Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Akıncılar Mahallesi - Kentsel Dönüşüm Projesi
123 ... 171819   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
denizefe
9 yıl önce - Çrş 25 Şub 2009, 17:59
Balıkesir - Akıncılar Mahallesi - Kentsel Dönüşüm Projesi


Balıkesir'lilerin yakınen bildiği Akıncılar Mahallesi için Belediye ve TOKİ'nin ortaklaşa başlattığı Kentsel dönüşüm projesi ile ilgili sona yaklaşılıyor.Bu başlıkta Belediye kaynaklı bazı fotoğraflarla destekli haberleri paylaşalım istiyorum.Birde bu proje ile ilgili Belediye ile görüşmeler yapan üyelerimizden son haberleri ve gelişmeleri alırsak çok daha iyi olur.
İlk fotoğraflar bölgenin şimdiki durumundan.denizefe
9 yıl önce - Çrş 25 Şub 2009, 18:02

Belediye’nin Akıncılar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi için hak sahipleriyle görüşmeler devam ediyor. Görüşmeler sırasında hak sahiplerinin birçoğu projeye onay veriyor.Belediye Başkanı Sabri Uğur’un Akıncılar Mahallesi’nin tekrar kente kazandırılması amacıyla başlattığı proje için hak sahipleriyle görüşmeler devam ediyor. 12 Ocak tarihinden bu yana Belediye Hizmet Binası, Sergi Salonu’na kurulan Kentsel Dönüşüm Birimi, hak sahiplerini tek tek ağırlayarak projeyi anlatıyorlar.
Akıncılar Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında hak sahiplerine sahibi oldukları bağımsız birim kadar, yeni yapılacak projede bağımsız birim verilmesi taahhüt ediliyor. Yaklaşık 60 dönüm üzerine uygulanacak olan Akıncılar Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında; 160 adet 94 m2 ve 96 adet 120 m2 konut ile128 adet ofis ve 37-370 m2 arasında değişen büyüklüklerde 386 adet işyeri yapılacak.
Geride bıraktığımız yılın Nisan ayında yapılan tanıtım toplantısının ardından başlayan proje, Kentsel Dönüşüm anlamında Balıkesir’in en kapsamlı projesi. Kent merkezinde eskiden ağır sanayi bölgesi olarak inşa edilen Akıncılar Mahallesi, şu an ki görünümüyle çağdaş bir kentin merkezinde bulunmaması gereken yapılar şeklinde varlığını sürdürüyor.Kaynak;www.balikesir.bel.trdenizefe
9 yıl önce - Çrş 25 Şub 2009, 18:07

denizefe
9 yıl önce - Çrş 25 Şub 2009, 18:08denizefe
9 yıl önce - Çrş 25 Şub 2009, 23:17

Belediye Başkanı Sabri Uğur, “Akıncılar Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Projesi’nde uzlaşmayı esas alıyoruz” dedi. Mimarlar ve İnşaat Mühendisleri Odalarının yöneticileri ve bazı üyeleriyle, önceki akşam yemekte bir araya gelen Başkan Sabri Uğur, Akıncılar projesi ile ilgili ayrıntılı açıklamalar yaptı.
Mimar ve mühendislerin kendisine yönelttikleri soruları da cevaplandıran Başkan Uğur, Akıncılar Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Yenileme Projesi’nin uygulanacağı bölgedeki tüm hak sahipleri, karar vermek için 30 Nisan gününe kadar süre tanındığını belirtti. Bölgede bir yenileşmenin zorunlu olduğu konusunda tüm paydaşların hemfikir olduklarını kaydeden Başkan Uğur, uygulama için, hak sahipleriyle uzlaşmaya varmanın esas olduğunun altını çizdi.
Başkan Uğur, “Bugüne kadar tüm bölgeyi kapsayan toplu bir çözüm ortaya konulmamış. Bir müteahhit çıkıp da, ben şu parselleri bir araya toplayayım da şöyle bir topyekun yenileşme yapayım dememiş. O bölgedeki herhangi bir arsa üzerine yeni bir bina yapsanız ne olacak? Yaptığınız yeni binanın etrafında eskilik, köhnemişlik, mezbelelik, harabelik devam ettiği sürece, siz istediğiniz kadar tek tek bina yapın; orası için hiçbir şey fark etmez. Bu durum karşısında bizim sunduğumuz proje, tüm alanda toptan bir yenileşmeyi öngörüyor. Bu konuda her türlü yetkimiz olmasına rağmen biz hak sahipleriyle bir uzlaşma esas alarak, sunduğumuz projeyi gerçekleştirmek istiyoruz ” diye konuştu.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 171819   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler