Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Organize Sanayi Bölgesi 1 ve 2
123 ... 232425   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
denizefe
9 yıl önce - Çrş 18 Şub 2009, 22:34
Balıkesir - Organize Sanayi Bölgesi 1 ve 2

Daha önce değinilmemiş bir konu ki Balıkesir ve çevresi için çok önemli bir değer haline gelen Balıkesir Organize sanayi Bölgesi 1. ve 2. etapları.Bilindiği üzere uzun yıllardır atıl vaziyette duran bölge 2004 yılından sonra yapılan çalışmalarla cazibe merkezi haline gelmiş ve bunun neticesinde 1.bölgeden sonra 2.bölgede devreye girmiştir.1.Bölgede 103 katılımcı firmadan büyük çoğunluğu (60 kadar) faaliyetlerine başlamıştır.Geri kalan yatırımcıların inşaa çalışmaları devam ediyor.Buradan her fırsatta gerek alt yapı gerekse üst yapı çalışmalarıyla ilgili bilgiler vermeye çalışacağım.

denizefe
9 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 19:13

denizefe
9 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 19:14

Ramateks Metal San. Tic. A.Ş.'ye 55.000 m2 arsa tahsis edilmiştir.
Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde özellikle kalıp, otomotiv, gemi ve demiryolu sanayilerinde hammadde olarak kullanılan özel çelik blokları ve ingotları üretmek üzere arsa tahsisi talebinde bulunan Ramateks Metal San. Tic. A.Ş. Firmasına toplam alanı 55.000 m2 olan 207 ada 1 ve 2 nolu parseller tahsis edilmiştir.

denizefe
9 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 15:15

Müjde ! Balıkesir Hayvancılık Organize sanayi bölgesi kuruluş aşamasına geldi,böylece Türkiye'de Hayvancılık alanında bir numara olan şehrimize önemli yatırımlar için büyük bir yol açılmış olacak.

Ahmet Özbuluk

9 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 15:17

Alıntı:
Hayvancılık alanında bir numara olan şehrimize önemli yatırımlar için büyük bir yol açılmış olacak.

hayvancılık alanında demek şehriniz bir numara... şaşırdım.. biraz bencil olmamış mı yorumunuz? biraz araştırsanız diyorum.

ahmet sert

9 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 15:42

Bence siz biraz araştırırsanız daha iyi olacak. Balıkesir Türkiyede Tarım ve hayvancılık alanında "bir numara".Bu "bir numara" kelimesi motive etmek üzere deyim olarak kullanılan anlamı kadar gerçek anlamda da yerindekullanılmış bir kelime.Balıkesir'in tarımsal ve hayvansal üretim anlamında hep ilk üçte yeraldığını biraz araştırma yaptığınızda göreceksiniz.Balıkesir kırmızı et,beyaz et,süt vb.alanlarda Türkiyede hep ilk üçte.Ticaret ve sanayi odalarıyla belediye başkanlığına yıllardır şehrimizde bir hayvancılık osb kurulması için-"onlara belki çocukça ve cüretkar,ayrıca iş ögretir gibi gelmiş olabilir"-mailler atıyorum.Bu gelişme benim ve şehrimiz için bence büyük bir gelişme.

Ahmet Özbuluk

9 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 16:20

Alıntı:
.Balıkesir'in tarımsal ve hayvansal üretim anlamında hep ilk üçte yeraldığını biraz araştırma yaptığınızda göreceksiniz.Balıkesir kırmızı et,beyaz et,süt vb.alanlarda Türkiyede hep ilk üçte.Ticaret ve sanayi odalarıyla belediye başkanlığına yıllardır şehrimizde bir hayvancılık osb kurulması için-"onlara belki çocukça ve cüretkar,ayrıca iş ögretir gibi gelmiş olabilir"-mailler atıyorum.Bu gelişme benim ve şehrimiz için bence büyük bir gelişme.

kendi kendinizle çelişki içindesiniz. hem bir numarayız diyorsunuz hemde ilk 3 teyiz diyorsunuz. hayvancılık alanında en büyük şehire haksızlık etmeyin o zaman.

denizefe
9 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 19:35

Eğer ki hayvancılığa kırmızı et üretimi,süt ve süt ürünleri üretimi ve beyaz et olarak total bakacak olursak ki böyle bakılması gerekir evet Balıkesir hayvacılıkta Türkiyenin 1 numarası ve gözbebeğidir.Bunun memleketin başka bir köşesindeki bir arkadaşımızı neden şaşırttığını ve rahatsız ettiğini anlamak mümkün değil.Balıkesir'in adı Türkiye'nin gündeminde örneğin G.antep kadar bulunmaması Balıkesir rakamlarının gerçeğini değiştirmez bunu herkesin kabul etmesi gerekmiyor biz şehir olarak yeterince destek veriyoruz ülkemizin kalkınmasına ve bununlada gurur duyuyoruz,tıpkı kalkınmaya destek veren bütün şehirlerimizle olduğu gibi.Bu toprakların her karışı bizim.

Ahmet Özbuluk

9 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 19:56

türkiye'nin gözbebeği diyebilirsiniz ama türkiye'nin 1 numarası diyemezsiniz. bu sizin konuyu araştırmadığınızı gösterir. erzurum konya afyon illerini araştırmanızı öneriyorum. benim gaziantepli olmam nedeniyle örneğinizde şehrimin isminin geçmesi de saçma bence.

sizin sevdiğiniz dediğiniz her karışı bizim dediğiniz (açıkçası bana yorumunuzla ders verme niteliğinde olması sebebiyle) bu ülkeye bizim kanımız canımız herşeyimiz feda....

bu ülkenin kalkınması için bir taş koyanın elinden öperiz.

denizefe
9 yıl önce - Çrş 11 Mar 2009, 11:04

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinin Kısa Tarihçesi
Balıkesir’de Organize Sanayi Bölgesi kurulması çalışmaları 1976 yılına dayanmaktadır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının teklifi ve Yüksek Planlama Kurulunun 21.09.1976 tarihli 78-79-80-81 sayılı kararları doğrultusunda, Bakanlar Kurulunca 24.10.1976 tarihinde kararlaştırılmış ve 30 Ocak 1977 günü resmi gazetede yayımlanarak Balıkesir OSB kurulması çalışmalarına ilk adım atılmıştır.

Bakanlar kurulu kararı ile bölgemizdeki OSB kuruluşuna yönelik ilk somut adımlar kamulaştırma çalışmaları ile birlikte atılmaya başlamıştır. 450 hektarlık bir alanın kamulaştırılması için 1993 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığından 29.Milyar ödenek talebinde bulunulmuş ve bu ödenek kamulaştırma çalışmalarımızı bizim adımıza yürüten Arsa Ofisi Genel Müdürlüğünce arazi maliklerine derhal ödenmiştir. Ancak o dönemde yüksek enflasyon ve banka faizleri nedeniyle arazi sahipleri kamulaştırma bedellerini düşük bulup tezyid-i bedel (bedel artırım) davası açmışlar akabinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvurmuşlar ve kamulaştırma çalışmalarının uzamasına sebebiyet vermişlerdir.

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinin imar planları 1986 yılında Balıkesir Belediye Meclisinin almış olduğu karar ile yürürlüğe girmiştir. İmar planlarının yapımına ve onayına müteakip hazırlanan altyapı projelerine göre bölgemizin ilk altyapı ikmal inşaatı ihalesi 21 Aralık 1993 tarihinde yapılmış, bu ihalede imar planında gösterilmiş 21 km’lik iç dağıtım yollarının terasman kotu seviyesine kadar açılması sağlanmıştır. 06.11.1996 tarihinde yapılan ikinci altyapı ikmal inşaatı ihalesiyle, terasman kotu seviyesine kadar açılmış olan 21 km’lik iç dağıtım yollarının altyapılarının (yağmursuyu, kanalizasyon hatları ile parsel bağlantıları) yapımı ve yol üstyapıları ile sanat yapılarının yapılması sağlanmıştır.

Bölgemizin alçak ve orta gerilim elektrik şebekesinin yapım ihalesi 18.11.1997 tarihinde yapılmış ve bölgedeki tüm parsellere elektrik verilmesi sağlanmıştır. Yine Bölgemizin içme ve kullanma (proses) suyu ihtiyacı, Balıkesir Belediyesi ile yapılan bir protokol ile Devlet SU İşlerince yaptırılan Balıkesir Merkez İçmesuyu ihalesi kapsamına dahil edilerek yapılarak temin edilmiştir. Bu çalışma ile bölgemize 7500 m3’lük su deposu, 6800 m’lik isale hattı ve 21 km’lik iç dağıtım şebekesi ve parsel bağlantısı yapılmıştır.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET