Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
cihan mercan

13 yıl önce - Cmt 07 Şub 2009, 01:14

bencede seçim yatırımı bu proje ama inşallah değildir demek geliyor içimden bir deniz aşığı ve denizci ailenin içinden gelen biri olarak

tarkan arslan

13 yıl önce - Pzr 08 Şub 2009, 20:42

Ancak maketini alırlar . Vapur alacaksın tarife hazırlayacaksın Gemici alacaksın ve en az iki vardiya gemici alacaksın. İstanbula yanaşma iskelesi ayarayacaksın. İzinler alınacak. Maliyeti nasıl karşılayacaksın. Br seferde yaktığı karşılayacaksın . Bunları Yalova Belediyesi yapacak .

Süha
13 yıl önce - Pzr 08 Şub 2009, 22:38

Arkadaşlar 1 Marta kadar beklemek lazım seferler başlıyor diyorlar ya. İnkılâp vapurunun gelişi nasıl sürekli ertelendi bunda da öyle şeyler olabilir diye düşünüyorum. Vapur iskelemizin durumu da malum ayrıca bu konuyu daha önce konuşmuştuk. Umarım Yolcu motorları olmaz vapur diye halkı kandırmazlar. Haberlerde ve belediyede normal vapur dediler ama kesinlik kazanmadı dedi basın servisi de. Kesinlik kazanınca belediye sitesinde duyuracağız dediler.

Bahçe sınıfı vapurları bir daha Yalova görmeyecek malum ama en azından yukarıdaki vapur bile olsa razıyım yeter ki gerçekten bu işlem yapılsın seferler başlaması istensin. Zor bir şey değil aslında. Yalova'ya bacası tüten vapur gelmesi ve sefere başlaması için geçecek süre 1 saat 30 dakika. Şu il yılda 2 sefer bacası tüten vapur görmek istemiyor sürekli istiyor. Konuyu dağıtmak istemiyorum ama gerçekten ve gönülden bu iş yapılsın. Seçimler bitti mi yine bize çok masraf çıkardı , yolcu yoktu vb.. bahaneler üretilip ne Yalova halkı kandırılsın nede alınan vapura yazık edilsin istemiyorum. Dile kolay kaç yıllık hat kapandı. Bekleyelim görelim artık eğer böyle bir şey olursa gerçekleşirde Yalova’nın ilk denizcilik işletmesi kurulmuş olacak ve tarihe geçecek. Bu bir ilk olacak.

cihan mercan

13 yıl önce - Pzr 08 Şub 2009, 23:42

tarkanabi dediğim konular aşılamıyacak konular değil yeterki istensin nede oılsa belediye ile hükümet aynı partiden sorun çıkacağını sanmıyorum ve ayriyetten bu işlere girmek gerekiyordu ki daha seferler kalktığı yılın hemen peşinden yapmamış lazımdı ama saolsun belediye başkanı bu konuyu tam seçim zamanı yaptı olsun seçim bile olsa yapılması gerekiyordu
Aynı zamanda şu var bu işlerde borç olmadan bu işler olmaz borç olacakki sonra düzlüğe çıkılsın ben ümit ediyorumki bu iş zamanı geldiğinde çok güzel bir yerlere gelecek ve rakip olucaz ümit ediyorum İBB (İDO) LÜYFEN HAYALLERİMİZİ YIKMA TARKAN ABİ
BENİM ADIM :CİHAN MERCAN tarkan abi

Esasında KOCAELI BÜYÜK ŞEHİR gibi yapsak nasıl olur acaba söyleki hemen söylüyeyim yada ben öyle biliyom doğrusunu siz yazın ben yanlıs bılıyorsam ise hani İDO kullanıp eskiyen iki deniz otobusu hibe etti acaba bizede belirli süre sonra hibe edermi acaba İDO da bize belirli zaman sonra yada bize sadece adalardan ve kartaldan iskele bağışlasın ama ilk önce elimizden kaçırdığımız iskeleyı almamız gerekiyor sanıyorum acaba yanlışmı düsünuyomm sizce
Çok değil İDO dan İSTEDİĞİM YA SADECE YALOVA İSKELESİ ADALAR --KARTAL (OLMADI:MALTEPE)veİKİTANEDE DENİZ OTOBUSU ve bir gemi çok birsey değil neden olsa elimiz ayamız İDOya bağlı herseyı onlara göre yapıyoz sözde il olduk

[ Ayrı mesajlar birleştirildi. - Süha - Pzr 08 Şub 2009 23:12 ]

tarkan arslan

13 yıl önce - Sal 10 Şub 2009, 19:13

Yalovadan deniz ulaşımı zaten sağlanıyor. Yalova Belediyesinin kıt kaynaklarını bu iş için kullanmak
bana göre gereksiz.

Süha
13 yıl önce - Sal 10 Şub 2009, 19:17

Yalova Belediyesi 1 Mart'a kadar seferlere başlaması için sıkı bir çalışma içindeler. İDO’nun hurdaya ayırdığı motorbotu almıyorlar çok şükür adam gibi bir tane vapur alıyorlar. C sınıfı olacağını söyleyebilirim ama adı bizde saklı. İlk seferinde kısmetse içindeyim. Kaynak çok sağlam.

cihan mercan

13 yıl önce - Çrş 11 Şub 2009, 02:24

suha bey su gemının adını bılıyorsanız bızımlede paylasırmısınız yada var ise resmini sayfaya koyunda gemımızı gorelım

Süha
13 yıl önce - Çrş 11 Şub 2009, 15:39

Alıntı:
Hayat evleri mevkiinde vapur seferlerimiz başlıyor.

Nostalji şehir hatları gemisini tekrar hizmete sokacağız.

Kaynak: http://www.kolleksiyondergisi.com/Haberler/HaberD ...aberID=993

Not: Yalova'da sahil kesiminde Hayat evleri mevkii neresi oluyor acaba tigemin oraya iskele mi yaptılar. Bence eğer böyle bir şeyse hatalı olmuştur eskisi gibi yıllarca hizmet verdiği vapur iskelesinden vapur tekrar hizmete girerse çok şık ve güzel olur ve inkılâp vapuru yanında güzel bir görüntü oluşturur.

tarkan arslan

13 yıl önce - Çrş 11 Şub 2009, 15:51

Osman peki herhangibir C sınıfı ile ilgili ihale ilanı yayınladımı. Belediye otobüsü alamayan idare
bir vapur alır. Kaldıki İDO'nun elinde yeterli vapur yokki elindekini versin.

Süha
13 yıl önce - Çrş 11 Şub 2009, 18:06

Tarkan abi ihale sayfasında herhangi bir vapur satış ilanı görmedim. Belki ihalesiz ya da önümüzdeki günlerde ihale yapabilirler. Gerçi İnkılap vapuru için herhangi bir ihale yapılmadı çünkü ihale sayfalarını gezdim inceledim göremedim. Yalova Belediyesinin toplu ulaşım konusu ayrı bir konu onu zaten belediye otobüsleri başlığına her köşesine kadr inceledik. O konuda haklısın abi ama vapur işinde ciddiler çünkü kesin yapacaklar.

İDO'nun elinde yeterli vapur yok diyorsun ama filoya yeni vapurlar yavaş yavaş dâhil olmaya başladı ve bence şu an yeterli gibi görüyor. İDO'dan bu konuda bir yeteri kadar vapurumuz yok diye sıkıntı duymadım zaten ŞH sınıfı vapurlar hizmete giriyor bu sene içersinde. Göreceksin zaten İDO'nun filosunda belki bu sene ya da seneye metal yorgunluğu adı altında kaç tane vapur emekli olacak. O yüzden İDO'nun Yalova'ya bacası tüten bir vapur vermesi İDO'nun deniz ulaşımı hiç etkilemez. Zaten tersanede şu an bakımları süren 2 tane vapur var ve seferler sorunsuz devam ediyor.

Dediğim gibi biraz sabredersek eğer Yalova Belediyesi 1 Marta yetişirse vapurun devir-teslim ve bakım işlerini. Ona göre seferlere başlayacaktır. Ayrıca Yalova Belediyesi merkezdeki vapur iskelesini her ne kadarda kullanım hakkını İDO'ya verse de Yalova Belediyesinin de o iskeleyi kullanma hakkı olduğunu düşünüyorum ve bu vapur iskelesini kullanmalı ve merkezden her zamanki yerinden sefer yapmalı. Merkezden uzakta ve tigem de olursa vapur iskelesi kimse kalkıp gitmez oraya vapura binip adaya gitmeye en iyisi merkezdeki vapur iskelesidir. Bekleyelim görelim. Umarım bu vapurla Yalova Belediyesi deniz ulaşımı için ilk adımı atmış olur ileride belki 5 sene sonra bile filoya ikinci vapur dâhil ederiz.

Neden olmasın Yalova Belediyesi denizyolu işletmesi giderek umarım büyür ve Yalova halkı gerçekten bu sefer sahip çıkar vapuruna bir daha kaybetmez. Bu konuda şansımızı denemek lazım.

sayfa 2
« önceki   123 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara