Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
tekin m
10 yıl önce - Çrş 25 Şub 2009, 13:51
BJK Akatlar Spor Salonu


3200 Kişi kapasiteli olan spor salonu geçtiğimiz yıllarda yapılan anlaşma ile Akatlar Cola Turka Arena adını aldı.


Haldun Turan

10 yıl önce - Çrş 18 Mar 2009, 17:12

BJK Koleji, Beşiktaş Kulübü'nün 106. kuruluş yıldönümünü yarın kutlayacak.

Akatlar'daki BJK Cola Turka Arena'da gerçekleştirilecek 106. kuruluş yıldönümü organizasyonuna Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, yönetim kurulu üyeleri ve siyah-beyazlı kulübün tüm branşlarındaki sporcular katılacak.

kaynak:maraton.com.tr


tekin m
10 yıl önce - Çrş 18 Mar 2009, 17:41

BJK AKATLAR SPOR VE KÜLTÜR KOMPLEKSİ

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi, 45 dönümlük arazi üzerinde yer almaktadır. Arazide; çok amaçlı spor salonu, 6 adet tenis kortu, bir büyük 4 adet halı saha, kapalı otopark, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, Türkiye’nin en büyük bowling salonu, alışveriş merkezi ve restaurantlar olarak planlanmış; şu anda 5.600 metrekare zemine oturan, 8.500 metrekareyi kapsayan spor salonu faaliyete geçecek hale getirilmiştir.

Spor karşılaşmalarında, 3.200 seyirci kapasitesine sahip olan BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi; şov, gösteri ve konserlerde 4.500 kişilik kapasiteye sahiptir.

120 metrekarelik bir adet kafetarya, 210 metrekarelik 2 adet restaurant, maç ve gösteri esnasında seyircilere hizmet verebilmesi için salonda 5 adet büfe, protokol ve diğer seyirciler için ayrı dinlenme salonları, 3 büyük ve 4 küçük olmak üzere 80 kişilik özel localar mevcuttur.
Seyirci kapasitesine göre, erkekler için 29 adet WC, 31 adet pisuvar, 22 adet lavabo, bayanlar için 18 adet WC, 19 adet lavabo ve engelliler için özel tasarlanmış WC, ayrıca engelliler için de özel seyir yerleri ayarlanmıştır.

Misafir seyirciler için ayrı ana giriş kapısı ve oturma bölümü, diğer seyircilerin maç veya gösterileri izleyebilmesi için 3 ayrı ana giriş kapısı, tahliye için de 7 adet kapı mevcut olup, protokol için ayrı kapı ve kat otoparkı düzenlenmiştir.

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde güvenlik önlemlerine de önem verilmiştir. Yangın ihtimaline karşılık tesisat çekilmiş, elektrik kesilmesine karşı bütün salon aydınlatmalarını kesintisiz karşılayabilecek kapasitede jeneratör sistemi kurulmuştur.

Yaz aylarında kullanılmak üzere 1.100 metrekarelik açık terasın yanı sıra, salonda basketbol ve voleybol takımlarımızın arka arkaya maç yapılabilmelerini sağlayacak şekilde 4 ayrı soyunma odası yer almaktadır. Her soyunma odası içerisinde 10 adet duş, 3’er adet pisuvar, özel soyunma dolapları, masaj odaları yapılmıştır.

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nin salon aydınlatmaları ve parke zemini, FIBA standartlarına uygun ve en kaliteli malzemeler kullanılarak yapılmıştır. Seyirciler ve sporcuların konforu düşünülerek klima sistemi kurulmuştur.

Şov gösterilerinde ses kalitesini artırmak için akustik tavanlar ve ses düzeni yaptırılmıştır. Sahne sanatçıları için 14 adet kulis, assolist için duş ve WC’si olan özel oda, diğer sanatçıların kullanımına ayrılmış özel 5 adet duş, 7 adet WC, oda içlerinden sahnedeki gösteriyi takip edebilmeleri için kamera ve TV sistemi, şov-gösteri ve konserlerde seyirci kapasitesi düşünülerek saha kotunda seyirciler için 6 adet WC yapılmıştır.

Tüm mekanlar havalandırma ve ısıtma sistemleriyle donatılmıştır.

Hakemlerimiz için 4 adet, içerisinde duşu ve WC’si bulunan odalarımız mevcuttur. 300 metrekarelik fitness center içerisinde erkek ve bayan soyunma, duş ve masaj odaları yer almaktadır. Sporcularımız için 75 metrekarelik dinlenme salonu, ayrıca konferans ve röportaj salonu bulunmaktadır. Antrenör, menajerler, yönetim ve muhabese için hizmet ve depolama odaları yaptırılmıştır.

kaynak:bjk.com.trtekin m
10 yıl önce - Çrş 18 Mar 2009, 17:44BaRıS57
9 yıl önce - Cmt 20 Hzr 2009, 17:14

istanbulun en güzel salonlarından biri bjk cola turkanın ihtiyacını yeteri kadar karşılıyor

Fatih52

9 yıl önce - Pzr 05 Tem 2009, 19:41

İstanbuldaki en güzel salonlardan biri ismide çok güzelbatuhan
9 yıl önce - Pzr 05 Tem 2009, 19:57

Güzel bende beğeniyorum bu salonu.Bişey söyliyim.Beşiktaşa yetiyor demişsiniz ama bu salon Karşıyakada olsaydı asla yemezdi.Şimdiki Karşıyaka arena bile burdan büyük olmasına karşın yetmiyor.Neyse hakkatten güzel salon.

byby
9 yıl önce - Çrş 08 Tem 2009, 10:31

bencede Türkiyenin en iyi projelerinden biri

tekin m
9 yıl önce - Çrş 08 Tem 2009, 11:24

Çok güzel bir spor salonu BJK için yeterli çünkü Basketbol şubesine son yıllarda fazla önem verilmiyor yönetim tarafından Geçen sene sezon başı iyi bir kadro kuruldu ama ödemelerde sorun çıkınca oyuncular ayrıldı bir tek Engin Ataman döneminde özellikle ULEB Kupasında gelen başarılarla salon yetmez olmuştu ama bu aralar salon gayet yeterli
Salon hakkında detaylı resimler: http://www.reklam_link.com/showthread.php?t=187717


DURSUNC

9 yıl önce - Prş 06 Ağu 2009, 00:26
şebinede nasip olacak inşallah


bu salonun bir benzeride şebinkarahisara yapılıyor.2010 son çeyreginde açılacakmış.hadi hayırlısısayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet