Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2106
emrei
1 yıl önce - Sal 02 Oca 2018, 18:21

yeniden ihale edilecektir deniliyor, siz de yapılmayacak diyorsunuz. hangisi doğru??

mafakyanc

1 yıl önce - Sal 02 Oca 2018, 19:26

Çalışmaların durdurulduğu, hatta bazı ihale edilmiş projelerin (M12 hattı) gibi yazıyla "iptal edildiği" durumu gerçek. Ancak nedenler, mali sıkıntılar mıdır yoksa yapılmış/sonuçlanmış ve hatta kazması da vurulmuş ihalelerde tesbit edilen usulsüzlük veya proje hataları mıdır? Bu konuda resmi ve doyurucu bir açıklama da yapılmış değil.

Ancak özellikle IBB'nin mali sıkıntıları söz konusuysa, bu projelere, proje bağlamında "tamamen iptal edilmiş" değil, "şimdilik ara verilmiş" penceresinden bakmak daha doğru olur. Ha, IBB bu konuda kendini toparlayacak mıdır? Kısa hatta orta vadede (1 yıl gibi), pek zannedemiyorum. Bu durumda bu inşaatların devamını Ulaştırma Bakanlığı, AYGM kanalıyla kendi üzerine almak seçeneğinde, daha doğrusu zorunluğunda kalmış olabilir. "Yeniden İhale" ifadesi de bana bunu çağrıştırmakta! Ancak prosedürler, kırtasiye, bürokrasi derken bunlar da Ulaştırma Bakanlığına herhalde 6-12 ay içinde aktarılabilecektir.

fearenes
1 yıl önce - Sal 02 Oca 2018, 19:46
Kaynak: NTV

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kaynarca-Pendik-Tuzla, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe, Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli, Kirazlı-Halkalı, Başakşehir-Kayaşehir ve Mahmutbey-Bahçeşehir metro hatlarının ihalelerini iptal etti.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 6 metro hattının ihalesini iptal etti.

Alınan bilgilere göre, Kaynarca-Pendik-Tuzla, Ümraniye-Ataşehir-Göztepe, Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli, Kirazlı-Halkalı, Başakşehir-Kayaşehir ve Mahmutbey-Bahçeşehir metro hatlarının iptal edildiği, Ulaştırmadan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Hacımustafaoğlu tarafından 29 Aralık 2017'de birer yazı ile ilgili firmalara iletildi.

Yazıda, ihalenin Başkanlık yazısı ile iptal edildiği belirtilerek, sözleşmenin karşılıklı feshi için 7 gün içinde yetkili temsilcinin idareye gönderilmesi istendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 13 Ekim 2017'deki toplantıda, 6 metro hattının inşaatı için belediyeye 925 milyon euro borçlanma yetkisi vermişti.

üzülerek paylaşıyorum bunu açıklama yok onu anlamıyorum...

Levent964

1 yıl önce - Sal 02 Oca 2018, 20:05
İki bilemedin üç ay gecikme olur.

Vergi aylarına girdik. Ocakta Motorlu taşıtlar vergisi, Şubat Mart Taşınmazlar vergisi, keza kurumlar ve gelir vergileri başlayacak. Dolar düşüyor. Heyecan yapmaya gerek yok. Gecikmeler olabilir. Son derece de normaldir. Bunu baskı unsuru olarak kullanmak doğru değildir. İran'daki karışıklıklar sebebiyle bir operasyon bekleniyorsa, Ülke gart vaziyeti alıyorsa, Metro inşaatlarının durdurulmasına değil üzülmek sevinmek bile gerekebilir. Gelmesi düşünülen fırtınaya tedbir alınıyordur.

mafakyanc

1 yıl önce - Sal 02 Oca 2018, 20:08

@ Sn. Levent 964:

Size özel mesaj yazılamadığından, mafaky1000@gmail.com adresinden benimle iletişim kurabilir misiniz, ltf. Tşk.

Levent964

1 yıl önce - Sal 02 Oca 2018, 20:22
Sayın Mafakyanc Bey

Size bir ileti gönderdim.

Alparslan 2071
1 yıl önce - Sal 02 Oca 2018, 20:26

Zaten iptal edilen ihale, proje değil. Gün olur yeniden gündeme gelir. Hem de ilk yerel seçime de vaat malzemesi olur.

sercan arpacı
1 yıl önce - Sal 02 Oca 2018, 20:48

Doğuş inşaat sultanbeyli uzatması iptal edildiği için,gıcıklığına çekmeköyü açmaz,boykot eder,olan bize olur.

Emrah yavaş
1 yıl önce - Sal 02 Oca 2018, 21:47

Alıntı:
Gelmesi düşünülen fırtınaya tedbir alınıyordur.

keşke tedbiri metro yerine , israf kalemlerinden kesilerek önlem alınmalıydı.

babans
1 yıl önce - Sal 02 Oca 2018, 22:18
Yenidoğan-Hastane

Yenidoğan-Hastane metrosu da iptal oldu mu? Kazma vurulmuştu çünkü.

sayfa 2106
ANA SAYFA -> ULAŞIM