Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Süha
13 yıl önce - Prş 05 Şub 2009, 18:51
YLV » Yalova Belediyesi Denizyolu İşletmesi İptal Oldu

Arkadaşlar Yalova belediyesi açıkçası beni şaşırttı ve denizyolu işletmesi kuracakmış ve İDO'dan bir tane normal vapur alıp işletmeye sokacakmış. Yalova-Adalar hattında yeniden işletmeye açacakmış. Aslında bu habere çok sevindim ama pekte inanansım gelmiyor. Ama inşallah yaparlar.

Kaynak: http://www.yalovahayat.com/yalova/index.php?a=hab ...mp;id=2816

UYGAREKİNCİ

13 yıl önce - Prş 05 Şub 2009, 19:12

Sevgili dostlar madem yalova belediyesi vapur alacak o zaman benim bir önerim var ibb kararıyla emekliye ayrılan tegmen ali ihsan kalmaz gemisini ibb yenileyip yalova belediyesine versin hemde inkilap a destek olur eger ido çalışan gemilerinden verecegine onu versin çünkü o gemi elde tek glasgow ne dersiniz karar sizin

[ Büyük harfle yazım hataları düzeltildi. - Süha - Prş 05 Şub 2009 18:28 ]

cihan mercan

13 yıl önce - Cum 06 Şub 2009, 01:09

Süha bey bence bu seçim yatırımı daha onceki secimdede yanlıs hatırlamıyorsam mhp belediye başkan adayı da böyle bir projeyle seçmenin karşısına cıktı ama olmadı yani seçilemedi ama neyse ginede umutlanalım inşallah yüzümü kara çıkartırkarda bende burdan teprik ederim

Süha
13 yıl önce - Cum 06 Şub 2009, 01:26

İnkılâp vapuru da seçim yatırımıydı ama vapuru getirdi. Ben açıkçası geleceğini hiç düşünmüyordum dediğiniz gibi havada kalacak bir proje olarak görüyordum. İDO'dan vapur almak kolay iş. Parası yattıktan sonra vapur 1 saat içinde Yalova iskelesinde olur. Ayrıca bu vapur sırf adalara çalışmamalı. Yazın sahil turları dediğimiz gezilerde yapmalı daha önceki sayalarda bu konuyu incelemiştik zaten. En iyisi Yalova Belediyesinin kendi sitesinden bu haberler kesinleşene kadar bekleyelim. Ama Yalova için güzel bir adım olur ulaşım adına hem de eski yıllar hatırına.

cihan mercan

13 yıl önce - Cum 06 Şub 2009, 01:38

açıkcası ençok ben sevinirim çünkü benim bütün ailem şehir hatlarında çalışmış insanlardır mutlu olurum yani tekrasrdan eski günlere dönmiye ama sadece adalar değil başka yerlerede gitseler olur yada şöyle yapalım
İlk önce:
YALOVA---ADALAR
YALOVA--KARTAL

sonrada :
YALOVA -- ÇINARCIK--ARMUTLU--çalıssa nasıl olur böyle bir fikrim var açıkcası ama gemi alımı yapılacak tabi

(+)

Süha
13 yıl önce - Cum 06 Şub 2009, 04:23

VAPUR SEFERLERİ 1 MART’TA
Alıntı:

Yalova Belediyesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu IDO’dan Vapur satın alıyor.

Yalova’dan giden bir ekibin, İDO tarafından satışa çıkartılan Vapur’u etüd ettiklerini, Satın alınacak Vapur’un Yalova Belediyesi tarafından işletileceğini söyleyen Binicioğlu “ İlk etapta Vapurumuz Yalova-Adalar arasında çalışacak. Ancak ilerleyen dönemde özellikle yaz aylarında talep olduğu takdirde İstanbul’a da sefer düzenleyeceğiz” dedi.

Vapur Seferinin 1 Mart’ta başlayacağını söyleyen Binicioğlu” Yalova Belediyesi vapuruyla özellikle üreticilerimiz elde ettikleri ürünlerini, sebzelerini günlük olarak Adalar’a götürebilecek” dedi.

Not: Umarım bu durum gerçek olur. Sanki şaka gibi geliyor insana. Bu il yılda 2 kes bacası tüten vapur görüyor. 1 Mart diyorlar seferlere başlama tarihi 22 gün sonra vapurumuza kavuşuyoruz bacası tüten düdüğü çalan. İnsan ister istemez bir heyecan yapıyor bu duruma.

Mustafa Noyan

13 yıl önce - Cum 06 Şub 2009, 18:33

Satışa çıkan vapur mu?
İDO'nun bizim motorbotlardan başka deniz aracı sattığını bilmiyoruz.

Süha
13 yıl önce - Cum 06 Şub 2009, 19:47

Mustafa abi Yalova-Adalar hattına onlardan alacağını düşünmüyorum B sınıfı yada C sınıfı bir vapur alacak diyorlar. Yalova Belediyesine bugün gittim haberleri doğruladılar ama hangi vapur olduğunun ismini öğrenemedim.

cihan mercan

13 yıl önce - Cmt 07 Şub 2009, 00:53

sühabey belediye belırlı bır zaman kullanıp sonra şartlar zor diyip tekrar ido,ya devretmesinler sonra tam heveslenmıişken kursamızda kalmasın iyice öğrendinizmi

Süha
13 yıl önce - Cmt 07 Şub 2009, 01:03

Yalova'da vapur seferleri iptal olduğunda belediye başkanımız bize inkılap vapuru ile nostalji yaparsınız demişti. Ben o zaman bu lafında galiba başkan şehir hatları vapurlarını istemiyor sanmıştım.

Ama şu son iki gündür dolaşan haberler beni çok şaşırttı. İnşallah yolcu motoru tarzı vapur almazlar. Normal bir vapur alırlar öyle umuyorum. Bana seçim yatırımı gibide geliyor çünkü vapur meselesi Yalova'da geniş bir kitleye hitap ediyor. Her ulaşım aracının yolcusu farklıdır. O yüzden biraz daha sabredip kesin bilgi sayın belediye başkanımızdan öğrenmek.

sayfa 1
123 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara