Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2107
Armani
11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:25

oda iptal olmuştur. çekmeköy sultanbeyli ihalesi içerisinde yer alıyordu.

ramir3438
11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:33

Alıntı:
Vergi aylarına girdik. Ocakta Motorlu taşıtlar vergisi, Şubat Mart Taşınmazlar vergisi, keza kurumlar ve gelir vergileri başlayacak. Dolar düşüyor. Heyecan yapmaya gerek yok. Gecikmeler olabilir. Son derece de normaldir. Bunu baskı unsuru olarak kullanmak doğru değildir. İran'daki karışıklıklar sebebiyle bir operasyon bekleniyorsa, Ülke gart vaziyeti alıyorsa, Metro inşaatlarının durdurulmasına değil üzülmek sevinmek bile gerekebilir. Gelmesi düşünülen fırtınaya tedbir alınıyordur.

Kardeş o kadar iyimser bakmışın ki olaya. İnsan keşke dediğin gibi olsa diyor.

İbb malesef kaynaklarını iyi kullanamadı. Düşün bütçesi savunma bakanlığını geçti ama sonuç borçlara ödeyecek para kalmadı. Bu şuan olmadı. Geçmişte yapılan hatalar ibb yi bu noktaya getirdi. En basitinden e5 ve tem boyunca yeşil alan uygulaması yapıldı. Hatta yapay çiçek askıları asıldı. Bir kaç sene sonra hepsi gitti. O yeşil alanlara lale ekildi. Ömrü kısa olan pahalı çiçekler ekildi. Hemen hemen her sene de bu çiçekler yenilendi. Tamam yeşil alan yapta çim yap kardeşim. Çim olunca yeşil alan olmuyor mu? Akasya yada benzeri ağaç dikilince ağaçlandırma olmuyor mu? Neden kısa ömürlü ve zahmetli işlere bir ton para döküyorsun. Pahalı harcalamalar yapma. Para değinde şey öyle kolay toplanmıyor ama kolay harcanıyor. Harcarken iyi düşünmek lazım. Parayı daha acil yerlere kullan. Mesela bir kavşak yap. Yolu genişlet. Metroyu uzat.

Malesef olan yine vatandaşa oluyor. Vergiler alınacak demişin de o vergilerin gideceği hiç bir yer yokta hemen ibb ye kaynak mı verecekler. Kamu maliyesi ciddi planlama ister. Ama biz bu işte iyi değiliz. Daha yeni savunma sanayiye kaynak artarmak için ek vergiler yada zamlar koymadılar mı?

Madem her hizmet için bize vergi yükleyecekler niye ben bana hizmet etsin diye birilerini seçiyorum. Benden aldığı vergiyi iyi planlamıyorsa bu işi daha kolay hallederiz. Gelsin bu işleri vaat eden şirketleri seçelim.

Sitemlerim iş bilmez yetkilere, yöneticiler ve her başarısızlığında halka bedel ödetene.

Geçen gün ömürden gidiyor.

En son ramir3438 tarafından Sal 02 Oca 2018, 22:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

mustafa 1903
11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:35

Ak Parti yerel seçimlerde güzel bir tokat yiyecek.

babans
11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:38

Daha önce muhtarlara oy vermiyordum. Sonra ilçe eklendi. En sonunda da İBB. Asla ama asla meclisteki hiçbir partiye oy vermeyeceğim.

meburis
11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 22:58

Vergilerin toplanma zamanının gelmesi projelere kaynak oluşturulacak anlamına gelmiyor. Öncelikle halk vergileri ödeyebilecek durumda olacak mı o var, ikincisi ve daha önemlisi her yıl toplanması gerekenin sadece %20'si civarında vergi toplanabiliyor. Konuşmaya gelince herkes vatan millet ama çoğu kişi vergi kaçırıyor, 2-3 yılda bir de âf çıkıyor zaten o kişilere.

Armani
11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 23:06

kadir topbaş istifa ettirildiğinde burada neredeyse oh olsun diyenler vardı. soruyorum topbaş olsa ihaleler iptal olur muydu. 6 projede onun döneminde ihale edilmişti.

erdalTR
11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 00:09
Metro İhale İptalleri

6 adet metro ihalesi yapıyorsunuz. Referandum öncesinde açılış yapıyorsunuz, temel atıyorsunuz, tabelaları dikiyorsunuz, insanları etkiliyorsunuz...

İstanbul'da yaşayan en az birkaç milyon kişiyi direkt olarak ilgilendiren, ihale bedelleri toplamı 13 (onüç) milyar Türk Lirasını bulan bu ihaleleri iptal ediyorsunuz.

Ancak, Kamuoyunu bilgilendirecek en ufak bir açıklama yapmıyorsunuz. 2019'da bilmem kaç kilometre metro hattımız olacaktı, şimdi ne olacak? Açıklama zahmetinde bulunmuyorsunuz. Beni, milyonları adam yerine koymuyorsunuz.

Sizi adam yerine koymama sırası ilk seçimde bize de gelecek...

fearenes
11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 00:38
İbb açıklaması

6 adet metro projesinin iptal edildiği yönündeki haberler hakkında açıklama yapma gereği doğmuştur.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılı içerisinde yapılan ve 6 hattan oluşan metro projeleri değil, ihaleleri iptal edilmiştir.Metro hatlarının uzatılıp yeniden projelendirilerek, daha ekonomik ve daha hızlı bir şekilde yapılabilmesi için söz konusu ihaleler iptal edilmiştir.Böylece toplam uzunluğu 76,9 km olan 6 proje iptal edilmediği gibi, İstanbul’un ulaşımına köklü çözüm için metro yatırımları 1.000 kilometre hedefine uygun olarak genişletilmiş olacaktır.İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, her yerde metro, her yere metro hedefimiz doğrultusunda, söz konusu metro projelerimizi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağımızı saygıyla duyururuz.

Kaynak: https://www.ibb.istanbul/News/Detail/34412

erdalTR
11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 00:58

Benim söylediğim adam yerine koymama tam da bu işte. İlerleyen zamanlarda açıklayacaklarmış. Yeni projeleri oluşturmadan mı iptal ettiniz? Oluşturduysanız şimdi neden açıklamıyorsunuz? Oluşturmadıysanız yeni projelerin eskisinden daha iyi olacağına nasıl karar verdiniz de iptal ettiniz?

Eski ihalelerde yapılan işler ne olacak? Kamu zararı oluştu mu? Bu ihaleleri kim yaptı? Yapanlara soruşturma açıldı mı?...

Daha onlarca böyle soru var. Sonuçta bu işler bizim paramızla yapılıyor. Ne gelenin ne gidenin cebinden birşey çıkmıyor. Ben böyle ortaya karışık, kopyala yapıştır cevaplardan hiç tatmin olmam, bundan da olmadım.

Siz tatmin oldunuz mu bu açıklamadan?

Levent964

11 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 04:18
İyi niyet ve Laleler

Evet bütün dostlarım beni fazlasıyla iyi niyetli bulmuşlardır. İyi niyetli olmanın bu güne kadar zararını görsem de, vazgeçemedim. Bazen öyle ki çok yakın arkadaşlarım bile uzaydan mı geldin diye şaka yaparlar. Neyse, ölümlü dünya, mavi küreyi, ülkemizi ve insanlarımızı oldum olası bir çoğunuz gibi çok sevmişimdir. Hayat bütün dünyada ahlaki, ilkeli ve prensipli yapıdan uzaklaşmakta. Basit menfaatler yüzünden insanlığını kaybedip toplum ve komuoyu menfaatini göz ardı edenlere çok üzülüyorum.

Bakınız bir çoğumuz zorluklarla mücadele ederek bu günlere geldik. Öyle ki oğlumun, kızımın ve eşimin çok güldüğü, tarihi eser diye dalga geçtikleri 35 yıldır kullandığım iki penyem var. Hala bahçede çalışırken giyiyorum. Markası belli olsa ilgili şirketi ziyaret edip teşekkür edeceğim. Bu kadar dayanıklı giysiler ürettiği için. Yani o penyeyi giydiğimde anılarım canlanıyor gözlerimde. O yüzden atamıyorum. Canlı tarih onlar. Belkide geçmişe duyduğum bir özlem. Bazen kelimeler öyle bir akıyor ki, nasıl buralara geldim diye ben bile hayret ediyorum. Affola...

Bundan 10 yıl kadar önce, aşırı kırmızı iri erik büyüklüğünde dolu ile başlayan bir yağış neticesinde sel ile dağdan kopup gelen bir heyelan, görev yaptığım yerde J-8 diye adlandırdığımız perde beton takviyeli ve üzerindeki köşebentli çerçeve içerisine tespit edilmiş fens teli olan bir duvara olanca gücü ile çarpmıştı. O ince duvar tonlarca kaya ve çamura dayanmıştı. Birçoğumuz gösterdiği dirence ve yapım tekniğine hayran kalmıştık. Bir kaç ay sonra yine bir J-8 duvar için ihaleye dosyası oluşturulurken, Çalışma arkadaşlarıma, O sağlam duvarı yapan şirketi bulun da İhaleye davet mektubu gönderelim demiştim. Sonuçta ilgili şirketin sahiplerini buldular. Adam iflas etmiş. Üzüntüsünden de vefat etmiş. İşte bunun gibi değerlerimizi korumalıyız. Sahip çıkmalıyız o insanlara... Ülkemizde böyle liyakatlı insanlar zor yetişiyor.

Öte taraftan Laleler konusunda kesinlikle haklısınız. Bir yılda 2-4 hafta güzelliklerini sergileyen nadide çiçekler için yapılan çok pahalı bir yatırım. Ülkemize bir kazanç sağlasa iyi olacak, mutlaka bu alana da yatırım yapmak lazım, ama dengeli olmak kaydı şartı ile...

sayfa 2107
ANA SAYFA -> ULAŞIM