Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Karabük - Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu
123 ... 188189190   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
coskunorenli

5 yıl önce - Cmt 21 Şub 2009, 23:00
Karabük - Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu

K.D.Ç Karabükspor Başkanı H.Ferudun Tankut, Karabük için 21.000 kapasiteli modern bir stad yapma projelerinin olduğunu ve İl Özel idare ve Spor bakanlığı ile ortaklaşa 3 sene içerisinde projeyi tamamlamayı istediklerini belirtti,

Bu haber bence süper Anadolu da modern stad yapımında (proje de olsa ) büyük bir atak başladı.

Alıntı:

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanımız Hikmet Feridun Tankut, Karabük Valisi Nurullah Çakırı ziyaret ederek, stat projesi ile ilgili fikir alış verişinde bulundu.
Kardemir Karabükspor'un lig sonunda arzulanan yere ve Karabük'ün beklediği süper lige çıkma hedefini gerçekleştireceğine inandığını belirten Vali Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Daha önce iki kez süper lig yaşamış bir şehir yeniden bu heyecanı yaşamak istiyor. Uzun gayretler sonrası Bank Asya 1. Lig'e yükselen Karabükspor, ikinci yarı gösterdiği çıkışı ile süper lig yoluna emin adımlarla ilerliyor. Bu anlamda stadımızı bu çerçevede değerlendirerek biran önce projelerini bitirip Özel İdare aracılığıyla, Spor Bakanımız'la diyalog içinde olup bitirmeyi hedefliyoruz. Daha modern, Karabük'e ve Kardemir Karabüskpor'umuza yakışır bir stat projemiz var. Seyirci kapasitesinin yükseltilmiş, kapalı bir stata kavuşmak için kulüp yönetimimizle yoğun bir çalışma içersindeyiz. Proje çalışması tamamlanmak üzere. Gerekli onayımızı da aldıktan sonra sezon sonundan itibaren statımızda modernizyon çalışmasını başlatmış olacağız" dedi!

http://www.sampiyon.kardemirkarabukspor.org.tr/Ha ...MLESI.html

omerkan
5 yıl önce - Cmt 21 Şub 2009, 23:05

Futbol adına sevindirici bir haber ancak Karabük'ün stad sorunundan önce daha neler var neler. Stad yapılacak para ile daha öncelikli ihtiyçlar giderileblir. Tabi yine son söz Karabükü yönetenlerin. Hal-i hazırdaki stat çok küçük ve bakımsız çevresi nedeni ile genişletilmeyede müsait değil diye biliyorum.

Barış Öztürk

5 yıl önce - Cmt 21 Şub 2009, 23:25

Şimdiki stad nasıl peki? Yeni stad şimdiki stadın yerine mi yapılacak?

coskunorenli

5 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 00:16

Şimdiki stad Yenişehirde ve kapasitesi 6500.
Benim duyduğum yeni stad da mevcut stadın üzerine inşaa edilecek. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlunu inşaa ederken peyderpey tribünleri yapmıştı, buna benzer bir yol izlenecek.

Mustafa Can Karakus
5 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 01:05

Şu an kullanılan stadın kapasitesi 11000. Bir önceki hükümette spordan sorumlu devlet bakanlığı yapan Mehmet Ali Şahin Karabüklüydü. Onun zamanında Karabük'e sporla ilgili bazı yatırımlar oldu. Ama stad yenilenmedi. Yatırımlar daha çok M. Ali Şahin'in ilçesi Ovacık'a kaydı.

Not : Ovacık ilçesinin merkez nufusu sadece 800 dür. Köyleriyle birlikte bu rakam 3500 civarı. Yatırımın miktarı 4,5 trilyon. Bu güzelim kompleks şu anda çürüyor. Keşke takımlarımız orada kamp falan yapsa.

http://www.ovacikkampmerkezi.gov.tr/
http://www.karabuk.gov.tr/newsdetail.asp?NewsID=687

En son Mustafa Can Karakus tarafından Pzr 22 Şub 2009, 14:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

omerkan
5 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 02:07

Şimdiki stad Futbol federasyonu resmi sitesinde yazana göre 7593 kişi kapasiteli. Ancak ben o kadar da olduğunu tahmin etmiyorum tümü koltuklu falan yazılmış alakası yok. Kale arkaları ve maraton dahil koltuksuz. Fenerbahçenin stadı gibi yapılabilir evet katılıyorum tribünlerin yenilenmesi bu stat için kolay gözüküyor mesela maraton tribün kalın demir profillerden yapılmış söküp dağıtması kolay. Demir bol olduğu için öyle yapmışlar herhalde Netice olarak yenilenmesi çok güzel olur ancak yeni bir stat yapılmasına karşıyım zira Karabük'ün derdi çok.

Stattan bir kare

(+)

Google Earthten alıntıdır.

coskunorenli

5 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 02:24

Evet TFF nin sitesinde 7593 yazıyor ama benim bildiğim stad kapasitesi 6500 kişilik.

srcnyndnc
5 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 12:20

Karabükspor'un şuanki mevcut stadı çok eski oturulan yerler dahil neredeyse hurda yeri...Yeni bir stad şarttı Karabük için.Ve yeni yapılacak olan stad inşallah Karabük halkı için hayırlı olur...

ftezcan

5 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 12:28

Arkadaşlar sizin adınıza benim adıma çalışan bir TÜRKİYE i görmek mutlu ediyor. Şöle baktımda tesisler çok güzel olmuş.

Ufuk Aydinli

5 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 12:48

yeni yapilacak stad insallah karabüke hayirli olur ve karabük yine 90li yillarda oldugu gibi birinci ligde top kosturur.

karabükün bir cok derdi olabilir ama bizim insanimizin en büyük eglencelerinden birisi futbol. biraklimda dertten kederden bogulmus halkimiz modern bir stadda mac seyretsin. avrupanin en kücük kasabasinda bile modern stadlar var. bizde ise sadece istanbul, izmir, ankara.

ben orduluyum ama bir kadir has stadi ile gercekten gurur duyuyorum. darisi karabüklerin, ordularin ve diger sehirlerin basina.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET