Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Organize Sanayi Bölgesi 1 ve 2
« önceki   123 ... 202122 ... 242526   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 21
Misafir 741

11 ay önce - Sal 22 Ağu 2017, 20:42

İşbir kalan son parseli aldı osb nereye genişleyecek

ahmet sert

11 ay önce - Sal 22 Ağu 2017, 20:56

(+)

Bu fotoğrafta, tam olarak görülüyor mu bilmiyorum ama iyi bakınca anlaşılıyor. Doğru, son parseli İŞBİR Elektrik aldı. Ancak yolun karşısında ve mevcut OSB çevresindeki genişleme alanları kırmızı ile işaretlenmiş durumda. Bu genişleme alanı, mevcut OSB'nin bir buçuk katı büyüklüğünde.

ahmet sert

10 ay önce - Cum 25 Ağu 2017, 16:28

Hayırlı Olsun, videoda bu fabrikanın gelişmesini, büyümesini müteakip, ikinci hatta üçüncü bir fabrika niyetinde olduklarını açıklıyor yöneticiler. Yönetim de OSB. 'de bir savunma sanayi kümelenmesi yapma niyeti içerisinde olduklarını ve ilerleyen günlerde savunma sanayimizin diğer öncü kuruluşları ile görüşmeler yapıp buraya çekme gayreti içerisinde olacaklarını açılıyorlar. İnşallah gerisi gelir ve bu yatırımlar artarak devam eder.

ahmet sert

9 ay önce - Cum 29 Eyl 2017, 00:11

Alıntı:

Balıkesir Osb’ye 5.5 Milyonluk Yatırım

Teleperformance Türkiye, 5,5 milyon TL değerinde bir yatırım ile Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde çağrı merkezi açacak. Açılacak merkez de bine yakın kişi istihdam edilecek

Türkiye’nin önde gelen dış kaynak CRM ve çağrı merkezi hizmet sağlayıcısı Teleperformance Türkiye, 5,5 milyon TL değerinde bir yatırım ile Balıkesir’de yeni bir merkezi açacak. Türk Hava Yolları başta olmak üzere çeşitli sektörlerden kurumların sağladığı müşteri deneyimini zenginleştirmek üzere kurulan yeni çağrı merkezi nihai olarak bini aşkın kişiye istihdam sağlayacak.

6 EKİM’DE AÇILACAK

Sektörde yeniliklere ve ilklere hizmet etmesi beklenen Teleperformance Türkiye Balıkesir Çağrı Merkezi’nin açılış töreni; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın değerli katılımlarıyla; Türk Hava Yolları CEO’su Bilal Ekşi, Teleperformance Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Daniel Julien, Teleperformance Dünya CEO’su Paolo Cesar Vasquez, Teleperformance CEMEA Başkanı Yannis Tourcomanis ve Teleperformance Türkiye CEO’su Engin Utkan’ın ev sahipliğinde 6 Ekim’de gerçekleştirilecek.

http://www.gazetekspres.com/haber-16000-balikesir ...tirim.html

Böyle bir haber gördüm, hayırlı olsun. Osb'de yer kalmadı, nerede acaba?İkincide mi?İstihdam için her yatırım önemli, hayırlısı olsun inşallah.

ahmet sert

9 ay önce - Cum 29 Eyl 2017, 13:36

ahmet sert

9 ay önce - Cum 29 Eyl 2017, 13:56

Eğer; videoda da görüldüğü üzere, sanayici, başkan ve diğer görevlilerdeki bu iştah, arzu artarak devam ederse, birkaç yıl sonra şu an için bir Gebze, Konya, Kayseri, Bursa vb. olamasak da şu için bile kazanmış olduğumuz orta ölçekli bir sanayi kenti olma vasfımızı daha da perçinleyeceğimizi ve beş, on yıl sonra bu şehirlere yakın bir noktaya doğru gelme noktasında önemli bir aşama kaydedebileceğimizi düşünüyorum.

ahmet sert

9 ay önce - Pts 09 Ekm 2017, 13:28

Balıkesir'de çalışmak isteyene, iş yapmak isteyene imkan çok. Yeter ki değerlendirmek isteyen olsun. Balıkesir'de sanayi yok, fabrika yok söylemi, aslında aslı astarı olmayan bir şehir efsanesinden başka birşey değil. Daha önce de defalarca yazdım, Balıkesir şu andaki durumuyla Türkiye'deki orta ölçekli sanayi kentlerinden biri haline geldi. Yapımı devam eden Şişecam, Kalekim ve Betek (Filli Boya) yatırımlarının devreye girmesiyle bu durum daha da pekişmiş olacak.Yukarıda paylaştığım videodaki yatırım tam anlamıyla yoğun istihdam sağlama potansiyeli olan bir yatırım.Şimdiki teknoloji ile çok büyük alanlara sahip üretim tesislerinde 15-20 personelle bile üretim yapan tesisler varken,bu merkezde üç yıl içinde bin kişilik istihdam oluşturulması hedefleniyor.Üniversitede okuyan ya da yeni bitirmiş eğitimli genç nüfus için iyi bir başlangıç olabilir.Hayırlı olsun.

Misafir 421

8 ay önce - Pts 30 Ekm 2017, 16:29

Balıkesir'de yeni açılan şişe fabrikasıyla nasıl iletişime geçebilirim fikri olan var mı?

ahmet sert

8 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 20:47

Alıntı:

(+)

(+)

(+)

(+)

Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur, Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrika inşaatları devam eden Şişecam, Filli Boya, Kalekim, İşbir Elektrik ve HEG Gıda’nın yatırım alanlarında incelemede bulundu . Organize Sanayi bölgesinde 700 milyon TL yatırım ile kurulacak 5 yeni fabrikada bir yıl içinde 3 bin yeni istihdam sağlanacak.

Son dönemde dünya genelinde ihracat devi firmalar ile yapılan arsa tahsis protokolleri ve firmalardan gelen lokomotif yatırım atakları ve özellikle OSB’de yapımı süren 700 milyon liralık 5 yeni fabrika yatırımı ile Ege Bölgesi’nde en çok yatırım yapılan iller arasında Balıkesir üçüncü sırada yer aldı.

Fabrika inşaatları devam eden Şişecam, Filli Boya, Kalekim, İşbir Elektrik ve HEG Gıda bir yıl içerisinde açacakları fabrikalarda 3 bin yeni istihdam sağlayacak. Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, ‘’ Açılacak yeni fabrikalarımız ve Organize Sanayi Bölgemizde kalifiye eleman sıkıntısı yaşanmaması için OSB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisemiz bünyesinde 12.5 milyon liraya Tekno Atölye açıyoruz’’ dedi.

Balıkesir Organize Sanayi bölgesinde 700 milyon TL yatırım ile kurulacak 5 yeni fabrikada bir yıl içinde 3 bin yeni istihdam yapılacak. Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde Valilik, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ve Ticaret odası ile çok iyi bir birliktelik sağladıklarını ve kısa sürede ülkenin dev firmalarını Balıkesir’e yatırıma ikna ettiklerini dile getiren Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, ‘’ Bölgemizde Şişecam 400 milyon TL yatırımına başladı, fabrika bittiğinde BİN 250 kişiye iş verecek, 120 milyon TL yatırıma imza atan Filli Boya ise 350 kişiye istihdam edecek, 30 Milyon TL yatırım yapan Kalekim 250 kişiyi işe alacak, İşbir Elektrik 50 milyon TL yatırımla 150 kişiye iş imkanı sunacak HEG Gıda’da 100 Milyon TL yatırımı ile yanında 100 kişiye ekmek verecek’’ dedi.

http://www.tv100.com.tr/balikesir-sanayi-odasi-ba ...cak/13752/

Yaklaşık 3 haftalık bir haber ama yeni gördüm.Bu 5 fabrika hem istihdam, hem üretim, hem de yeni yatırımların gelmesi adına çok önemli kazanımlar sağlayacak.

UfukRaifoğlu

8 ay önce - Sal 31 Ekm 2017, 21:30

Alıntı:
Ege Bölgesi’nde en çok yatırım yapılan iller arasında Balıkesir üçüncü sırada yer aldı

Balıkesir ne zaman Ege bölgesine geçti.

sayfa 21
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 202122 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET