Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ahmet Özbuluk

13 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 13:03
Gaziantep'e hipodrom yapılmasını istiyoruz!!

Nizipli İşadamı Metin Oğuz, rafa kaldırılan hipodrom projesinin Gaziantep için büyük önem taşıdığını söyledi. Şanlıurfa’da var, Gaziantep’te yok Gaziantep’in beş yıldızlı bir kent olabilmesi için hipodrom yapılmasının şart olduğunu ifade eden İşadamı Metin Oğuz, “Nasıl ki bir otelin beş yıldızlı olabilmesi için yüzme havuzu gerekiyorsa, Gaziantep’in de beş yıldızlı bir kent konumuna gelebilmesi için de mutlaka hipodromunun olması şarttır. Bugün Şanlıurfa’da bile hipodrom varken Gaziantep’te olmaması büyük eksikliktir” diye konuştu. Hipodrom projesi neden iptal edildi? Mustafa Taşar’ın Tarım ve Köyişleri Bakanlığı döneminde Gaziantep’e hipodrom kurulması için çalışma başlatıldığını hatırlatan Metin Oğuz, şöyle devam etti: “Hipodrom projesi Gaziantep için çok önemliydi. Sayın Taşar döneminde kentin güneyinde yeri de belirlenen hipodromun yapımından vazgeçilmesi büyük bir yanlışlıktır. Ortadoğu’da merkez olmayı hedefleyen Gaziantep’te hipodrom yapılması şarttır.” Kente büyük katkı sağlar Toplumun büyük bölümünün at yarışlarıyla ilgilendiğine dikkat çeken Oğuz, “Hipodromların kentin ekonomik ve sosyal hayatına büyük bir katkısı var. Öncelikle belediyeler için büyük bir kaynaktır. At yarışlarında belediyeler yüzde 20 eğlence vergisi alıyor. Diğer taraftan çevre il ve ilçelerden at yarışları için binlerce kişi Gaziantep’e gelecek, alışveriş yapacak, kentin ekonomisine katkı sağlayacaktır” şeklinde açıklamada bulundu.

http://www.nizipdenge.com/arsiv.php?id=1963&habertip=1

daha önce projesi olan hipodromun tekrar gündeme gelmesini ve gaziantep ekonomisine büyük katkıları olacak bu projenin gerçekleşmesi için yeni adımların atılmasını yetkililerden istiyoruz.

[/quote]

Ayhan
13 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 14:18

Alıntı:
Nasıl ki bir otelin beş yıldızlı olabilmesi için yüzme havuzu gerekiyorsa, Gaziantep’in de beş yıldızlı bir kent konumuna gelebilmesi için de mutlaka hipodromunun olması şarttır.

Abesle iştigal çok komik ve mantıksız bir benzetme olmuş.

Alıntı:
Hipodromların kentin ekonomik ve sosyal hayatına büyük bir katkısı var. Öncelikle belediyeler için büyük bir kaynaktır. At yarışlarında belediyeler yüzde 20 eğlence vergisi alıyor. Diğer taraftan çevre il ve ilçelerden at yarışları için binlerce kişi Gaziantep’e gelecek, alışveriş yapacak, kentin ekonomisine katkı sağlayacaktır

İşsiz-güçsüz insanlar gelecek. Ne gibi katkıları olabilir, lokantda köfte-ekmek yemek mi?

Film festivali olsa, sanatçılar akın etse ?

Ahmet Özbuluk

13 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 15:22

Alıntı:
İşsiz-güçsüz insanlar gelecek. Ne gibi katkıları olabilir, lokantda köfte-ekmek yemek mi?

sizin mantığınızla gidersek o zaman ayhan abi hiç bir şehre yapılmaması gerek hipodromun. başka şehirlerde yapılırsa işsiz-güçsüz değil zengin sanatçılar mı gidecek at yarışı izlemeye düz mantık bence sizinkisi? sadece işsizler ilgi duyuyor sanki bu spora

Ayhan
13 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 15:32

Genel anlamda söyledim tabii ki... Benim bildiğim hipodrom sadece İstanbul,İzmir,Bursa ve Şanlıurfa'da var, diğer birkaç şehirde de olabilir...

emrahadanus
13 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 16:06

Alıntı:
Genel anlamda söyledim tabii ki... Benim bildiğim hipodrom sadece İstanbul,İzmir,Bursa ve Şanlıurfa'da var, diğer birkaç şehirde de olabilir...

Ayrıca Adana, Ankara ve Elazığ'da da var. Bunlar ana hipodromlar. Yakın zamana kadar Diyarbakır'a da uydu hipodrom yapılacak. Uydu hipodromlar daha küçük ve daha az fonksiyonel hipodromlardır. Amaç işsizliğin yoğun olduğu bu bölgelerde istihdamın ve sosyal hayatın canlanmasına katkı sağlamak. Bu noktada Gaziantep'e yeni bir hipodrom yapılması zor!

Ahmet Özbuluk

13 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 16:54

Alıntı:
Amaç işsizliğin yoğun olduğu bu bölgelerde istihdamın ve sosyal hayatın canlanmasına katkı sağlamak. Bu noktada Gaziantep'e yeni bir hipodrom yapılması zor!

bu yazınızdan gaziantep'te işsizliğin olmadığını çıkartıyorum ben.

emrahadanus
13 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 18:46

Alıntı:
bu yazınızdan gaziantep'te işsizliğin olmadığını çıkartıyorum ben.

Onu demek istemedim.

Gaziantep'in hemen batısında Adana Hipodromu var zaten. Doğusunda da Şanlıurfa hipodromu mevcut. İşadamı Metin OĞUZ, "Şanlıurfa'da bile hipodrom varken" diye bir cümle kullanmış. Sorun zaten Şanlıurfa'da hipodrom olması. İki ilin arasına yeni bir hipodrom yapılması düşünülemez.

Yılmaz Edessa

13 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 18:56

Alıntı:
Bugün Şanlıurfa’da bile hipodrom varken Gaziantep’te olmaması büyük eksikliktir” diye konuştu.

Bu söylemi çocukça buluyorum. Ne kadar Gaziantep'li arkadaşlardan tepki göreceğimi bilsemde "onun oyuncağı var, bende istiyorum" tarzı olmuş. Bir şehir adına iş adamları elbette çeşitli taleplerde bulunur, sosyal alanlarda gelişmek ister ancak asla haddini aşmamak üzere..

Ekonomik kaygılardan bahsedilmişken, Gaziantep diğer çevre illere nazaran çok daha büyük iş ve istihdam sahasına sahip. Bu bakımdan büyük bir oluşum olan şehirde hipodromun ekonomik hareketliliğinden birşeyler beklemek ne derece doğrudur orasıda tartışılır..

Ahmet Özbuluk

13 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 19:13

Alıntı:
Bu söylemi çocukça buluyorum. Ne kadar Gaziantep'li arkadaşlardan tepki göreceğimi bilsemde "onun oyuncağı var, bende istiyorum" tarzı olmuş. Bir şehir adına iş adamları elbette çeşitli taleplerde bulunur, sosyal alanlarda gelişmek ister ancak asla haddini aşmamak üzere..

Ekonomik kaygılardan bahsedilmişken, Gaziantep diğer çevre illere nazaran çok daha büyük iş ve istihdam sahasına sahip. Bu bakımdan büyük bir oluşum olan şehirde hipodromun ekonomik hareketliliğinden birşeyler beklemek ne derece doğrudur orasıda tartışılır..

hayır güzel kardeşim. kesinlikle tepki görmezsin bizden. Şanlıurfa'da olup ta bizde olmaması ayıp diye birşey yok. Şanlıurfa'da güzel şehirlerimizden birisi. Anlıyorum seni. Zaten stadyum konusunda bile bizden önce davranmışsınız takdir ediyorum ama bir türlü bitirilmedi stad orasıda ayrı bir konu. Kesinlikle ş.urfa'yı küçümsemek maksatıyla için yazılmış bir yazı değil.

samet26
13 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 19:25

Urfada olması cok mantıklı cunku bu ülkenin en iyi at yetiştirilne yerlerinden birisi..

Diger bir konu hipodrom işsizgüçsüz adamlar akın etcek denmiş fakat bu ülkemizde böyle sadece tjk nın yeni açılımlarından biriside dubai,ingiltere deki gibi 5 yıldızlı hipodromlar yapıp zenginleri buraya cekmek cunku atcılık masrfalı biriş ve bu işle ilgilenenler genelde zenginler fakat hipodromların yetersizliginden dolayı izlemeye pek fazla merak etmiyorlar..

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET