Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ahmet Özbuluk

13 yıl önce - Pts 02 Mar 2009, 16:59
Gaziantep'ten Antalya'ya uçak seferleri istiyoruz


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği GAP Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Fikret Murat Tural, Antalya-Gaziantep'e arasında uçak seferlerinin yapılması gerektiğini söyledi. Başkan Fikret Murat Tural, Gaziantep-Antalya arası uçak seferlerinin yapılması için çaba gösterdiklerini ifade etti.
Tural, "Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığımıza, bölgemize, birliğimize bağlı acentelerimiz ve halkımızdan Antalya'ya direk seferler düzenlenmesi için yoğun talep gelmektedir. Önümüzdeki yaz sezonunda yurt dışından ülkemize ve Antalya'ya gelecek olan turistlerin bölgemize gelerek kültür turları yapmak, bölgemizi gezmek istemeleriyle birlikte ulaşımdan kaynaklanan problemler nedeniyle bölgemize gelememektedirler. Gelmek istediklerinde ise karayolu ulaşımının uzun olması ve zaman yetersizliği sebebiyle bu isteklerini gerçekleştirememektedirler. Özellikle Antalya'ya Gelen Turist sayısının fazla olması ve bölgemize taleplerin artması Antalya - Gaziantep direk seferlerin olması ile birlikte bölgemize Kültür turlarının artmasında etkili olacaktır" dedi.

POTANSİYELİ ARTIRACAK

Yapılacak uçak seferleri ile bölgedeki turizm potansiyelinin de artacağını ifade eden Tural, "Bölgemizde turizm gelirlerinin ve katma değerinin artmasına sebep olacaktır. Aynı şekilde Gaziantep' ten Antalya'ya giderek tatil yapacak olan vatandaşlarımızın ulaşımlarını sağlamak açısından bölgemize uçak seferlerinin düzenlenmesi gerektiğine inanmaktayız. Gaziantep - Antalya karşılıklı uçuşların bölgemize gelen hava yolu şirketlerince yaz programına bir an önce almaları, bölgemiz açısından faydalı olacaktır" diye konuştu.

http://www.reklam_link/?id=25598&habertip=1


MEHMET DURAN

13 yıl önce - Pts 02 Mar 2009, 17:03

Evet büyük bir eksiklik bu Gaziantep için umarım bu çağrıya kulak verilir.

mcagri
13 yıl önce - Pts 02 Mar 2009, 17:12

Gaziantep'den Antalya'ya uçak seferi olmaması, tamamen bu konudaki karar vericilerin basiretsizliğinden, piyasa araştırması yapmamasından, yerel dinamikler konusunda bilgisi olmamasından kaynaklanıyor.

Gaziantep'in insanı, denizi, kumu, güneşi, gezmeyi çok sever. Bu sevgiyi eyleme de çevirirler. Bu yönlerine de gıpta etmişimdir. Özellikle yazın, tüm Akdeniz sahil şeridinde 27 plaka arabaları görebilirsiniz.

Bir özel havayolu şirketinin başında olsam, hemen yarın özellikle yazın sık frekanslı çalışan bir Gaziantep-Antalya hattı açardım.


o.can
13 yıl önce - Pts 02 Mar 2009, 17:22

oo ozaman kayseri-ankara arasıda uçak seferi olur.

Ahmet Özbuluk

13 yıl önce - Pts 02 Mar 2009, 17:45

Alıntı:
oo ozaman kayseri-ankara arasıda uçak seferi olur.


kayseri ankara 320 km mesafe

gaziantep antalya 764 km mesafe

ve ayrıca antalyanın yoluda dönemeçli yani tehlikeli. kazalar oluyor sürekli. bilnçsiz yorum yapmayın isterseniz.Ahmet Özbuluk

13 yıl önce - Cum 06 Mar 2009, 15:41

Alıntı:
Gaziantep'in insanı, denizi, kumu, güneşi, gezmeyi çok sever. Bu sevgiyi eyleme de çevirirler. Bu yönlerine de gıpta etmişimdir. Özellikle yazın, tüm Akdeniz sahil şeridinde 27 plaka arabaları görebilirsiniz.

Bir özel havayolu şirketinin başında olsam, hemen yarın özellikle yazın sık frekanslı çalışan bir Gaziantep-Antalya hattı açardım.evet güzel tespit yazmışsınız. sahil şeridinde 27 plakalı araç çok görürsünüz. özellikle alanya'ya küçük gaziantep denir. thy'nın olmasada özel uçak şirketlerinin acil seferleri başlatmalarını bekliyoruz.


malidenk

13 yıl önce - Cum 06 Mar 2009, 16:16

bencede çok yerinde bir tespit. gaziantepden şuanda
istanbul
ankara
izmir
londra
düssedorf
köln ve sezonda bir kaç yurt dışı noktasına daha uçuş var.
bunlara ek olarak bencede başta
Antalya olmak üzere Trabzon ve Baküyede uçuş planlanmalı.


engygl
13 yıl önce - Cum 06 Mar 2009, 16:28

Alıntı:
gaziantepden şuanda
istanbul
ankara
izmir
...

İzmir-Gaziantep uçağının (Sunexpress olduğunu düşünüyorum) İzmir-Antalya-Gaziantep şeklinde çalışması (Antalya da İzmir gibi Sunexpress'in merkezlerinden birisi) düşünülemez mi?
Sefer sıklığı da biraz artırılarak İzmir-Antalya yolcularının bir kısmı da bu hatla taşınır.
Hatta İzmir-Adana seferlerinin de İzmir-Adana-Gaziantep şeklinde çalışması düşünülebilir, hem doluluk oranı artar, hem de sefer sayısı arttığı için vatandaş daha çok uçuş saati seçeneğine sahip olur.


Mahmut Göksu
13 yıl önce - Cmt 07 Mar 2009, 15:53

Çok yerinde bir istek umarım bir an önce yetkili kişiler tarafından dikkat edilerek çözüme ulaştırılır.

Ahmet Özbuluk

13 yıl önce - Pzr 08 Mar 2009, 17:21

Alıntı:
İzmir-Gaziantep uçağının (Sunexpress olduğunu düşünüyorum) İzmir-Antalya-Gaziantep şeklinde çalışması (Antalya da İzmir gibi Sunexpress'in merkezlerinden birisi) düşünülemez mi?sunexpress izmir-gaziantep seferlerini yapıyor ama sanırım izmir-antalya-gaziantep seferlerini yapacak kapasiteye sahip olmayabilirler. izmir-g.antep seferlerinde zaten boş koltuk olmuyordur. Özellikle yaz aylarında gaziantep-izmir seferleri şart oldu. akıllı olan şirket ilk adımı atar.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET