Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2320
Djarumtr
1 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 08:17

Alıntı:
En kücük eksikligi siyasi intikam aracina dönüstüren bir garip muhalefet ve bu muhalefetin tarif ve tasvirini psikologlara birakilmasi gereken daha da garip bir tabani var.

Muhalefetin ve tabanının ne yapmasını bekliyorsunuz? Sittin sene açılamayan bir hattı, paramızın müteahhitlere peşkeş çekildiği bir ortamı, güle oynaya dans ederek mi kutlayalım? Muhalefet senin arayamadığın hakkı arayan insanlardır, sende olmayan cesaretin sahibi insanlardır

kuazar

1 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 08:45

B sabah duyduğum bir telsiz anonsuna şaşırdım açıkçası "Set Çakmak'tan çıktı geliyor" gibi bir anons geçtiler tam güvenlikçi önümden geçerken. Normalde bu setler artık Çekmeköy'den gelmiyor mu yoksa Çakmak'tan geçerken Yamanevlerde ki güvenlikçilere hazır olun mu demek istiyorlar bilemedim, umarım öyledir.
Bu arada Çakmak'taki güvenlik kulübesi kaldırılmıştı dün, metro içinde çalışacak yeni güvenlikçiler de işe başlamışlar sabah muhabettini yapıyordu görevliler.

microfost

1 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 08:49

Birisi ishal olmuş. Muhalefete sıvamaya çalışıyor. Biz muhalefet değiliz. Yanlışını gördüğümüz her kesime eleştiri getirebilen vatandaşlarız.

Mesela bir yanlışı şimdi söyliyeyim. Eğer bitmiş ise metroyu onun bunun programına uyduracağız diye bekletmek epey bir yanlış iş. Sıvayacaksan biraz da o tarafa bak.

Gokhan Caglar
1 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 09:47

Neredeyse 4 sene gecikmiş, binlerce insanın mağduriyet yaşadığı bir projenin sorumluları toplum önünde rezil kepaze edilmesi gerekirken halen ihaleler alıp, burada kahve falı bakar gibi ne zaman açılacak diye bizi şu duruma düşürüyorlarsa yazılanlar da söylenenler de az bile.

Hamit Karadeniz
1 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 10:58

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 60 yıldır iktidar yüzü göremeyen zihniyet, wowturkey ULAŞIM başlığında son yıllarda iktidarı kimseye birakmi maşallah.!!!
Dünyanın en doğru işini yapsan da bunlara beğendiremezsin.
Çünkü Onlardan birisi ne demişti.???
Dünyanın en doğru işini yapsanız da doğru iş yaptınız demeyiz...

En son Hamit Karadeniz tarafından Sal 16 Ekm 2018, 11:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Şükrü Güllüoğlu
1 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 11:08

Alıntı:
Başka yerlerde istifa ederler, onuruna yediremeyip intihar edenler bile olurdu. Bizde ise çıkıp özür bile dilemedikleri gibi, dalga geçmeye devam ediyorlar

Bir örnek verir misiniz merak ettim geç 5-6 senede açılan bir metro için intihar edenleri. Bu süre normal sayılabilir. Ya da normalden biraz fazla. Sıkıntı fantezi içerikli açılış süreleri verilmesi.

Buradan "üstadlar" da iyi gazladı. Bir kısmımız inandı malesef. 5-6 yıldan önce hiçbir metro bitmez. Bir daha kanmayın

Alıntı:
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 60 yıldır iktidar yüzü göremeyenler, wowturkey ULAŞIM başlığında iktidardalar maşallah

Hamit Bey,

Trafikte sürünen insanlar bu metro ile çok ilgili ve umutlu. Bir önceki belediye başkanı da adeta kasıtlı oy kaybettirmek istercesine, dalga geçercesine 38 aylık süre verdi. Bunu telafuz etmese Allah aşkına kim çıkıp da 4 yıl oldu bu metro bitmedi diye şikayet edecekti? Üstüne üstlük yerine getirilen başkan da 2 kere açılış tarihini tutturamadı. Ve açılış durumu hâlâ belirsiz.

İnsanların sabırsızlanması, şikayet etmesi, sitem etmesi gayet doğal. Düşünsenize her gün ortalama 2 saat kaybediyorlar bu güzergahta. O 2 saat 50 dakikaya inecek. Çocuğuna, eşine, varsa hobisine, okuyacağı kitaba, yapacağı spora zaman ayırabilecekler. Kısacası hayatları değişecek.

Bu hizmeti yapanlardan Allah razı olsun. Gecikmede şahsi payı olanlardan ve fantezik tarihler verip bölgede yaşayan insanların sevincine biraz buruk duygular, kötü anılar ekleyenlerden olmasın Bunu demek çok zor değil.

ümit 806

1 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 12:05

Alıntı:
B sabah duyduğum bir telsiz anonsuna şaşırdım açıkçası "Set Çakmak'tan çıktı geliyor" gibi bir anons geçtiler tam güvenlikçi önümden geçerken. Normalde bu setler artık Çekmeköy'den gelmiyor mu yoksa Çakmak'tan geçerken Yamanevlerde ki güvenlikçilere hazır olun mu demek istiyorlar bilemedim, umarım öyledir.

Hat üzerinde aynı yönde giden birden çok set vardır aynı anda. Set Çekmeköy'den hareketle çıkmış geliyor olsa bile Yamanevler'deki güvenlik görevlisine muhtemelen kendisine en yakın set haber veriliyordur, bence endişelenilecek bir durum yok.

Fakat daha önce bu konuda ben de bir gözlemimi yazmıştım. set yamanevler'den hareket edeceği zaman güvenlik görevlisi kapı ağzında bir müddet bekleyip şehirler arası tren hareket memuru gibi boydan boya kapı ağızlarının set dışında kalan taraflarına baktıktan sonra "araç 17 yamanevler kalkış" gibi birşey söyleyip kapının kapanmasına izin vererek seti serbest bırakmıştı. Muhtemelen kumanda merkezindeki izleyen ekiple güvenlikçiler hangi setin hangi istasyondan çıkıp hangi istasyona girdiğini haber vererek görüntü ile fiili durumun kontrol edilmesini sağlıyorlar.

Alıntı:
Bu arada Çakmak'taki güvenlik kulübesi kaldırılmıştı dün, metro içinde çalışacak yeni güvenlikçiler de işe başlamışlar sabah muhabettini yapıyordu görevliler.

Güvenlikçilerin başlaması, biz kendimizi maçta tribünde izleyecek seyircileriz diye düşünürsek, takımların sahaya çıkmasına benzetebiliriz.

Alıntı:
Başka yerlerde istifa ederler, onuruna yediremeyip intihar edenler bile olurdu. Bizde ise çıkıp özür bile dilemedikleri gibi, dalga geçmeye devam ediyorlar

İstifa etmemelerinin sebebi, bu düşünce doğrudur ya da yanlıştır, o kısma girmiyorum, "biz de istifa edersek bu mesuliyeti kim alır" bahanesi arkasına sığınmak olabilir. Halbuki hiç kimse vazgeçilmez değildir. Ama gerçekten bıraktığında yerine daha iyi yapacak birini göremeyen biri bırakmalı mı bırakmamalı mı, öyle biri var mı, yok mu, o konulara biz dışarıdan pek hakim olamıyoruz. Fakat liyakate riayet edilmediğini de az çok görüyoruz.

İntihar hususu ise sui misal emsal olmaz kabilinden bir durum. Yani bir insan katil bile olsa bizim dinimize göre onun yakınları katili affederse öldürülmez. insanı yaşatmak asıl maksattır. bir insanın başarısız olduğu için intihar etmesi üzerindeki hakları (kul haklarını) temizlemez, yaşayıp helâlleşse veya hakları temizleme gayreti içerisine girse daha hayırlı olur.

Alıntı:
Üstüne üstlük yerine getirilen başkan da 2 kere açılış tarihini tutturamadı. Ve açılış durumu hâlâ belirsiz.

Burada eski başkanı bilemem ama yeni başkan tam bir kurban oldu. Adam kendisine söyleneni söylüyordur, kalkıp inşaatı gezip kendi gözlemleri ile bir tarih hesaplayıp söylese tutturamadı diyebiliriz ama adamlar hep başkalarının yalancısı durumuna düşüyor.

burakxx123
1 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 13:07

Yarım saat önce Yamanevler den bindim tabelalarda veya göstergelerde hiçbir değişiklik yoktu aksine metro içerisindeki durak sinyalizasyonları çalışmıyordu

UğurReyis
1 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 13:29

Ceko277
1 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 13:36

bu ay da açılmazsa artık pes başka bir şey diyemiyorum

sayfa 2320
ANA SAYFA -> ULAŞIM