Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 13
Mustafa Noyan

12 yıl önce - Pts 02 Mar 2009, 20:44

Alıntı:
Bekleyelim görelim diyorum...

Çok beklemeyelim arkadaşlar,
Süha'dan hergün ücretsiz düzenlenecek deneme seferlerine halkın ilgisini öğrenelim;
bence Yalova halkının ücretsiz de olsa vapura gösterecekleri ilgi,
tarifeli seferler için önemli bir gösterge olacaktır;
seferler ücretsiz dönemde ne kadar çok tanıtılabilirse, tarifeli dönemde ilgi de buna paralel olabilecektir.

Engin Akyıldız
12 yıl önce - Pts 02 Mar 2009, 20:46

Bugün 13.30 sularında Yalova merkeze indim gördüğüm kadarı ile vapur iskeleye bağlı duruyordu.

Süha
12 yıl önce - Pts 02 Mar 2009, 22:06

Alıntı:
Mart ayı meclis toplantısının ikinci gündem ek maddesinde Yalova Belediyesi tarafından İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.’den kiralanan Büyükada isimli yolcu vapurunun ücret tarifesinin belirlenmesi görüşüldü. Belediyenin sosyal ve kültürel faaliyetlerinde kullanmak, haftanın belirli günlerinde, gerek Yalova köylerinde üretilen sebze ve meyvelerin Adalar’a götürülmesini sağlamak, ihtiyaca göre Yalova – Adalar arasında gerekli izinler alındıktan sonra yolcu taşımacılığı yapmak üzere 6 ay süre ile İDO’dan kiralanan Büyükada isimli yolcu vapurunun düzenli sefer yapmaya başladığında uygulanacak tarifeye karar verildi. Meclis toplantısında Büyükada Vapurunun düzenli sefere başladığında sabah 6.45’te gidiş ve akşam saat 18.30 da dönüş seferlerinde yolcu başına 5 TL ücret tarifesi uygulanmasına, cumartesi saat 10.00’da Adalar’dan gelen ve 15.00’te Adalar’a geri dönen seferde ise hem geliş hem de gidişte ücretsiz yolculuk yapılmasına, tüm yolculuklarda engelli vatandaşlar, şehit yakınları, gazilere ücretsiz, öğrencilere de yüzde 50 indirimli tarife uygulanması meclis gündemine alınarak oybirliğiyle kabul edildi.

Kaynak: http://yalova.bel.tr/Default.asp?Yalova=Haber&HID=676

Alıntı:
Yapılan saha araştırmalarının ve anketlerin, potansiyel yolcu sayılarının, çalışan hatların günlük, aylık, yıllık yolcu ve araç sayılarındaki değişimlerin takip edilerek incelenmesi sonucu;

Yolcu sayısındaki değişimler azalma eğiliminde olduğundan, hatta kullanılan vasıtaların ( deniz otobüsü, feribot ) nitelik , nicelik veya bunlara bağlı sebeplerden ve hattı besleyen diğer ulaşım olanaklarının alternatif olması sebebi ile gerekli düzenlemelerin yapılması ve hattın kapatılması kararı alınmıştır.

Bilgilerinize sunarız,
Saygılarımızla
İDO Halkla İlişkiler

İnşallah yukarıdaki sebepler ileri sürülerek seferler iptal olmaz.

Vapurla İlgili bir haber daha:
Alıntı:
Vapurla ilgili Belediye Meclisi’ne bilgi veren Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, “Bu vapur İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nden kiralandı. Ancak önümüzdeki dönemde Şehir Hatlarının bu gemileri İDO’ya devrettiği fiyatta yani 450 milyar liraya bizim almamız söz konusu olacak” dedi.

Kaynak: http://yalovamiz.com/news.php?id=11665

Not: Yani 28 Şubat 2009'da vapuru teslim aldılar 6 ay sonra 28 Temmuz 2009 Cuma günü kiralama süresi bitecek. Yukarıdaki dediğim gibi olacak kiralama süreci bittikten sonra vapuru devir alacaklar. Ayrıca bugün bende pencere gözledim vapur kalkmadı. Yarın bir araştırım. Ayrıca bu hattın neden kapatıldığını hatırlayalım.

Saro Silelyan

12 yıl önce - Pts 02 Mar 2009, 23:13

benim mailime de zamanında aynı cevabı yollamışlardı.Madem Yalova Belediyesi aldı bu vapuru,seferleri düzenlemek de belediyenin işidir.Bu saatten sonra kimse karışamaz,karışacak olsalardı vapuru vermezlerdi.Zaten Belediye bu vapuru niye aldı çünkü İdo'nun bu hatta sefer koymanın değmeyeceğini düşünmesi sebebiyle kendi birşeyler yapmak istedi.Bugün sefer yapılmamasının sebebi planların kesinleşmemesi veya hala üzerinde konuşuluyor olmaları olabilir.Diğer iskelelerle ilgili konular da bir etken olabilir.Hava koşulları sanırım kötü değildi.

cihan mercan

12 yıl önce - Sal 03 Mar 2009, 01:45

Herkese hayırlı olsun gemimiz öncelikle. Bir sorum olacaktı acaa geminin adı değişecekmi bilen varmı ve bu gemilerin devamı gelicekmi aca başka gemiler alınacakmı

Süha
12 yıl önce - Sal 03 Mar 2009, 01:50

Vapurun şu anki halinde hiç bir değişiklik olmayacak. Bundan sonraki gemi olayı için çok erken elimizdekine tamamen sahip olalım da sıra ikincisine gelir ondan sonra.

Adil Akgül
12 yıl önce - Sal 03 Mar 2009, 10:03

Hayırlı bir haber; hayırlı olsun.

Vapura muhtaç olanlar öncelikli olarak pazarcılar ve Yalova'dan mal alan Adalar esnafı. Yani yolcu kısmını bilemem ama ağırlıklı olarak kargo amaçlı kullanılacaktır.
Yaz aylarında seferler belki Kabataş'a kadar dahi çekilebilir; ya da Büyükada üzerinden aktarma yapacak biçimde düzenlenir. Şimdilik konuşmak için olması gerekenden çok açık bir konu; biraz gelişme olsun, sonra yorumlanabilir.

Saro Silelyan

12 yıl önce - Sal 03 Mar 2009, 18:27

dün yapılmayan sefer bugün yapıldı mı acaba

Süha
12 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 00:05

ADALAR VAPURU BİR HAFTA BOYUNCA ÜCRETSİZ
Alıntı:

Nostaljik simgelerden biri olan vapur yeniden Yalova kıyılarında yerini aldı. Yalova Belediyesinin girişimleriyle kente kazandırılan Büyükada Vapuru geçtiğimiz hafta sonu yapılan ilk seferinin ardından bir hafta boyunca yolcuları Adalar’a ücretsiz taşıyacak.

Yalovalıları vapuruna kavuşturan Yalova Belediye Başkanı Barbaros H. Binicioğlu Adalar yolculuğu öncesinde vatandaşları iskelede uğurladı. Vapurlarına kavuşmanın sevincini doyasıya yaşayan vatandaşlar Başkan Binicioğlu’na bu hizmeti için şükranlarını sundu. Başkan Binicioğlu vapuru Yalova’ya getirmenin sevincini taşıdıklarını söyleyerek, “Bir deniz kenti olan Yalova için elbette gemilerin, vapurların manası büyük. Biz de bu nostaljinin unutulmaması fikriyle Yalovalıların Adalar’a gezi ve ticaret amaçlı gidebilecekleri vapur seferlerini başlattık.Yalova Belediyesi olarak deniz ulaşımına girdik. Sadece Adalar ile kalmayacağız, Yalova’nın İstanbul ile kurduğu iletişimi canlı tutmanın yollarını araştırarak, bu hizmeti kısa zamanda İstanbul’a kadar götüreceğiz” dedi.

Büyükada Vapuru düzenli sefere başladığında pazar hariç haftanın altı günü 06.45’te gidiş ve 18.30’da dönüş seferlerinde yolcu başına 5 TL ücret tarifesi uygulamasıyla hizmet verecek. Cumartesi saat 10.00’da Adalar’dan gelen ve 15.00’te Adalar’a geri dönen seferde ise hem geliş hem de gidişte yolcu ücreti alınmayacak.

Adalar halkının Yalova’ya gelip alışveriş yapmalarını sağlamaya yönelik olarak il ekonomisine katkı sağlayacak. Tüm yolculuklarda engelli vatandaşlar, şehit yakınları, gazilere ücretsiz, öğrencilere de yüzde 50 indirimli olacak.

Kaynak: http://yalova.bel.tr/?Yalova=Haber&HID=680

Arkadaşlar dünkü vapur seferleri hava muhalefeti yüzünden yapılmamış. Ayrıca bugün seferler yapıldı. Yukarıdaki haber gini sayın Barbaros Binicioğlu uğurladı bu bedava gezide ilk seferde. 13:15 gibi 15 dakika rötorlı kalktı vapur ve Heybeliadaya gitti. Orada kısa bir süre dinlemeden sonra 15:30'da Heybeliada'dan hareketle 17:00'de Yalova vapur iskelesine yanaştı.

Vapurda yolcuğu yoğunluğu 200 kişi kadardı ve öğrencide çoktu vapurda. Ayrıca bugün belediye'de gittim.sefer tarifesinin aldım ama sefer süresi 1 saat 10 dakika olarak ayarlaşmışlar ama sefer süresi rahat 1 saat 30 dakika sürüyor. Ben ilk belediyenin hazırlaığı tarifeyi ekliyeceğim ikinci eklediğim benim olması gereken tarifesidir.

Ayrıca vapurda Ais uydu takip cihazını kapatmışlar. İDO ve bizler uydudan takip etmeyelim diye. Ayrıca bugün vapur Yalova'ya geldikten sonra İnkiklap'tan sonra Büyükada vapura gittim. Mest oldum.

YALOVA BELEDİYESİ'NİN VAPUR TARİFESİ

YALOVA BELEDİYESİ'NİN OLMASI GEREKEN VAPUR TARİFESİ

Önemli: Cumartesi 10:00'da Adalardan hareketle Yalova'ya gelen ve Yalova'dan 15:00 hareketle Adalar'a yapılan sefer meclis kararı gereği ücret alınmaycaktır.

Not: Pazar günü vapur sosyal amaçlı olarak kullanılacaktır.

Halk vapurdan oldukça memnun. Vapurumuz belediye bünyesine geçtikten sonra iyice bir temizlemişler. Ayrıca vapur düdüğü çaldığında Yalova'nın tüm sahil kesiminde duyuluyor. Ve çok güzel bir ses çıkartıyor. Çoğu kişiden özlemiştik bu sesi dediğini duyuyorum. Ayrıca 13:00’den kalkan tüm seferler bu pazara kadar 15:30’da adadan kalkıp Yalova’ya 17:00’te yanaşır iskeleye.

Vapur Adadan Gelirken

(+)

(+)

Vapurdan İnen Yolcular

(+)

(+)

(+)

Kaptan Köşkü Ve Baca

(+)

Vapur'dan Boş İskeleye Bakış

(+)

Katılım azalmaz umarım. Ve böyle başladığı gibi devam eder.

Saro Silelyan

12 yıl önce - Çrş 04 Mar 2009, 01:36

Benim anlamadığım bugünkü sefer neden Heybeliada'ya yapılmış ve neden hemen Yalova'ya hareket edilmiş.Okadar kişiye neden Ada'da ufak bir gezi için zaman bırakılmamış?30 dk çok az bir süre bence.Tarifeye uyulmayacakmı her seferinde kafalarına göre mi yapacaklar seferleri,bir gün Heybeliye ertesi gün büyükadaya Bir de AİS uydu cihazını neden kapatmışlar çok merak ettim,kaç gündür göremeyince uydudan tahmin etmiştim aslında ama amaç ne olabilirki

En son Saro Silelyan tarafından Çrş 04 Mar 2009, 01:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 13
« önceki   123 ... 121314 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara