Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Özgür Sabanlıoğlu

6 yıl önce - Sal 09 Tem 2013, 17:46

Alıntı:
Hilton Otel'e alkol baskısı

?

Hilton Otel'e alkol baskısı

Engellediler...

10.06.2013 21:54

Karakter boyutu :

--------------------------------------------------------------------------------

Kayseri'de faaliyet gösteren 5 yıldızlı Hilton Otel, bir kapısı otelin lobisine diğer kapısı da İstasyon caddesine bakan City Pub isimli alkollü bir mekan açtı. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'nun 5 yıldızlı turizm işletmelerine verdiği alkol ruhsatı olmasına rağmen 18 Mayıs 2013 tarihinde hizmete giren City Pub, açılışın üzerinden daha 1 ay bile geçmeden Kocasinan Belediyesi Zabıta ekiplerinin müdahalesine maruz kaldı.

Hilton Otel'e gelen Kocasinan Belediyesi Zabıta ekipleri City Pub'ın İstasyon caddesine bakan kısmını, ruhsatı olmadığı gerekçesiyle kapatılacağını belirtip ikazlarda bulundular. Hilton Otel yetkililerine bir hafta süre tanıyan zabıta ekipleri, İstasyon caddesine bakan kısmın kapatılmadığı taktirde mekanın mühürleneceğini tebliğ ettiler.

Aradan geçen bir haftalık süre zarfında, City Pub'ın İstasyon caddesine bakan yaklaşık 300 metrekarelik açık alan kısmının kapatıldığı gözlendi ve mekanda bulunan masa ve sandalyelerin kaldırıldığı, caddeye bakan kapıya asılan City Pub tabelasının da kaldırıldığı gözlendi.

alıntı : reklam_link

Zihniyet böyle devam ettiği sürece kayseri'nin daha fazla gelişmesini sosyalleşmesini beklemesinler, başka şeylere ruhsatsız izinsiz peşkeş çektiği yerleri de unutmayalım. Turizmi canlandıracakmışız peh bu şekilde mi?

Levent Fidan

6 yıl önce - Sal 09 Tem 2013, 17:53

oda tv kaynaklı habere inanmam, mademki Kayseride yaşıyorsun, git o halde hiltona ve gerçekleri

direkt olarak 1. ağızdan öğren

Özgür Sabanlıoğlu

6 yıl önce - Sal 09 Tem 2013, 23:12

Herhangi bir gazeteden bir haber olunca başlık dahi açılıp konuşursunuz bu tarz haberde inanmazsınız, eksi puanı basarsınız, eğer yalansa yalan olduğunu ispat edebilirsin, ben haberi olduğu gibi yayınladım aksini iddia eden kendi görüşüyle idda etmez ispat eder.

Her haberi gidip 1. Ağızdan mı öğreniyorsunuz, bu da ilginç,

İzne geldiğimde de cadde tarafında mekanın levhasının olmadığını gördüm ve bunu içerde de sordum, cevap verebilecek bir yetkili yoktu.

Haber yalanmış gibi direk yüklenmek ayıp gerçekten.

Levent Fidan

6 yıl önce - Çrş 10 Tem 2013, 02:00

Özgür kardeş, bu ne şiddet bu ne celal ??? ben seni yalan söylemekle itham etmedimki kardeşim,

keşke haberi gidip ilk ağızdan öğrenip burda paylaşsaydın diye bir serzenişde idim !

ben maalesef gurbette olduğum için bu haberi doğru veya yalan olduğunu bilemem, nedeni ise çok

açık : ODA TV !

not : seni üzdüysem, özür dilerim ve hakkını helal etmeni talep ediyorum

saygılar

bahattinsevim

6 yıl önce - Çrş 10 Tem 2013, 07:47

İlk ağız istiyosanız pazartesi günü ordaydım istasyon kısmı kapalı filan değildi. Dün olduysa bilemem ki zannetmiyorum.

Özgür Sabanlıoğlu

6 yıl önce - Çrş 10 Tem 2013, 14:30

Kapısı kapalı değil, çok şık Bi levhası vardı ve masalar vardı onları kaldırmışlar, doğru mudur?

Nazmi
6 yıl önce - Prş 25 Tem 2013, 14:14

Alıntı:
Kayseri'de Askıda 10 Bin Kur'an

Askıda Ekmek kampanyasından sonra Kayseri’de bir mağazanın başlatmış olduğu “Askıda Kur’an” kampanyası büyük ilgi çekiyor.

Askıda Kur’an kampanyasıyla, hayırseverlerin aldığı Kur’an-ı Kerimler Kayseri’de yaz Kur’an kurslarında okuyan öğrencilere dağıtılıyor.

NT Kayseri Forum Mağazası tarafından her yıl düzenlenen “ Askıda Kur’an” Kampanyası bu yılda hayırseverlerin ilgisiyle karşılaşıyor. Mağaza Müdürü Gökhan Velioğlu, kampanyaya katılmak isteyenlerin satın aldıkları Kur’an-ı Kerim’in parasını ödeyip bıraktığını belirterek, “ Şimdiye kadar binlerce Kur’an ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. İnşallah bu yıl ki hedefimiz 10 bin Kur’an-ı Kerim” diye konuştu. Gökhan Velioğlu, kampanyanın Ağustos ayı sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Velioğlu, "Hayırseverlerimiz aldığı Kur’an-ı başkalarına dağıtılması için mağazamıza bırakıyor. Camilerimize, Kur'an kurslarımıza duyurularda bulunduk. Dilerlerse kendi adlarını yazarak bağışta bulunabiliyorlar. İsterlerse hiç isim yazmadan bağışta yapabilirler. Kampanyaya hayırseverimizin katılması daha çok Kur’an’ın gençlere ulaşması anlamına geliyor” diye konuştu.

[ ! ]

Çok güzel bir uygulama,özellikle manevi değeri yüksek olan bu Ramazan ayında.

Özgür Sabanlıoğlu

6 yıl önce - Prş 15 Ağu 2013, 21:45

Alıntı:
Erciyes, 10 bin işsize umut oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Erciyes Dağı'nı 300 milyon Euro'luk yatırımla turizm merkezi yapma projesi, şehirdeki işsizlik problemine çözüm getirecek.

Erciyes Kış Turizm Merkezi Projesi kapsamında 10 bin işsiz gence eğitim verilerek istihdama kazandırılacak. Lise mezunu ve askerliğini yapmış gençlere 1.000'er kişilik gruplar halinde altı ay süreyle eğitim verilecek. Beş yıl boyunca devam edecek eğitimler kapsamında toplam 10 bin eğitimli eleman yetiştirilecek. Gençlere eğitim süresi boyunca asgari ücrete yakın cep harçlığı verilecek

. Projenin finansmanı büyükşehir belediyesi tarafından karşılanacak. Projeyle ilgili bilgi veren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, işsizliğin hızla arttığı ve Türkiye genelinde yatırımların yavaşladığı bir dönemde özellikle gençlere sunulan iş imkanının ülke ekonomisine faydalı olacağını söyledi.

Büyük çaplı eğlence merkezi projelerinin yakın zamanda hayata geçirileceğini aktaran Özhaseki, buralarda çalıştırılacak kalifiye eleman sıkıntısı yaşamamak için şimdiden gençleri eğiteceklerini kaydetti. Kayak merkezi projesi kapsamında Erciyes Dağı'na yeni tesislerin yapılacağını dile getiren Başkan, şu bilgileri verdi: "Şu anda Kayseri'de buralarda çalıştırabileceğimiz bir tane dahi elemanımız yok. Tesisleri yapmak kadar işletebilmek de önemli. Bu nedenle buraları en iyi şekilde çalıştırabilecek kalifiye eleman açığımız var. Tesisi yaptıktan sonra eleman aramaya başlarsak bu işin altından kalkamayız. O nedenle elemanları önceden eğiterek işletmeye hazır hale getireceğiz." Üç aşamalı Erciyes Projesi'nde öncelikle Hisarcık-Hacılar arasındaki Lifos mevkii, ikinci etapta Develi tarafları ve en son Koç Dağı'nda yatırım yapılacak. 20 mekanik tesis, 35 kilometre lift ve 160 kilometre pist oluşturulacak. 5 bin yatak kapasitesine sahip tesisler oluşturulacak. Ayrıca, bölgeye spor kompleksleri inşa edilecek.

kaynak http://www.kenthaber.com/Haber/insan-kaynaklari/N ...839d3eb479

Evet Erciyes iyi bir iş kapısı olacak anlaşılan, 10 bin kişi iyi bir rakam

Nazmi
5 yıl önce - Çrş 24 Eyl 2014, 14:18

Alıntı:
Kayseri'de kırmızı ışıkta infaz

Kayseri'de yerel radyoda DJ'lik ve spikerlik yapan Mehmet Aslankaya, otomobiliyle kırmızı ışıkta beklerken silahlı saldırıda öldürüldü.

Kayserispor ’un bu akşam Kahramanmaraş Belediyespor ile yapacağı maça için Kadir Has Stadı’nda gitmek üzere 38 HU 532 plakalı otomobiliyle yola çıkan Aslankaya, Kocasinan Bulvarı ile İstasyon Caddesi’nin kesiştiği kavşakta kırmızı ışıkta durdu. Yeşil ışığın yanmasını bekleyen Mehmet Aslankaya’ya, plakası belirlenemeyen bir otomobilden pompalı tüfekle ateş açıldı. Aslankaya, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Görgü tanıkları, öldürülen Aslankaya ile saldırgan arasında herhangi bir tartışma olmadığını, plakasını alamayan araçtaki kişinin tüfeği doğrultup doğrudan ateş ettiğini söyledi.

Polis, kaçan katilin kimliğini belirlemek ve yakalamak için çalışma başlattı.

Radikal

Rahmetli Mehmet Aslankaya,Kayserispor'un,Erciyesspor'un ve Kaski basketbol takımının anansörlüğünü yapıyordu.Kolej Fm'in de genel yayın yönetmeniydi.Bir çok Kayserili,yüzünü görmesede sesini çok kez duymuşlardır.Dün akşamki Kayserispor'un Türkiye kupası maçındaki görevini yerine getirmek için stadyuma giderken,beklediği kırmızı ışıkta tüfekle saldırıya uğruyor ve malesef yaşamını yitiriyor

Zamanında,Kayseri'de Basketbol sayfasında bir video paylaşmıştım.Spor programında,rahmetli Mehmet Aslankaya'yı konuk etmişlerdi.ALLAH rahmet eylesin,sevenlerine sabır versin.

Nazmi
4 yıl önce - Çrş 30 Mar 2016, 21:13

Alıntı:
Kayseri'de Venezuelalı doktor Müslüman oldu

Kayseri'de İl Müftülüğü'ne giden Venezuelalı genel cerrah ve yoğun bakım uzmanı kadın doktor, kızı ile birlikte Müslüman oldu.

Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven'in başkanlığında gerçekleştirilen ihtida merasimi ile Venezuela'da yaşayan Genel Cerrahi ve Yoğun Bakım Uzmanı Doktoru Yeniffer Gomez Porras, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

PORRAS ZEHRA OLDU
Müslümanlığa geçtiği için mutlu olduğunu belirten Porras, ismini de 'Zehra' olarak değiştirdi. Porras'ın 7 yaşındaki kızı Nicol'de Müslüman olarak 'Nihal' ismini aldı. Porras'ın ihtida merasimine, arkadaşları ve Kayseri İl Müftü Yardımcısı Atıf Akşit ile Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi eğitim görevlisi Ahmet Çatalkaya iştirak etti.

"BEN BU DİNE AŞIK OLDUM"
İl Müftüsü Güven'in, "İslam dinini seçmeniz, Müslüman olmanıza vesile olacak neyi gördünüz?" sorusuna Porras, şu cevabı verdi; "İslam çok disiplinli bir din, hiçbir şekilde Hristiyanlığa benzemiyor. Ben Katolikken hiçbir zaman kiliseye gitmedim. Katolikler hangi dini yaşadıklarını bilmiyorlar. Ben o dini yanlış gördüm. Annem, babam Katolikler. Ben Allah'ı çok seviyorum. Hiç kimsenin baskısı altında kalmadan bu dini seçtim. Müslüman doktor arkadaşlarım kendi aralarında hep konuşurlardı. Türkiye'nin dini kültürü ve Allah sevgisi, beni çok etkiledi. Ben bu dine aşık oldum." dedi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasimi sonrasında Müftü Güven, Venezuelalı doktora 'İhtida Belgesi'ni ve Müslüman olduğu günün anısına Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınlarından çıkan Kur'an-ı Kerim ve İngilizce Meali ile dini bilgileri ihtiva eden çeşitli kitaplar hediye etti.

[ ! ]

Anne ve kızı müslüman olmuş. ALLAH şehadetlerini kabul etsin. Venezuela'li doktor kadının Kayseri ile ne gibi bir bağlantısı varmış acaba, haberde yer almıyor.

sayfa 8
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET