Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Süha
13 yıl önce - Cum 27 Şub 2009, 21:40

Vapurla ilgili yeni bir haber daha Yalova Belediye Başkanı Sayın Barbaros Binicioğlu’nun vapur hakkında kendi aday sitesinde duyuru ve vapur seferlerinin neden başladığının nedenleri ile anlatıyor.

ADALAR – İSTANBUL VAPUR SEFERLERİNİ BAŞLATACAĞIZ
Alıntı:

(+)

Kaynak: http://www.barbarosbinicioglu.net/Icerik/NelerYap ...aspx?ID=14

HASRET BİTİYOR, YALOVA VAPURUNA KAVUŞUYOR
Alıntı:

Yalova halkının nostaljisi olan adalar vapur seferleri 1 Mart 2009’dan itibaren başlıyor. Vapur Seferleriyle birlikte Yalova’da da bir ilk yaşanıyor. Yalova Belediyesine ait olacak vapurla Yalova Belediyesi ilk kez deniz işletmeciliği yapacak.

İlk etapta önümüzdeki 5 yıllık süreçte yapılacak hizmetler arasında planlanan ancak hem vatandaşların daha ucuz olarak seyahat etmesi, hem adalara üreticilerin mal götürerek bu mali krizde bir nebzede olsa rahatlaması, hem de adalardan buraya vatandaş çekerek ticaretin biraz canlandırılması düşünülerek proje hemen hayata geçirildi.

Geçtiğimiz yıllarda Yalova-Sirkeci hattı seferleri kaldırılmıştı. Birçok vatandaşın kullandığı bu hat ekonomik olarak halkın daha çok tercih etti bir güzergahtı. Daha önemlisi adalar ile bağlantının kesilmesi nedeniyle üreticiler mallarını götürememeye adalardan da kentimize alışveriş için insan gelmemeye başlamıştı. Tüm bunları göz önünde bulunduran Yalova Belediye Başkanı, AK Parti Belediye Başkan Adayı Barbaros H. Binicioğlu 1 Mart 2009 itibariyle Yalova Belediye bünyesinde çalıştırılacak olan vapurun Yalova-Adalar seferlerini başlatmak için çalışmalarını tamamladı.

Deniz Otobüsleri çıkana kadar yıllarca Yalovalıların en büyük ulaşım aracı olan vapur seferlerinin kaldırılmasıyla bu konuda birçok vatandaşımızdan talep geldi diyen Başkan Binicioğlu “Yaptığımız araştırmalarda ortadan hem bir mağduriyetin olduğunu gördüm hem de yıllarca nostalji olmuş olan vapurun yeniden seferlere başlaması gerektiğini düşündüm. Üretici vatandaşlarımızın oraya ürün götürmesinin yanı sıra oradaki halkın Yalova’ya gelerek alışveriş yapması esnafımıza da katkı sağlayacak diye düşünüyorum. İlk etapta Yalova-Adalar arası çalışacak olan vapur daha sonra Yalova-Adalar-İstanbul arasında sefer yapacak. Biz bu projeyi aslında ikinci dönem için planlarımıza almıştık ancak halkımızın bu mağduriyetini biran önce gidermek için projeyi hızlandırdık. İlk sefer 1 Mart 2009 Pazar günü saat 13:00’te ben tüm halkımızı Pazar günü Adalara yapacağımız vapur seferine davet ediyorum. Halkımıza hayır olmasını ve güle güle kullanmalarını temenni ediyorum”dedi.

Kaynak: http://www.barbarosbinicioglu.net/Icerik/Haberler ...aspx?ID=30

Not: Ne kadar vapur hakkında bilgi varsa paylaşmak istiyorum. Çünkü verilen sözleri böylece hatırlamış olacağız ileride.

bozkurt77

13 yıl önce - Cum 27 Şub 2009, 21:53

bana seçim yatırımı gibi geliyor seçimden sonra zarar ettiği için kaldırılırsa hiç şaşırmayın ki böylede olacak kaç kişiyi taşıyacak 100 kişi gitse bile ne olur arkadaşlar haksızmıyım personelin maaşları mazot bakım vs gerisini varın siz düşünün.

Süha
13 yıl önce - Cum 27 Şub 2009, 22:00

O konuda hem fikiriz zaten Yalova'da çoğu kişide öyle düşünüyor. Bakalım farklı sonuçlar umuyoruz ama hayırlısı ne ise o olur inşallah.

Engin Akyıldız
13 yıl önce - Cum 27 Şub 2009, 22:35

Sanırım hava yüzünden gelemiyor,inşallah seçim yatırımı değildir dediğiniz gibi.

Süha
13 yıl önce - Cmt 28 Şub 2009, 15:11

Havalar güzel bugünlerde İDO'nun normal seferleri devam ediyor. Ama Büyükada vapuru sefer yapmadan halen iskelede bekliyor. Uydu takipten öyle gösteriyor.

Bu arada Büyükada vapurun Türk Loydu bilgilerini ve Deniz Ticaret Odası ekleyelim. İleride değişiklik olursa güncel bilgileri güncelleriz.

Büyükada Vapuru Türk Loydu Bilgileri

(+)

Kaynak: Türk Loydu Gemi Sicil Kitabı

(+)

Büyükada Vapuru Deniz Ticaret Odası Kayıtları
Alıntı:
Armatörü: İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Gemi Adı: BÜYÜKADA
Gemi Tipi: SEHIR HATLARI
Bayrağı: TR
Sicil No: 1033
Çağrı İşareti: TCAQ 7
Sicil: IKINCISICIL
Tescil Limanı: ISTANBUL
IMO Sicil No: 8615356
Klas: `TL`
Gemi Durumu: FAAL
DWT: 117.000
GRT: 307.000
NRT: 77.000
İnşaa Edildiği Tersane: ISTINYE TER
İnşaa Tarihi: 6/1/1988 12:00:00 AM
İnşaa Edildiği: Ülke TURKIYE
En: 0
Boy: 56.000
Draft: 3.500
Kalıp Derinliği: 3.500
Makinelerin Yapımcısı: TGS PENDIK TRS.
Makine Sayısı: 2
Makine Gücü: 1870.000

Kaynak: Deniz Ticaret Odası Kayıtları

Engin Akyıldız
13 yıl önce - Cmt 28 Şub 2009, 16:11

Soğucak kalıcı konutlara dün yazılar asılmış Barboros Binicioğlu resimli 1 mart itibariyle adalar seferi yeniden başlıyor,ücretsiz kokteyl v.b diye.Detaylara fazla dikkat etmedim bugün bakayım bir.

Belediyenin sayfasındada afişin aynısı mevcutmuş,eğlence programı ve ikramlar v.b.

Kaynak : http://www.yalova.bel.tr/Default.asp?Yalova=Duyur ...mp;DID=671

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cmt 28 Şub 2009, 17:15

Cep telefonuma Yalova Belediyesi'nden vapurun hizmete giriş kokteyli için davet geldi az evvel... Yalova'da şu an hava durumu ne alemde? Yarın vapurla ilk gün turu atılabilecek mutedil bir hava var mı?

Akın KURTOĞLU

kemalcanhakkı

13 yıl önce - Cmt 28 Şub 2009, 17:20

Alıntı:
1 Mart 2009’dan itibaren başlıyor

1 Mart tarihi acaba bilerekmi secildi hatırlanacagı gibi 1 Mart 1958 tarihinde Üsküdar Vapuru İzmitte batmıstı

Süha
13 yıl önce - Cmt 28 Şub 2009, 18:57

Akın Kurtoğlu demiş ki:
Cep telefonuma Yalova Belediyesi'nden vapurun hizmete giriş kokteyli için davet geldi az evvel... Yalova'da şu an hava durumu ne alemde? Yarın vapurla ilk gün turu atılabilecek mutedil bir hava var mı?

Yalova'da hava gayet güzel ve tur atabilecek güzel bir hava var. vapur şu anda kalmış Kadıköye uğrayıp adalar tarafında galiba Yalova'ya geliyor.

(+)

Akın Kurtoğlu

13 yıl önce - Cmt 28 Şub 2009, 18:59

Alıntı:
vapur şu anda kalmış Kadıköye uğrayıp adalar tarafında galiba Yalova'ya geliyor.

Dün gece vapurun son hareket hazırlıkları yapıldı... Haberini sabaha karşı aldım.

Akın KURTOĞLU

sayfa 8
« önceki   123 ... 789 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara