Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 16
Süha
12 yıl önce - Cum 06 Mar 2009, 00:31

tipa demiş ki:
Süha bey büyükada gemisi kiralandıya idodan bu kira bedeli nekadar bir bilginiz varmi yoksa bizim idoya gectiğimiz kıyak karşılığında bizden kira bedeli almıyorlarmı acaba bilgi verirseniz sevinirim

Vapurun kiralama ücreti hakkında bilgim yok. Ama İDO'nun bu zamana kadar Yalova'ya yaptıklarını düşünürsek bu konuda eşitiz. Kimse kimseye kıyak hakkı neyse o oluyor. O konuda sıkıntınız olmasın.
Engin Akyıldız demiş ki:
İnsanlar yazları hafta sonu denizden yararlanmak ve gezinti,piknik gibi aktivitelerde bulunmak için adaya gitmek isteyebilirler.Bu sebeple bence cumartesi günü saat 15.00 olan sefer 12.30'a alınabilir mesela,dönüş saatinin değişmemesi insanlara rahat hareket etme imkânını verir.

Bu konuda çalışmalar tarife sisteme oturduktan sonra ileride düşünülebilir.
Saro Silelyan demiş ki:
Resimlerden anladığım kadarıyla vapurda ciddi bir güvenlik sorunu var.Normalde girilmesi yasak olan yerlerde yada şöyle söylemek daha doğru olur,vapurun heryerinde insan var.Burun tarafına girilmesi yasaktı diye biliyorum,açılış günü de en üst katta insanlar dolaşıyordu,bunu denetleyen biri yokmu acaba,ciddi kazalar olabilir.Bir de dikkatimi çekti vapurun heryeri bayrak dolu,fazlasıyla abartılmış ön direk orta direk ve arkada Türk bayrağı var,Bayrak oyuncak yapılmamalı diye düşünüyorum.Vapurda 200-300 kişinin olması şuan için güzel görünsede ücretli seferler başladığında yolcu sayısının ilk haftalarda 100ü geçemeyeceğini düşünüyorum Seferlerde devamlılık sağlanırsa sayı giderek artacaktır

Artık pruva tarafında güvelik sorunu kalmadı. O bölgeye artık giriş kapandı. Bayrak sorununu problem yapmaya gerek ilk hafta için doğaldır. Ayrıca vapur seferlerinin yolcuları seferleri başlamayı merakla bekliyor.
onureren_777 demiş ki:
Bu vapur satın mı alındı ?.Yoksa kiralandı mı ?.Kimi yerde satın alındı deniliyor kimi yerde kiralandı deniliyor.

Onur bey 13.Sayafa yazıyor merak edilen soru.
Kaynak: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1139792#1139792

Seferlere Büyük İlgi!
Alıntı:

Yalova Belediyesi tarafından İDO’dan alınan Büyükada vapuru seferlerini sürdürüyor. Yalova ile Adalar arasındaki seferler, halkın büyük ilgisini çekti. Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, seferlerin Yalova ile Adalar arasındaki bağlantıyı daha da güçlendireceğine dikkat çekerek, “Vatandaşımızın bizlerden talep ettiği Adalar’a vapur seferini başlatmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Vatandaşımızın isteği üzerine İDO’dan aldığımız vapur ile hem halkımız nostaljik gezi yapacak, hem de pazarcı esnafımız Adalar halkına ürünlerini satabilecek” dedi.

Kaynak: http://www.haberci.com.tr/Haber/Seferlere-buyuk-ilgi.aspx

KISA BİR HEYBELİADA TURU

Bugün bende Büyükada vapuru Heybeliada seferi yaptım. Seferden önce Yalova Belediye Başkanımız Barbaros Binicioğlu sefere çıkacak vapur yolcularını uğurlamaya geldi ve sefere çıkmadan vapurun içindeki yolcularla kısa sohbetler yaptı ve sefer saati geldiği zaman vapur iskelesinden yolculara el salladı. Vapurun kaptan köşkünde bir saat yirmi dakika süren yolcuğun ardından Heybeliada’ya vardık.

Heybeliada iskelesinde biraz sıkıntı yarattılar bize vapurumuzu yolcular indikten sonra deniz otobüsü iskelesinde yanaştırmaya kalktılar. Olacak şey değil ne var yeni aynı iskelede dursa. Heybeliada iskelesinden bize 3 adet vapurun geleceğini ve sıkıntı olacağını belirttiler iskeleden. Ama bizim kaptan daha dişli çıktı ve bizim Heybeliada vapur iskelesi müdür ile konuştuklarını ve vapur iskelesinde sorun yaşamayacaklarını söylediler. Vapur kalkana kadar vapur iskelesine bağlı kaldık. Ayrıca biz oradayken üç adet vapur geldi ve hiç sorun yaşanmadı. O üç vapur iskeleye yan yanaştı ve kolayca yolcu boşalttı.

Ayrıca dünde Büyükada vapur iskelesinde sorun yaşamışlar ve bizim vapurumuzu açıkta bekletmiş Büyükada vapur iskelesi. Onları buradan kınıyorum vapur el değiştirdi diye böyle davranılmaz. Yetkililer umarım gerekli uyarıyı Büyükada iskelesine yaparlar ve Büyükada vapurun yolcuları indirdikten sonra yer aratmaz. Bu konuda sıkıntı yaşamak istemiyoruz. O kadar anlaşmaya varılmış iskeleler konusunda galiba iletilmemiş buradaki iskelelere.

Ayrıca İDO Büyükada vapurun gereli evraklarını ve gemi defterini yollamamış. Bir hafta olacak zaman yetkililer bir önce ellerini sıkı tutsalar da gerekli emanetleri Yalova Belediyesine teslim etseler güzel olacak. Çünkü bizde burada sıkıntı yaşamayalım. Ayrıca vapuru Ais(Uydu) takip sistemi bugün itibarı ile devreye girdi. Geçen gün kapanmasının sorununu yazmıştım ve o sorun çözüldü. Vapurda sefer sırasında kalorifer son derece yanıyor ve içeri sımsıcak asla üşümezsiniz. Uzun bir süreden sonra adalarda olmak çok güzel bir duyguydu. Hele ki “ İskelemizden Yalova’ya gidecek olan Büyükada vapuru birazdan kalkacaktır.” Anonsu ile iskele şenlendi.

Heybeliada iskelesinde bir saatlik moladan sonra uzun uzun düdüklerle Heybeliada iskelesinden ayrıldık. Uzun ve tam bir nostalji havasında süren güzel gezimizin sonunda Yalova’ya yanaştık. Hafta sonu ada gidecek çok kişi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bugün vapur yolcu sınırlarını doldurdu ve her yer doluydu yine. 600 yolcu veya daha fazlası vardı. Çünkü bazıları içeride oturdu ve dışarıda oturanlar Marmara denizin muhteşem güzelliğini izlediler. Özellikle bu duruma İstanbul’da çalışan çok sevindi. Onlarla konuştuğumda vapura abonmanlık olmasını istediler ayrıca. Vapurun Yalova’ya gelmesi çok güzel oldu. Son zamanlarda hem inkılâp vapuru ile Büyükada vapuru arasında gidip gidip geliyorum bir ondayım bir bunda. Beklide Yalova hayatında yıllar önceki gibi vapurlarla birlikte bir oldu.

Arkadaşlar ayrıca unutmayın sorunlar yavaş yavaş çözülüyor. Bazı sorun görünen şeyler birkaç gün içinde halledilecek konular o konuda sıkıntınız olmasın. Eğer hava koşulları normal olursa yarında vapurla gitmeyi düşünüyorum. Hayırlısı olsun diyelim. Gezimizden fotoğraflarla devam edelim;

Uydu Sistemi Bugün İtibarı İle Açık

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Büyükada Vapurumuz Heybeliada Vapur İskelesinde

(+)

(+)

Yalova Vapur İskelesin de Vapurdan İnen Yolcular

(+)

Vapurun bugünkü sefer süreleri:
  • 12:30 - Makinaların hazırlanması.
  • 13:10 - Yalova'dan hareket.
  • 14:30 - Heybeliada'ya yanaşma.
  • 15:30 - Heybeliada'dan hareket.
  • 16:52 - Yalova'ya yanaşma.

Sefer süreleri ayrıca 1 saat 20 dakika sürüyor her iki iskeleye de. Gayet güzel.

Süha
12 yıl önce - Cmt 07 Mar 2009, 00:22

ESNAFA KRİZ DESTEĞİ
Alıntı:

Tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik krizde esnafa destek olunması amacıyla 1 Martta sefere başlayan Büyükada Vapuru Cumartesi Günleri ücretsiz sefer yapacak.

Geçtiğimiz Pazar Günü halkın yoğun ilgisiyle sefere başlayan Büyükada Vapuru hafta başından beri ücretsiz olarak düzenlediği seferlerle halkımızın vapur özlemini dindirdi. Vapurun halk tarafından çok özlediğini gördük diyen Başkan Binicioğlu “Vapurumuzu aynı zamanda esnafımızın içinde bulunduğu krizin etkisini azaltabilmek amacıyla da kullanacağız” dedi.

Adalar halkının alışveriş yapmak için Yalova’yı tercih etmesi amacıyla böyle bir karar aldıklarını açıklayan Başkan Binicioğlu “Bilindiği gibi Pazarcı Esnafımız için bu yıl kiralarda yapmamız gereken zammı yapmayarak bunun aksine %20’lik indirime gittik. Esnafımız için Adalar halkını buraya çekebilmek amacıyla ücretsiz Adalar-Yalova seferiyle yeni bir destek projesi daha üretmiş olduk. Daha önce Adalardan kentimize pazardan taze günlük sebze meyve alışverişi için halk gelirdi. Bu geleneği yeniden alışkanlık haline getirmek, böylelikle başta Pazarcı Esnafımız olmak üzere tüm esnafımıza ekonomik olarak canlılık katmak amacındayız. Esnafımızın içinde bulunduğu sıkıntıyı göz önünde bulundurarak 1 Martta sefer başlayan Büyükada Vapuru’nun ekonomik girdi sağlanması amacıyla Cumartesi Günleri Adalardan Yalova’ya ve tekrar Yalova’dan Adalara ücretsiz olarak seferler yapacak. Adalar halkını buraya çekmek amacıyla bununla ilgili çalışmalarımızı tamamladık ve önümüzdeki Cumartesi Gününden itibaren ücretsiz vapur seferlerini başlatacağız. Esnafımıza imkanlarımız dahilinde desteğimiz devam edecek” dedi.

Kaynak: http://www.barbarosbinicioglu.net/Icerik/Haberler ...aspx?ID=28

KISA BİR BÜYÜKADA TURU

Bugün bende Büyükada vapuru Büyükada seferi yaptım. Yolculuğumuz çok güzel geçti. Büyükada iskeleye vardığımızda Kalamış vapuru vardı ve onun kalkmasını bekledik yaklaşık 8 dakikada kadar.

(+)

Kalamış vapuru iskeleden kalkınca Büyükada iskelesine biz yanaştık. Büyükada iskelesinde hiçbir sorun yaşamadık bugün. Tüm görevliler bize çok yardımcı oldular ve kendilerine buradan çok teşekkür ediyorum. Büyükada iskelesinde yaklaşık olarak bir saatlik mola ardından kalacaktık ki arkamıza Şehit İlker Karter vapuru yanaştı ve 5 dakika geç ayrıldık bu yüzden vapur iskelesinden önemli değil zaten buda geç olsun ama güç olmasın önemli olan.

(+)

Bir saatlik yolculuk ardından Yalova iskelesine sorunsuz yanaştık. Pazar günü deneme seferleri yani ücretsiz seferler sona eriyor. Pazartesi tarifeli bir biçimde seferlere başlayacaklar. Vapuru aldıkları gün 3 ton mazot almışlar. 6 gün oluyor vapuru teslim alalı bugünde 3 ton mazot koyacaklar. Ayrıca dikkatimi çekti İDO’nun vapurları temiz tuttuğunu düşünüyordum ama Büyükada vapuru paslı bölgeler var tamam deniz suyu yiyor olabilir ama Yalova Belediyesine devir yaparken en azından boyasını yapabilirlerdi o bölgelerin. Her zaman kursuz, kaliteli işler hoşuma gitmiştir. Vapur ekibi bu eksik bölgeleri boyayacaktır.

Ayrıca vapurun giriş güverte arka salonun altındaki alt salon çok kötüydü ve kirliydi. Acaba İDO’nun diğer vapurlarında o bölgelerde mi öyle. Önemli olan sadece yolcu salonları mı temizlik konusunda yoksa tüm vapurda mı uyguluyorlar acaba merak ettim. Vapurda çalışanlar Büyükada vapurundan bir sürü çöp attıklarını söylediler ve hiç temiz bakmamışlar bu vapura dediler. Bu dedikleri bölge yolcu salonları değil kullanılmayan bölgeler ve mürettebatın kaldığı güvertelerden söz ediyorum. Zaten o bölgeler iyice elden geçip temizlediler. Bazen şaşkına uğradığım noktalar oluyor ama bu böyle olamamalıydı diyorum daha iyisi olmalıydı diyorum ama nedense bu konularda hüsrana uğruyorum. Vapur rüzgârlı havalarda pruvadan rüzgâr alında 12 knot ile 12,5 knot arasında gidip gidip geliyor ayrıca. Ayrıca vapurda ilk defa bugün bir pazarcı vatandaşımız malları Büyükada iskelesinde götürüldü.

Konumuza dönersek tarifeli seferlerden sonra vapur daha düzenli hale gelecektir. Ayrıca adalardaki tüm vapur iskelelerine Yalova vapur tarifeleri asılsa çok güzel olacak halen adalı halkının çoğu kişi bilmiyor bu seferleri. Bu sayede vapura yolcu sayısı artar ve giden gelen sayısı belli olur. Kısmet olursa Pazar gününe kadar olan deneme seferlerine gidip gelmek istiyorum eksik gördüğüm yerleri not alıyorum ve bildiriyorum. Ayrıca Yalova vapur iskelesine vapur geldiğinden bu yana hem dışarıda güvenlik hem de vapurda nöbetleşe mürettebat kalıyor. Ufak bir durumda bile mürettebat uyandırılıyor ve güvenlik sağlanıyor. Zaten bu sayede hem iskele, Büyükada vapuru ve inkılâp Vapuru’nun güvenliği sağlanmış oluyor. Gezimizden fotoğraflarla devam edelim;

Uzun Bir Aradan Sonra Adaya Giden Pazarcı Esnafımızın Malları

(+)

Büyükada İskelesinden İnen Yolcularımız

(+)

(+)

Büyükada Vapuru Büyükada İskelesinde Yalovalılar Büyükada'da

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Kaptanımız İbrahim Kaymaz

(+)

Büyükada İskelesinde Büyükada Vapurunun Durumu

(+)

(+)

Yalova İskelesinde Vapur'dan İnen Yolcular

(+)

(+)

• 12:30 – Sefer için makineler çalıştırıldı ve sefer için hazırlıklar tamamlandı.
  • 13:05 – Yalova'dan hareket.
  • 14:25 – Büyükada iskelesi karşında vapurun kalkmasını bekleme.
  • 14:40 – Büyükada iskelesine yanaşma.
  • 15:35 – Büyükada’dan hareket.
  • 16:55 – Yalova'ya yanaşma.

Süha
12 yıl önce - Cmt 07 Mar 2009, 22:11

Bugün hava kötüydü vapur seferi olmaz diye gitmedim ama sefer olmuş. Vapur bugün Heybeliada’ya gitmiş. Vapurda 500 kişi rahat vardı. Bu bir haftada çoğu kişi vapur özlemini giderdi sayılır. Ayrıca bugün Pazarda esnafa vapur tarifesi dağıtmışlar. Ayrıca geçen gün Heybeliada iskelesinde sorun yaşamıştık ve bugün sorun yaşamamışlar.

(+)

(+)

Vapurdan İnen Yolcular

(+)

(+)

(+)

Uzaklardan İskeleye Bakış

(+)

• 12:50 - Yalova'dan hareket.
  • 14:20 - Heybeliada'ya yanaşma.
  • 15:20 - Heybeliada'dan hareket.
  • 16:40 - Yalova'ya yanaşma.

Saro Silelyan

12 yıl önce - Cmt 07 Mar 2009, 23:51

Deneme seferi çerçevesinde Burgaz ve Kınalıadaya da sefer yapılacaktı diye hatırlıyorum.Sanırım iskelelerle alakalı...Yan taraflarına yanaşılamıyo diye biliyorum ondan olmalı...Bu demek oluyoki eğer Yalova-Adalar seferleri yapılırsa Yalova-Kınalı-Burgaz-Heybeli-Büyükada şeklinde olur seferler,sorun olmaması için...

simon

12 yıl önce - Pzr 08 Mar 2009, 05:17

Büyükada İstanbul'da çalıştığı son zamanlarında...

(+)

Süha
12 yıl önce - Pts 09 Mar 2009, 01:11

Saro Silelyan demiş ki:
Deneme seferi çerçevesinde Burgaz ve Kınalıadaya da sefer yapılacaktı diye hatırlıyorum.Sanırım iskelelerle alakalı...Yan taraflarına yanaşılamıyo diye biliyorum ondan olmalı...Bu demek oluyoki eğer Yalova-Adalar seferleri yapılırsa Yalova-Kınalı-Burgaz-Heybeli-Büyükada şeklinde olur seferler,sorun olmaması için...

Evet, vapur deneme seferleri sadece Büyükada ve Heybeliada’ya oldu. Diğer adalara gidemedik ama önemli değil şu an önemli olan bu iki iskele. Ama diğer iskelelere uğrama durumu gündemimizde.

İKİNCİ OLARAK KISA BİR BÜYÜKADA SEFERİ

Arkadaşlar bugün Büyükada vapuru ile son kez düzenlenen bedava vapur gezimiz sona erdi. Vapur seferlerine bir hafta boyunca katılım oldukça yoğundu ve öğrenciler ağırlıktaydı. Vapurda 500 kişi rahat vardı. Vapurun sefer tarifesi yenilendi artık Heybeliada’ya bağlayacak vapur. Bugün Büyükada vapur iskelesinin 14:15'te önündeydik. Sancak iskele tarafından yanaşmış olan " Anadolu Feneri " vapuru bağlıydı. İskeleye telsizde sorduğumuzda 14:30 iskeleye yanaşmamızı söyledi ama iskeleye boş bir yer mi diye sorduğumuzda kartal tarafının boş olduğu oraya yanaşabileceğimizi söyledi. Bizde rahat bir şekilde oraya yanaştık ama iskele neden ısrarla yerimiz var 18:30'da gelin dedi orası da ayrı bir konu. Ama sorunsuz bir şekilde yanaştık onun haricinde iskelede hiç bir sorun yaşamadık. İskeleyi de vapur tarifesi konusunda bilgilendirdik.

Bana her konuda her yardımcı olan YBDİ Müdürü ve aynı zamanda sitemizin yeni üyelerinden Ruhi KAYA bey'e çok teşekkür ederim. Kendisi her konuda bize yardımcı olacak ve sitede yazılanları hepsini okumuş aynı zamanda. Tüm önerileri gözden geçiriyor. Bazı vapur seferleri düşünüyorlar kesinleşince yazacağım siteye. Vapurda bana yardımcı olan vapurdaki herkese çok teşekkür ederim.

Vapurdaki 1.Vardiya Ekibi:
  • Kaptanımız - İbrahim Kaymaz
  • Yardımcı Kaptan - Serhat Kurt
  • Çarkçımız - Eyüp Er.
  • Gemici - Kemal Aydın
  • Yağcı - Sedat Sezen

Vapur pazar günleri sosyal amaçlı kullanılacağını söylemiştim bunlar " Özel Matineler, Kadınlar Matinesi vb.. " şeylerde ve ayrıca özel gezilerde olacak " Boğaz Gezisi , Bursa Sahil Kesimine Doğru , Kocaeli Sahil Kesimine Doğru " olan geziler olacakmış. Vapurun büfesini YAÇEV işetecek. Basında geçen 6 aylık protokolü sordum sayın Ruhi beye. Bana vapurun kesinlikle Yalova Belediyesinin olduğunu ve satın alma protokolünün yapıldığını. Ayrıca tamamen Yalova Belediyesi vapuru tamamen devir işlemlerinin üzerine alınmasının süresinin uzaması yüzünden önce kiralama yöntemini seçtiklerini sonra devir alacaklarını söyledikleri. Vapurun zaten pazarlık işi bitmiş. Ruhi bey bana öyle söyledi. Kendisine tekrar çok teşekkür ederim gösterdiği ilgiden ötürü.

Vapuru 2.vardiya ekibi kuruluyor kısa zamanda. Vapurun kendi 2 tane temizlik görevlisi ve 2 tane güvelik görevlisi yarın işe başlayacak. Ayrıca vapurda konaklayacaklar. Ayrıca vapurun bütün mürettebat güverteleri temizlendi ve yataklarına varıncaya kadar yeniden konulacak içine. Ayrıca vapurun biletleri basılmış elime geçer geçmez siteye ekleyeceğim.

Ayrıca vapur seferlerinin yeniden başlaması sağlayan Yalova Belediye Başkanı Sayın Barbaros Binicioğlu’na çok teşekkür ederim. Sayesinde tekrar vapurumuza kavuştuk. Artık vapurumuza sahip çıkma yaşatma zamanıdır. Teşekkür ederim tekrardan.

YALOVA BELEDİYESİ'NİN YENİ VAPUR TARİFESİ

(+)

Sefere Gitmeden Önce

(+)

Vapur Büyükada İskelesinde

(+)

(+)

Ada'dan Vapura Binen Yolcular

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Ada'dan Yalova'ya Dönen Yolcular

(+)

(+)

(+)

Seferden Döndükten Sonra

(+)

• 12:50 - Yalova'dan hareket.
  • 14:20 - Büyükada'ya yanaşma.
  • 15:20 - Büyükada'dan hareket.
  • 16:40 - Yalova'ya yanaşma.

Seferli tarifende Büyükada vapuru ve güzel vapuru ekibi Allah selamet versin, Pruvan neta olsun. Yolun açık olsun, yolcun bol olsun.

Saro Silelyan

12 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 04:05

dünkü sefer ne oldu acaba,kaç biletli yolcu vardı

cihan mercan

12 yıl önce - Çrş 11 Mar 2009, 02:06

SÜHA BEY son durum nasıl yalova halkı benimsedimi adalara olan seferleri yalovalı bu hattı nasıl karsıladı ve yalova pazarcıları bunu nasıl yorumluyor yoksa pişman oldularmı böyle bir işe kalkıştşğı için belediye ?

tarkan arslan

12 yıl önce - Çrş 11 Mar 2009, 03:13

Biraz sabır herşey Yalovalıda bitecek. Halk Osmanın binde biri isteseler bu seferler devamn eder.
Bugün Yalovada vapur varsa bunu Osmanında katkısı büyük bunu Yalovaya gittiğimde gördüm.

Süha
12 yıl önce - Prş 12 Mar 2009, 00:04

Saro Silelyan demiş ki:
dünkü sefer ne oldu acaba,kaç biletli yolcu vardı

Dünkü seferde kaç kişi vardı bilemiyorum ama en kısa zaman da öğreniriz bu haftaki durumu.
tipa demiş ki:
SÜHA BEY son durum nasıl yalova halkı benimsedimi adalara olan seferleri yalovalı bu hattı nasıl karsıladı ve yalova pazarcıları bunu nasıl yorumluyor yoksa pişman oldularmı böyle bir işe kalkıştşğı için belediye ?

Yalova halkı yıllardır vapura hasretti herkesin bildiği gibi. Vapuru her zaman nasıl karşılıyorsa Yalovalılar olarak yine öyle karşıladılar memnunlar daha ne olsun. Pazarcılarda memnunlar tabi ki pazarda pazarcılara dağıtılmış bir sürü tarife vardı. Belediye vapuru getirdi daha ne olsun.
tarkan arslan demiş ki:
Biraz sabır herşey Yalovalıda bitecek. Halk Osmanın binde biri isteseler bu seferler devamn eder.
Bugün Yalovada vapur varsa bunu Osmanında katkısı büyük bunu Yalovaya gittiğimde gördüm.

Tarkan abi bu vapur geldiyse hepimizin sayesinde oldu ne yaptıysak birlikte yaptık. Sonuç ortada yinede teşekkür ederim.

VAPUR REKLAMLARI DEVAM EDİYOR

(+)

Belediye bugün afiş asmış taksi durakların üzerine vapur seferleri hakkında ve belediye afiş hazırlamış üzerine tarife olan her tarafa asılacak olanla vapur seferleri daha çok tanıtılacak ama el afişlerinden bulamadım bir türlü. Daha fazla yapılıp onlardan da dağıtılmalı.

sayfa 16
« önceki   123 ... 151617 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara