Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
İlçe Sohbetleri: Bayraklı
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki
Ana Sayfa -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Çağdaş501
5 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 21:26
İlçe Sohbetleri: Bayraklı

Bu başlık altında da Bayraklı hakkındaki görüşlerinizi-önerilerinizi belirtebilirsiniz.

Haydi Bismillah;
Eskiden,Bayraklı deyince aklıma klasik olarak Sevgi Yolu gelir.Bundan yaklaşık 10 seneye kadar Bayraklı Sevgi Yolu'nun olduğu yerden cadde geçerdi.Belediye otobüsleri o caddeyi kullanırdı.Ardından Piyale Fabrikası'nın olduğu yoldan direkt Salhane'ye geçerdi.Tabii o zaman Bayraklı'da köprü falan da yoktu.

Şimdi ise Bayraklı deyince İzmir vatandaşlarının aklına;Merkez Bayraklı'nın yanında Bornova ve Karşıyaka'nın bir bölümü de geliyor.Eeee malum ilçe olduk yaa.Normal sınırlara göre ilçemiz çok küçük olduğundan mı bilmem Karşıyaka ve Bornova'nın da bir kısmı Bayraklı'ya dahil edildi.

Ömer3510

5 yıl önce - Çrş 11 Mar 2009, 18:17

Osmangazi'de oturuyorum bizim buralarla her ne kadar çok eylem yapılsada özellikle Osmangazi Muhtarlığının yoğun çabalarına rağmen Bayraklı olduk.
(Bir tek Muhtarı bu konuda çok aktif gördüm 4 yıl bayaa yatmıştı.)

Bayraklı denilince aklıma gürültü karmaşa çirkinlikler geliyor.
Hele Salhane'nin oralarda gündüz yürümeye bile korkar insan terk edilmiş şehir gibi.
Son yapılan Aliağa- Menderes hattı Bayraklı İstasyonu,Bayraklı'yı iyice ikiye böldü.Hiç sevmiyorum yürüyecek kaldırım bile yok ezilmek an meselesi
Yer altından pek ala yapılabilirdi.iyice sıkıştırdı oraları.
Bayraklının Sahilini seviyorum uzunda uzadıya bir sahil pekte kalabalık değil sakin gez toz dolaş dinlen körfezi izle
İlçe olması ile birlikte Bayraklı'nın değeri kat kat arttı
Belediye Başkan adayları vaad yarışında bulunuyor
İnş. Bayraklıyı küllerinden yeniden doğuracak birisi gelir ve Bayraklı İzmir'in Maslak gibi yeri olur.
Bayraklı yeni dönem ile birlikte vizyonun artması dileğiyle yapılacak çoook iş var.

Bülent
5 yıl önce - Çrş 11 Mar 2009, 18:59

Rahmetli Pristina öncülügünde hazirlanan ve daha sonra gelistiren yeni Nazim Imar Planina göre Bayrakli ileride Izmir'in en önemli ilcelerden biri haline gelecek, Bayrakli artik gökdelenler bölgesi ve Yeni Izmir kent merkezi olacak. 10-15 sene icinde cok farkli Bayrakli ile karsilacagimiza düsünüyorum.

Yeni İzmir - Yeni Kent Merkezi Projesi ve Yeni Nazım İmar Planı hakkinda bilgileri bu baslikta okuyabilirsiniz:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=4004

Ayhan
5 yıl önce - Prş 12 Mar 2009, 01:09

Bülent'in de dediği gibi, Bayraklı ilçemiz önümüzdeki 10 yıl içinde İzmir'in en modern ve en önemli ilçesi olacak. Alanı da epey büyüdü. İlerde en az 500.000 nüfus olacak, gökdelenler, iş merkezleri, alışveriş merkezleriyle dolacak. Şu an ilçede Megapol Tower inşaatı devam ediyor.

Bayraklı merkezde eski binalar çok fazla var, bunlar da restore edilirse çok güzel olur. Ama tabii en önemli sorun tren yolunun Çin Seddi gibi olması ve de çarpık yapılaşma. Neyse ki kendini Bornova'nın eski mahallelerinden kurtarıyor biraz.

Ömer3510

5 yıl önce - Cum 20 Mar 2009, 17:12

Alıntı:
Bayraklı'nın yerel ilk ve tek gazetesi Bayraklı Gazetesi yayın hayatına başladı.

http://www.bayrakligazetesi.com/

Umarım kimsenin yalakası olmadan,
Basın-Yayın ahlakı içinde,
Bölgede yaşanan sorunları ve yaşayan halkımızın sıkıntısına vesile,İlçemizin Kalkınması ve bu hususta yapılması gerekenler konusunda aracı olur.

Yolun açık olsun Bayraklı ilçesi ve Bayraklı Gazetesi.

bilal_45

5 yıl önce - Prş 26 Mar 2009, 23:10
bayraklıya

bende hasbelkader ilk yazımı yazmak bayraklı ilcesi adına olacak...bugun cektigim resimlerle bayraklının aslında gelecek on yıl icinde bambaska bir kent gorunumu olacak olan bayraklı.her ne kadar cok değişik yörelerden göç alarak bir araya gelen insanlardan oluşsada yada ne bilim çok sorunlu insanlar olsada,geçmişiyle yargılandıgında karşımıza karışık bir tablo çıksada;Bayraklı gelecek nesilllere yakışır bin kennt olmaya adaydır.Yıllardır Karşıyaka'nın boyundurugundan kurtulmak üzere secimi yapacak ve sehre vizyon kazandıracak başakanını onumuzdeki gunlerde gorecegiz....

Ömer3510

5 yıl önce - Pts 30 Mar 2009, 17:15

Yeni ilçe olan Bayraklımızda ilk Belediye Başkanımız CHP'den Hasan Karabağ seçilmiştir.
Yeni dönemde kendisine başarılar diler
Bayraklımızı hak ettiği şekilde yönetmesini dilerim.

Bu arada Hasan Karadağ'ın seçim vaadlerini buraya yapıştırmakta fayda var bakalım gerçekten bunları yapabilecek mi

Alıntı:
KENT YENİLEME PROJESİ

“Kent YENİLEME Projesi” ile birlikte, gecekondularda yaşayan Bayraklı halkının yine kendi bölgelerindeki modern konutlara yerleştirilmesi, Bayraklı dışındaki alanlara gönderilmemesi temel yaklaşımımızdır.

YAŞAMSAL DESTEK PROJELERİ

HALK EKMEK FABRİKALARI
Bayraklı halkının daha sağlıklı ve ucuz ekmek yiyebilmesini sağlamak başlıca hedeflerimizdendir. “ Halk Ekmek Fabrikası” projemiz ile bakkal esnafının haklarını koruyarak her eve sıcak ve ucuz ekmek sağlamak, bayat ekmek kuyruklarına son vermek mümkün olacaktır.

TANZİM SATIŞ MAĞAZALARI
Bayraklı’da faaliyet gösteren ve günümüz ekonomik koşullarında ayakta kalma mücadelesi veren küçük esnafın çıkarlarını korumak koşuluyla; Tanzim Satış Mağazaları kurulacaktır. Bayraklı halkının mutfağına ucuz gıda ve ürün temin edebilmesinin önü açılacaktır.

GIDA BANKASI
İhtiyaç sahibi Bayraklı halkının gıda destek sorununu çözmek üzere; dernekler, meslek kuruluşları ve ilçemiz yatırımcılarını bir araya getiren bir organizasyonla gıda bankası kurulacaktır. Böylelikle yaşamsal desteklerin başlıcalarından olan gıda yardımında önemli bir kaynak yaratılmış olacaktır.

İŞ EDİNDİRME
İşsizlik ülkemizin birincil sorunu… Bayraklımız’ın da…
Yerel yönetim anlayışımız, Bayraklı halkı ile oluşturacağımız üretim alanları ve projeleriyle birlikte kalkınma temelinde şekillenmektedir. Bayraklı’da yapılacak her yatırımın yine Bayraklı halkı için iş kapısı olması için çaba gösterilecektir.
Bayraklı’da oluşacak her iş alanında yine Bayraklı halkının istihdam edilmesi sağlanacaktır. Bayraklı’ya girecek her yatırımcıya telkinde bulunulacaktır.
AB Fonlarından yararlanılabilir projelerle yeni eğitim ve üretim alanlarının yaratılacaktır. Gençlerimiz ve özellikle de kadınlarımızın bu fonlardan yararlanarak eğitim alması, üretime katılması sağlanacaktır.

HUZUREVİ
Bayraklı’da yaşamakta olup, bakıma ve yaşamsal desteğe ihtiyaç duyan yaşlılarımıza hizmet verecek bir huzurevi yapılacaktır.

PAZARYERİ VE ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Üstü, alışveriş merkezi olarak tasarlanan kapalı pazaryeri projesi hayata geçirilecektir. Bayraklı yaşayanlarının en taze ve sağlıklı ürüne ulaşabilmesi sağlanacak, ilçemiz ayrıca ürün ve hizmet çeşitliliği olan bir alışveriş merkezine kavuşturulacaktır.

SAĞLIKLI VE GÜVENLİ YAŞAM HAKKI

SAĞLIK EVLERİ
İnsanın en temel haklarından biridir sağlıklı yaşam. Sağlık Evleri Projemiz ile bu haktan mahrum bırakılan Bayraklı halkına sınırsız hizmet vermek amacındayız.
Sağlık hizmetimiz kapsamında gezici ya da yerleşik laboratuarlar, hasta nakil aracı,deniz ambulansı sağlanacaktır. Ayrıca veterinerlik hizmetleri ve hayvan hastanesi, hayvan barınakları, evcil hayvan parkı da projelerimiz arasındadır.

MOBESSE KAYIT SİSTEMİ
Bayraklı güvenlik ve modernizasyonun kalesi olacaktır. Sokak sokak, cadde cadde kamera ve özel güvenlik ekipleri ile izlenecek, halkımız ve ziyaretçilerimiz için güvenlikli bir yaşam yaratılacaktır.

EĞİTİM DESTEK PROJELERİ

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSLARI / BAY-BEL DERSHANELERİ
Eğitimde fırsat eşitsizliği Bayraklı’da yaşayan gençlerin birincil sorunlarından. Hedefimiz bu eşitsizliği Belediyemiz bünyesinde oluşturulacak ücretsiz kurslarla gidermektir.
Üniversiteye hazırlık başta olmak üzere her yaştan çocuk ve gencimize eğitim destekleri yaratmak, ücretsiz öğrenci yurdu açmak projelerimiz arasındadır. Kurmayı planladığımız, “BAY-BEL Dershaneleri” bu amaca hizmet erecek önemli bir adım olacaktır.

GEZİCİ İNTERNET-BİLGİSAYAR OTOBÜSÜ
Gelişen teknoloji ile eğitim her çocuğun hakkıdır. Okullarımızın temel onarımları ve vereceğimiz diğer desteklerin yanı sıra “Gezici İnternet / Bilgisayar Otobüsü” ile Bayraklı’da yaşayan her çocuk, genç hatta yetişkin teknolojinin fırsatlarından yararlandırılacaktır.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM / KREŞ
Çalışmak durumunda olan ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının bakım ve eğitimlerini üstlenecek okul öncesi bakım-eğitim hizmeti verilecektir.

KADINLARA YÖNELİK PROJELER

MESLEK EDİNDİRME

Kadınlarımızın ekonomik ve sosyal yaşamı aktif birer parçası olması için, meslek edindirme kursları düzenlenecektir. El becerilerini artırmalarının yanı sıra üretim zincirine katılmalarını, öğrenirken kazanmalarını sağlayacak, eğitim ve sergi projeleri hayata geçirilecektir.

KADIN DAYANIŞMA MERKEZİ

Bayraklı nüfusunun yoğun bölümünü oluşturan kadınlarımızın yaşam güçlükleri en alt seviyeye çekilerek gereksinimlerinin giderilmesine çalışılacaktır. Kadın Sığınma Evi ve Kadın Dayanışma Merkezi projeleri hayata geçirilecek, ihtiyaçlı kadınlarımız için güvenli barınma ortamı sağlanacak, dayanışma ruhu yaratılarak sorunlarının çözümünün önü açılacaktır.

MODERN BELEDİYE BİNASI

Bayraklı halkına en iyi,hızlı ve kaliteli hizmeti verecek şekilde planlanmış, ileri teknoloji ile kuyruklara son verecek, güler yüzlü çalışanlarıyla hizmette sınır tanımayacak bir belediye ve belediye binası yaratmak ilk hedefimizdir.

BELEDİYE SEMT HİZMET MERKEZLERİ

Yerel yönetim anlayışımız doğrultusunda kaliteden ödün vermeden hizmetlerimizi Bayraklı’nın her noktasına götürmek hedefindeyiz…Başta Yamanlar ve Gümüşpala olmak üzere her mahalleye adım adım hizmet taşınacaktır.

Muhtarlıkların hizmet vereceği, elektrik,su,telefon ödeme şubelerini içinde barındıran, kütüphanesi ile öğrenci gençliğimizin ve halkımıza açık olacak, çamaşırhanesi ve gelecek diğer talepler ile zenginleştirilecek semt hizmet merkezleri kurulacaktır.

TARİH, KÜLTÜR-SANAT PROJELERİ

Bayraklı, İzmir tarihinin ilk yerleşim yeridir ve bu açıdan derin bir zenginliğe sahiptir. Bayraklı’nın tarih ve kültür birikimini öne çıkaracak dolayısıyla turizmini geliştirecek projelerimiz hazırdır.

KÜLTÜR VE SANAT KOMPLEKSİ
İçinde sinemadan, tiyatroya ve konsere kadar pek çok alanda kültür-sanat hizmeti verecek; resim,tiyatro,el sanatları gibi alanlarda kursların verileceği bir kompleks oluşturulacaktır.

Gençlik merkezi ve sergi salonları da barındıracak bu kompleks ile Bayraklı’nın sosyal ve kültürel gereksinimlerini karşılamak hedeflenmektedir.

DİĞER PROJE VE HİZMETLER

* Engelliler parkı
* Ağaçlandırma alanları
* Çevre düzenlemeleri
* Parklar ve çocuk oyun alanları

Çağdaş501
5 yıl önce - Pts 30 Mar 2009, 18:58

Belediye Başkanımız Sn.Karabağ,dün akşam katıldığı EGE Tv'de,Belediye Binası'nı;Bayraklı Nikah Sarayı'nı yıktırarak onun yerine yaptıracakmış.Zaten merkezde olmasında büyük yarar var,belediye binasının...

Bayraklı Belediye Binası yapılana kadar da Bayraklı Meclis Üyeleri ve Başkan,Karşıyaka Belediyesi Binası'nda çalışmalarını sürdürecek.İşte bu konuda İzmir BŞB-Bayraklı-Karşıyaka'nın tek bir partinin elinde kalması,biz Bayraklı Halkını hizmet yönünden önlere götürecektir.

bilal_45

5 yıl önce - Pts 30 Mar 2009, 21:40

Vaat vermek adettendir.Hemşehrim olmasından dolayı kendisini ayrıyeten kutluyorum.İzmir için ver Bayraklı için hayırlısı olsun.Ama onun için büyük bir fırsat aslında,çünkü yeni ilçe olan bir yerleşim birimi.Kendi reklamını yapacak partisinin reklamını yapacak.Vermiş oldğu sözler ve yerine gelecek icraatlara bakıp 5 yıl sonra değerlendirmesini yaparız artık...Eğer o günleri görürsek bizde...

HAKAN©

5 yıl önce - Sal 31 Mar 2009, 12:14

Alıntı:
Belediye Binası'nı;Bayraklı Nikah Sarayı'nı yıktırarak onun yerine yaptıracakmış.

Bence yanlış tercih!
Daha önceleri, Smyrna meydanı civarında, kapanan benzinliğin karşısındaki arazinin büyükşehir belediyesine ait olduğu ve üzerine yapılan binaların bu nedenle yıkılacağı ve yerine de belediye binası yapılacağı söylenmişti. Ayrıca, alternatif olarak da Bayındırlık İl Müdürlüğü binasının belediyeye devredileceği de söylenmişti. Bunlar daha mantıklı düşüncelerdi. Bu durumda, zaten sıkışık olan trafiği daha da sıkıştıracaklar orada. Kaldı ki, oraya yapılacak bina, emsal binalara bakılarak, 7 kattan fazla olamaz. Bu büyüklükteki bir bina da, Bayraklı Belediyesi için yeterli olmayacaktır. Belediye hizmetlerinin tamamının bir binadan yürütülmesi, halkın hizmete daha kolay ulaşabilmesi bakımından çok önemli. Belediye başkanının ofisinin denize nazır olmasının bir anlamı yok!!! Sn. Başkan'ın bu hatadan biran önce dönmesi temennisiyle...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İZMİR - Haberler ve Sohbet