Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2120
aliveli100
1 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 08:31

Paks konusu neden bu kadar tartışılıyor merak ettim. Biraz mantıkla çözülebilecek bir şey. Yolcu akışı 2 yönlü bir durum olduğuna göre iki kapının da aynı anda açılıp kapanması çok doğal. Çünkü trene binmek isteyenler olabileceği gibi inmek isteyenler de olabilir. Risk arada kalmak ise bu iki yönlü de olabilir. O halde ikisi de aynı anda açılır aynı anda kapanır.

economman
1 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 09:38

Alıntı:
Çünkü trene binmek isteyenler olabileceği gibi inmek isteyenler de olabilir.

biri 1 ise diğeri 100, bu çok basit. dolayısıyla trene girişteki risklere göre ayarlanması çok çok çok daha mantıklı. onun için de önce paks kapanmalı, sonra aracın kendi kapısı.
singapurda şöyleymiş, almanya'da böyleymiş. arkadaşlar her ülkenin, her şehrin, hatta her hattın kendi sosyolojisi var. şimdi M1 ile M2'yi kullanana insanların metroya biniş, metrodan iniş kültürleri bir mi? burada birini aşağılamak için söylemiyorum, farklı olduklarını belirtmeye çalışıyorum. dolayısıyla Türkiye şartlarında 5 dakika daha beklememek için kedini metro kapısından içeri atan insanlarolduğu gerçeğini hesaba katarak ona göre ayarlama yapılmalı.

emre yelkenci
1 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 12:29

Yuu tüp ten izleyip farklı metroların bu kapı sistemini bir ortak kanıya varalım o zaman.

emre yelkenci
1 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 12:36

Tren geldiğinde önce iç kapı açılıp 1 sn sonra dış kapı açılıyor..tren kalkarken önce dış 1 sn sonra iç kapı kapanıyor.

Ağırlıklı uygulama bu şekilde.

oturkmen

1 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 16:30

Altunizade geçitteki müzik çalıp para toplayanları güvenlik görevlisine söyledim. Onlar buranın müzisyeni dedi. Metronun müzisyeni mi olurmuş ya?

Barbaros
1 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 16:38

Alıntı:
Altunizade geçitteki müzik çalıp para toplayanları güvenlik görevlisine söyledim. Onlar buranın müzisyeni dedi. Metronun müzisyeni mi olurmuş ya?

İstasyon içlerinde böyle alanlar tahsis ediliyor müzisyenlere.
Çok rahatsız olmayın bu durumdan, nihayetinde geçip gidiyorsunuz.
Tren içinde çalsalar evet rahatsızlık verici ama 1-2 dk sabır gösterebilirsiniz.
Bunlarda bir renktir ve benim çok hoşuma gidiyor.

oturkmen

1 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 16:44

Alıntı:
İstasyon içlerinde böyle alanlar tahsis ediliyor müzisyenlere.
Çok rahatsız olmayın bu durumdan, nihayetinde geçip gidiyorsunuz.
Tren içinde çalsalar evet rahatsızlık verici ama 1-2 dk sabır gösterebilirsiniz.
Bunlarda bir renktir ve benim çok hoşuma gidiyor.

Benim hiç hoşuma gitmedi. Gürültüden başka bir şey değil. Zaten detone insanlar.

alpkağan yoncabayı
1 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 16:52

Vapurlardakine ne diyeceksiniz,tüm vapur inliyor ve 30 dakika boyunca o sesi dinliyorsunuz,sesde detone.Artık resmiyet kazanmışlar,genel müdürlük izniyle çalıyorlar.Şehirhatları ve metronun genel müdürleriyle görüşüp,izin almışlar.

offensive
1 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 17:33

Şarkıyı türküyü müzisyeni paksı bırakın bir an önce Çekmeköy testlerinin başlaması lazım hem de bir an önce yani en acele şekilde. Ne yapmalı ne etmeli nereye başvurmalı bunun için?

mustafasa7

1 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 17:44

Alıntı:
Benim hiç hoşuma gitmedi. Gürültüden başka bir şey değil. Zaten detone insanlar.

yıllardır metro istasyonlarında olan bir uygulama bu mesela benim en beğendiğim grup ünalan-uzunçayır aktarmasında mesai çıkışlarında çalıyordu bir iki sene önce, viyolonsel gitar filan vardı galiba çok başarılıydı belki görenleriniz vardır hatta bir keresinde üç-dört yaşındaki bir kız çocuğu orkestra şefliği yapmak istemişti onlar da çocuğu kırmayıp ona göre tempo tutmuşlardı, çok hoş bir manzaraydı. bu tip etkinlikler renk katıyor yolculuklara. hoşunuza gitmiyorsa dinlemek zorunda değilsiniz, tıkaç diye bir bir şey var değil mi? biraz saygı.
video da burada isteyenler bakabilir:

sayfa 2120
ANA SAYFA -> ULAŞIM