalısınız.Her ulaşım aracında akbile geçtikten sonra neden illâ İstanbulKart diye tutturdular onu da anlayabilmiş değilim..

Aklıma gelen ilk şey ise rant meselesi..

inancgs05

10 yıl önce - Pts 13 Tem 2009, 14:58

Akbil Cüzdanda kullanılmıyor bu kart ile Cüzdan dan çıkartmadan bile kullanılabiliniyor Halk Otobüslerinde de kullanılmalı halk otobüsünden başka kullanılamayan vasıta varmı yoksa birtek öholardamı geçmiyor

En son inancgs05 tarafından Pts 13 Tem 2009, 18:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 2
« önceki   123 ... 424344   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM