Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Kimin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olmasını istiyorsunuz?
Macit ÖZCAN (CHP) 41.6%  41.6%  [47]
Mustafa EYİCEOĞLU (AKP) 35.4%  35.4%  [40]
Mahmut TAT (MHP) 15.9%  15.9%  [18]
Adil AKTAY (DSP) 0.0%  0.0%  [0]
Aleddin ERDOĞAN (DTP) 1.8%  1.8%  [2]
Mehmet BOLAT (DP) 0.0%  0.0%  [0]
Mehmet KALINLI (SP) 3.5%  3.5%  [4]
Başka bir aday 0.0%  0.0%  [0]
Kararsızım - İlgilenmiyorum 1.8%  1.8%  [2]
Toplam Oy : 113

bülent dizdar

9 yıl önce - Çrş 11 Mar 2009, 12:46
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçim Anketi [SİYASET]


Sevgili Üyelerimiz,

Yerel seçimlerle ilgili bu başlıkta belediye başkanı adayları hakkında seviyeli yorumlar ve sohbetler yapılmasını diliyoruz. Şimdiki belediye başkanı hakkında ve tüm adaylar hakkında düzeyli eleştiri yapmak da serbesttir. Yaptıkları işleri eleştirebilir, hatta adet olduğu üzere yapmadıkları işleri bile eleştirebilirsiniz.


Ancak kişisel hakaret, iftira, şahsi karalama, adli suçlama, eşine, çocuğuna ailesine laf atma durumunda mesajınız silinir. Uyarılara aldırmayıp tekrar edenlerin üyelikleri de maalesef iptal edilmektedir. Aynı şekilde sitedeki diğer üyelere laf atıp, tersleyen, cevap yetiştiren, karşılıklı atışan, seviyesiz üslup kullananların mesajları da silinir. Siz sadece kendi fikrinizi ve görüşünüzü yazın. Başka üyelerle boşuna uğraşmayın. İnanın ki biz de kimsenin siteden atılmasını istemiyoruz. Şurada gelip geçici bir yerel seçim yüzünden birileriyle itişmeye ve sonsuza dek siteden mahrum kalmaya hiç gerek yok.

Bu başlıkta şehrimizle ilgili konulara konsantre olalım. Hangi partiden olursa olsun, belediye başkanını övmek ve yaptığı başarılı icraatleri göstermek, sitemizin kuruluş amacı doğrultusunda öncelikli olarak tavsiye edilmekte ve teşvik edilmektedir. Ancak bazı kişilerin sadece şikayet mekanizması çalıştığı için, kendini illa eleştiri yapmak zorunda hissedenlerin de eleştirilerinde seviyeli ve yapıcı olmalarını, bilgi verici yorumlar yazmaya gayret etmelerini rica ediyoruz. Okuyan ziyaretçilere bir katkısı olmayan mesajlar silinecektir. Mesajlarınızın silinmesi halinde lütfen kimseden hesap sormaya kalkmayın. Her mesajdan sonra hatırlatıldığı üzere, yazdıklarınızı sitede yayınlamak zorunluluğumuz yoktur.


Hüseyin Cumhur

9 yıl önce - Çrş 11 Mar 2009, 13:45

Bence Türkiye'de en zor ve en heyecanlı seçimin yaşanacağı yer Mersin olacak... Üstelik sonucu belki de son sandığa kadar belli olmayacak bir seçim yarışı denebilir... Üstelik bu karmaşa sadece büyük şehirde değil, alt kademe belediyeler için de geçerli. CHP, AKP, MHP ve DTP kıyasıya bir yarışın içine girecekler. Eminim hepsi birer alt belediye kapacak. Fakat büyük şehir tam bir bilinmez.
Sayın Adil Aktay'ı iyi tanıyorum; geçen seçimde Tarsus CHP belediye başkan adayı idi. Ufku geniş, aydın ve karizmatik bir avukat. Bugün büyük şehire aday olduğu parti şansını biraz azaltmış görünürken, aradan çıkması çok büyük bir başarı olacaktır. Sol oyları bölen biri olarak algılanması ise ona hayli puan kaybettirecek görünüyor.
Sayın Mahmut Tat'ı çok iyi tanıyorum; Tarsus belediyesinde amirimdi. Tarsus'ta 15 yıldır bölgeye yararlı çok farklı bir siyasi alternatifin geliştirilip uygulanmasında katkısı olan biri. Kaderini Toroslar ve Mezitli'den gelecek oylar belirleyecek olsa da sağın bölünecek oyları onun için çok büyük bir handikap olacak.
Sayın Macit Özcan ise şimdiye kadar Mersin'i taşımakta bazen zorlansa da kör topal bugünlere getiren deneyimli bir siyasetçi. Ancak alternatifsiz gibi gösterilmeye çalışılması anlaşılmaz ve bence Mersin'e yakışmaz bir tutum. Mersin gibi çağdaş bir kentte o kadar lider insan var ki, ancak kentin değil de CHP'nin merkezi anlayışını aşmak bu noktada kolay olmasa gerek.
Gelelim AKP'ye; Mersin yapısında tutunması, mayalanması zor görünse de, büyük şehir belediye başkanlığını, hatta Akdeniz alt belediyesini alması hiç zor görünmüyor. Öte yandan rahmetli Kadir Şaman gibi birinin geçen dönem AKP adına bu işi başaramaması, en azından bu parti için Mersin'in ne denli zor bir siyasi atmosfere sahip olduğunu gösteriyor.


Oğulhan
9 yıl önce - Çrş 11 Mar 2009, 14:42

Alıntı:
CHP, AKP, MHP ve DTP kıyasıya bir yarışın içine girecekler. Eminim hepsi birer alt belediye kapacak.


Dtp'nin Mersin'de alt belediye kapacağına inanmamakla birlikte yarışın AKP CHP ve MHP arasında geçeceğine eminim ancak Mersin'de son zamanlarda artan (özellikle 2007 seçimleri ve son anketlerde de gördüğümüz gibi) Milliyetçiliğe de deyinecek olursak büyükşehiri MHP'nin alabilme oranı yüksek derim. Ancak şu bir gerçek ki artık Mersin'liler Macit Özcan'ın çalışmadığını görmeye başladılar ve CHP'ye giden bu oyların Mahmut Tat'a kayacağı kanaatindeyim. En azından çevremde gördüğüm bunlar...

Şimdiden Hayırlı Olsun. Her Şey Mersin İçin !Ali T
9 yıl önce - Çrş 11 Mar 2009, 14:48

Mersin de büyükşehire bağlanan diğer belediyelerle artık DTP nin bir şansının kaldığını zannetmiyorum.Alacağı oy oranı %15 i geçmez.MHP-CHP ve AKP arasında geçer.3 Partide % 25 in üzerinde oy alır bence.

serkan33

9 yıl önce - Çrş 11 Mar 2009, 18:21

Mersin Büyükşehir Belediyesi 10 senedir Macit Özcan'ın (CHP) elinde ve malesef yapılan hiçbir ciddi çalışma olduğuna inanmıyorum. Hiçbir büyük proje yok, hayata geçmiş elle tutulur hiçbir şey yok (son senede yapılan arıtma tesisini saymazsak), şehrin her tarafı tabiri caizse dökülüyor. Yollar, kaldırımlar bile feci bir durumda, 10 senedir kentin en büyük bulvarlarına bile el atmamış, kaldırım sorununu bile çözememiş bir belediyenin bundan sonra kentimize hiçbir şey kazandıracağına inanmıyorum. MHP ve AKP adaylarının çok ciddi projeleri var ve Mersin’i bu iki partiden hangisi kazanırsa kazansın çok büyük işler yapacaklarına eminimsayfa 1
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler