Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Nazmi
7 yıl önce - Cmt 07 Oca 2012, 05:46

Sarkozy tuvalet kâğıdı oldu

Kayserili işadamı patent başvurusunda bulundu,ürün 10 gün sonra raflarda...

SÖZDE Ermeni soykırımına itiraza ceza getiren yasanın Fransa Meclisi’nden geçmesiyle tepkileri üzerine çeken Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin soyadı Türkiye’de tuvalet kâğıdı markası oluyor. Nurpa Isı Gereçleri, Sarkozy markasının kullanım hakkı için Türk Patent Enstitüsü’ne başvurdu. Firmanın sahibi Erol Akdeniz, “Sarkozy.com.tr sitesinde de bu markayla satış yapacağız. Kayserili olduğum için ambalajın üzerine ‘Made in Kayseri’ yazdırdım. Ürün tuvalet kâğıdıyla sınırlı kalmayacak. Tuvalet kâğıdından sonra aynı marka altında bebek bezi ve çöp kovası da çıkaracağız” dedi.

ANKETTE BİRİNCİ GELDİ
Akdeniz, ürün seçimini nasıl yaptıklarını ise şöyle anlatıyor: “Biz kendi aramızda küçük bir anket yaptık. 100 kişiye danıştık ve ‘Sarkozy markası altında hangi ürünün satılmasını isterdiniz?’ diye sorduk. Sorduklarımız arasında dostumuz olan iki milletvekili de var. Tuvalet kâğıdı açık ara birinci geldi. Biz de bu üründe karar kıldık. Hukuki sorun çıkmaması için sadece Sarkozy’nin adını koyacağım. Ambalajın üstünde resmini kullanmayacağım.”

10 GÜN SONRA RAFLARDA
200 bin TL yatırımla ortaya çıkaracakları ürün için Türkiye’deki kâğıt üreticileriyle görüştüklerinin altını çizen Akdeniz şöyle devam etti: “Üreticiyi de bulduk. Ürün 10 gün içinde piyasada olur. Ürün tamamen hazır olunca 3-4 bin paketi tanıtım için bedava dağıtacağım. Zincir marketlere numune göndereceğiz. Ayrıca İstanbul Taksim Meydanı’nda bedava dağıtmak gibi bir planımız da var. Fransız zincirler hariç tüm zincir marketlere girmeyi planlıyoruz.”

[ ! ]

Sarkozy denen şahsı çokmu adam yurduna koyuyoruz bilemiyorum ama,bu haber mutlu etti beni.
Fransa'ya bol bol ihraç ederiz artık

emrecaly

7 yıl önce - Pts 05 Mar 2012, 17:43

tobb üniversitesinin eski zincidere cezaevi yerine kuracağı fakültelerle ilgili bir gelişme oldumu duyan varmı ?

Nazmi
7 yıl önce - Çrş 18 Tem 2012, 18:39

Alıntı:
Fransız Aurelie Kayseri´de İslam’la Şereflendi

Fransa’da işçi olarak çalışan Ali Öztürk ile bir yıl önce evlenen Fransız Aurlie Gourdin, Kayseri Müftülüğü´ne başvurarak Müslüman oldu.

Müftülükte yapılan merasimde Fransız Aurlie Gourdin, Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu. Aurlie’nin Müslüman oluşuna müftülük yetkilileri ve Ali Öztürk’ün ailesi şahitlik etti. Zehra adını alan Aurlie, İl Müftüsü Ali Maraşlıgil’in hediye ettiği Kur´an-ı Kerim´i öperek başına koydu. Müftü Maraşlıgil, Aurlie Gourdin’e Kur´an-ı Kerim´in yan ı sıra ihtida belgesi ve Fransızca basılmış İslam´ı anlatan kitaplar ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.

[ ! ]

ALLAH şehadetini kabul etsin.

Mehmet!
6 yıl önce - Çrş 17 Ekm 2012, 12:55

Ankara'da Kayseri Günleri

Kayseri'nin her yönüyle Türkiye'ye ve dünyaya tanıtılacağı "Kadim Kent Kayseri Fuarı" 18 Ekim Perşembe günü saat 13.30’da Mehter Takımı gösterileri ile başlayacak. Fuarda ziyaretçilere sucuk, pastırma ve mantı ikram edilecek.

http://www.ekofinans.com/kadim-kent-kayseri-ankar ...13299.html

Özgür Sabanlıoğlu

6 yıl önce - Sal 27 Ksm 2012, 02:19

Alıntı:
Kayseri'de bir otomobilin çarptığı, daha sonra arkadan gelen bir başka otomobilin yağmurun etkisiyle kayganlaşan asfalt yolda duramayarak ezdiği üniversite 3'üncü sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Burcu Tekinşen, öldü.

Kaza, dün saat 17.30 sıralarında merkez Melikgazi İlçesi Talas Bulvarı Erciyes Üniversitesi Kampusü Tıp Fakültesi Kavşağı'nda meydana geldi. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Burcu Tekinşen, Talas İlçesi'nde oturduğu eve gitmek üzere kampustan ayrıldı. Otobüse binmek için Talas Bulvarı'nda yolun karşısına geçmek isteyen Tekinşen'e 20 yaşındaki Cihat Bayram yönetimindeki 38 ZU 076 plakalı, ardından yağışının da etkisiyle kayganlaşan asfaltta duramayan 25 yaşındaki Mehmet Taşel yönetimindeki 38 ZN 509 plakalı otomobil çarptı. Ağır yaralanan Burcu Tekinşek, kaza yerine çağrılan ambulansla, 300 metre uzaklıktaki Erciyes Üniversitesi Gevher Nesibe Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi'ne götürüldü. Üniversite öğrencisi, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Polis, kızın çantasındaki cep telefonuyla Kahramanmaraş'taki ailesine acı haberi verdi. Otopsisi yapılan Burcu Tekinşen, toprağa verilmek üzere memleketi Kahramanmaraş'a gönderildi.

Polis, Burcu Tekinşen'in ölümüyle sonuçlanan kazaya karışan iki araç sürücüsünü gözaltına alarak, ifadelerini almak üzere Melikgazi Polis Merkezi Amirliği'ne götürdü. Kazayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Bu kazayla ilgili belediyeye o bölgeye yaya üst geçidi yapılması gerektiğini ilettim. Bakalım ne cevap verecekler. Keşke bu üst geçit daha önceden yapılmış olsaydı belki bu üzücü kaza yaşanmayacaktı. Öğrenciye Allahtan rahmet ailesine uzun sabırlar diliyorum.

Alıntı:
İyi günler. Bugün üzücü bir haberle sorumu ve isteğimi ileteceğim. Biliyorsunuz Erciyes Üniversitesi çıkışında öğrenciye araba çarpması sonucu 3. sınıf öğrencisi hayatını kaybetti. Talas bulvarındaki üniversite çıkışında talas durakları yolun karşısında ve bir çok insan hergün trafiğin hızlı aktığı noktadan karşıya geçiyor. Çok şeritli ve akıcı bir bulvar olduğu için o bölgeye acilen yaya üst geçidi yapılmasını, bunun bir insani sorumluluk olduğunu ve bir daha bu kazalara yol açacak durumları ortadan kaldırmayı başkanımıza iletiyor ve saygılarımı sunuyorum.

Mobese kamerasından kaza anı canlı canlı izleyebilirsiniz.
http://haber.mynet.com/universiteli-burcu-kaza-ku ...046-yasam/

Dikkat ederseniz ilk çarpan araç yavaş ve çarptığı anda yaya canlı ve hafif yaralıdır ancak 2. gelen araç o kadar süratlı geliyor ki kızı resmen aracın altında metrelerce sürüklemiş, çok önceden frene basmasına rağmen durduğu noktayı bile göremiyoruz.

Belediyenin artık bunu görüp o kavşağa acilen çözüm getirmelidir. Bir insan hayatı daha yok olmasın.

En son Özgür Sabanlıoğlu tarafından Sal 27 Ksm 2012, 02:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ilker22
6 yıl önce - Sal 27 Ksm 2012, 02:29

Kayseri Belediyesininönemli bir zaafı anlamadığım bir çeşit üstgeçit yapmama hastalığı var belediyede

Üstgeçit konması gereken hiçbir noktada üst geçit yok

Çevreyol un Şeker Fabrikası -Terminal bölümünde yok

Çevreyol un Ağaçişleri -Metro Market in orada da yok

Belsn -Tramvay güzergahının hiçbirinde yok

Çevreyol Arif Molu Lisesinin önünde yok (Sonradan düğmeli ışıklandırma takıldı ama bu yolu bilmeyenler için kazaya davetiye )

Ben özellikle şu düğmeli ışıklandırmalardan oldukça rahatsızım.Zaten siz düğmeye bastığınızda trafiği kesmiyorki kırmızı yandığında da siz zaten geçmiş oluyorsunuz.Gelen araçlar hayali yayaları bekliyor ışıklarda.

Yapılsa üstgeçitler ne oluyorki.Görüntü kirliliğimi oluşturuyor

Basit bir üst geçit bile yeter .İlla Sivas Caddesindeki gibi olmak zorunda değil

Nazmi
6 yıl önce - Sal 27 Ksm 2012, 09:15

Kazayı dün akşam haber kanalının tekinde izlemiştim ve bayağı üzülmüştüm.Kıza ilk çarpan araç çarptıktan sonra sağa dönüp durmak yerine,olduğu yerde dursa sonradan gelen arkadaki araç belkide kızı ezip sürüklemeyecekti,yönünü değiştirecekti..Kader kısmet diyelim.ALLAH rahmet eylesin.

O bölgede üst geçit olsa kullanılırmıydı,pek sanmıyorum.Üst geçit yapılcaksa ortaya çit yapılması lazım.Belediye yaya alt geçiti ve üst geçiti yaparak bu tür kazalara bir nebzede olsa engel olabilir.
İyi bir fizibiliteden sonra ihtiyaç olan yerlere yaya geçitleri yapılmalı.

Alper Tekkuş

6 yıl önce - Sal 27 Ksm 2012, 10:57

Askeri Lojmanlar boşaltılmaya Sivas cd. Osman Ceylan apt. başlanılmış 2.sıra forum karşısı var galiba

Özgür Sabanlıoğlu

6 yıl önce - Prş 29 Ksm 2012, 00:53

Kazada hayatını kaybeden Burcu için ve üst geçit yapılması için yürüyüş düzenlendi.

Alıntı:
Burcu için yürüdüler...

Kayseri'de trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Burcu Tekinşen için bir araya gelen yaklaşık bin üniversite öğrencisi, 'Başka Burcular ölmesin' adı altında imza kampanyası başlatarak feci kazanın meydana geldiği yere karanfil bıraktı.
Erciyes Üniversitesi Fakültesi kavşağında 25 Kasım Pazar günü meydana gelen trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Burcu Tekinşen için yürüyüş yapıldı. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi önünde toplanan öğrenciler, fakülte kavşağına üst geçit yapılması için de imza topladı.
Mühendislik Fakültesi önünden hareket eden öğrenciler, olay yerine doğru sessiz bir şekilde yürüdü. Burcu Tekinşen’in yakın arkadaşları gözyaşlarını tutamazken, kaza yerine karanfil bırakan öğrencilerin yetkililerin önlem almasını istedi.
Öğrenciler adına bir açıklama yapan Esra Boğa, “Bugün burada pazar günü elim bir trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Burcu arkadaşımız için toplandık. O gün, hafta sonu olmasına karşın sınavı olan arkadaşımız karşıdan karşıya geçerken korkun bir kaza geçirdi ve yaşamını yitirdi. Bu kaza bize daha net gösterdi ki üniversitede hayatlar ucuz bir kaza ile son bulabiliyor” diye konuştu.
Üniversitede geçen yıl bir kişinin daha trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğini hatırlatan Boğa, “Hakan adında bir üniversite öğrencisi hayatını kaybetmişti. Bu yıl ise Burcu ihmaller zincirinin kurbanı oldu. Arkadaşlarımızın hayattan kopuşu bizim için sıradan birer haber değil. Bu senaryonun tekrar karşımıza çıkmasını istemiyoruz” açıklamasında bulundu.
“Artık öfkeliyiz” diyen Boğa, “Sürücüler tarafından yarış pistine çevrilen, herkesin çok rahatça yaya veya otomobille girebildiği üniversite yerleşkesinde yaşanan bu elim olayları kaygı ile izliyoruz. Biliyoruz ki Burcu bu kampüste yaşamını yitiren ilk arkadaşımız değil. Son olmasını istiyoruz ve son olması için elimizden geleni yapacağız. Hayatlarımızın trafik canavarıyla son bulmasını istemiyoruz” şeklinde konuştu.
Öğrenciler, olay yerinde Burcu için dua edip kaza yerinden ayrıldı.

alıntı:kayseri anadoluhaber.

Nazmi
6 yıl önce - Prş 20 Hzr 2013, 15:09

Alıntı:
Sivas'ın Eğerci Belediyesi, Kayseri'ye Bağlandı

Sivas'a bağlı olan Eğerci Belediyesi alınan meclis kararıyla Kayseri'nin Karaözü Belediyesi'ne bağlandı.

Sivas'a bağlı olan Eğerci Belediyesi alınan meclis kararıyla Kayseri'nin Karaözü Belediyesi'ne bağlandı. Sivas'ın Eğerci Belediye Meclisi 7 Haziran tarihinde aldığı karar ile verilen göç nedeniyle nüfusun 2 binin altına düşmesi sonrasında belediye teşkilatının kapatıldığını gerekçe göstererek, ileride doğabilecek temel ihtiyaçların sağlanması amacıyla Karaözü Belediyesi'ne bağlanma kararı aldı.

Bu karar Karaözü Belediyesi'nin olağanüstü toplantısı ile görüşüldü ve Karaözü Belediyesi de bağlanma kararını kabul etti. Karaözü Belediye Başkanı Şener Tatar, "Eğerci Kasabası, Karaözü Kasabasına 5 kilometre mesafede, Sivas'a bağlıydı. Nüfusu 2000'in altına düştüğü için kapandı, nüfüs sıkıntısı vardı. Referanduma gerek duyulmaksızın, iki belediyenin meclisinin aldığı kararla birleşme sağlandı. Kısa yoldan Kayseri'ye bağlanmış oldu" diye konuştu.

[ ! ]

Belde,belediyelerin meclis kararıyla bağlanmış.Bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum.En azından,şehir belediyeleri,valilik izni vs. prosedürler vardır diye düşünüyordum.Alan razı veren razı,hayırlı olsun o zaman.

sayfa 7
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET