Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Latife Koc
10 yıl önce - Prş 14 Oca 2010, 17:50

Alıntı:
Mahalle sakinleri, "Yıllar önce bu türbenin kaldırılması için girişimde bulunuldu. Dozerlerin kepçelerinin eğildiği ve iş makinelerin çalışmadığı için yetkililer vazgeçmiş. Daha sonra yetkililer türbenin etrafını çevirdi. Gelen geçen herkes dua ediyor. Yolun bölünmesi önemli değil. Bazı vatandaşlar araçlara aldırmadan türbenin başında dua ediyor." diye konuştu.

Hakikaten bir mucize. Türbe tam olarak nerdeymiş öğrenebilir mıyız?
Taşkent'in en yeşil, en gelişmiş semtlerinden Çilanzar'da aynı buna benzer bir yer var. 1966 depreminden sonra her yere yeni apartmanlar dikilirken, yeni caddeler yapılırken, en önemli caddelerden biri - Katartal caddesi'nde yol yapımı işleri esnasında mühendisler bir mezarlığa denk geliyorlar. Haftalarca uğraşip, mezarlığı bir türlü yıkamıyorlar. Kepçe şöföru felç olmiş hatta
Daha sonra hükümet vekilleri olay yerine gelip, caddeyi mezarlığın etrafından dolaştırın demişler. Öyle karar alınmış.
Mezarlık hala duruyor, oradan geçerken herkes dua eder.

Google Map'tan göstereyim, Katartal str yazısı ve ortada oval şeklindeki mezarlık net görünüyor.

(+)

Nazmi
10 yıl önce - Prş 14 Oca 2010, 18:04

Alıntı:
Türbe tam olarak nerdeymiş öğrenebilir mıyız?

Argıncık semtinde [ ! ] Neşe Akbaş hanımefendi fotoğraflarını eklemişti siteye,onlardan biri:

erjan

10 yıl önce - Prş 14 Oca 2010, 22:56

Novotel Ve İbis Hotel Mart Ayında Hizmete Girecek
Novotel ve İbis Hotel Genel Müdürü Erhan Laçin, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak'ı makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.14 Ocak 2010 13:36
Novotel ve İbis Hotel Genel Müdürü Erhan Laçin, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak'ı makamında ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ziyarette konuşan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, bu otelleri kente kazandırmak üzere Kayseri Sanayi Odası, Akfen İnşaat ve Accor servis hizmetlerinden oluşan üçlü bir konsorsiyum ile yapılan protokol gereği otellerin hizmete girme aşamasına geldiğini açıkladı.

Novotel ve İbis Hotel'in Kayseri'ye kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Boydak, "Kayseri Sanayi Odamızın bu dönemde Kayserimizin gelişip kalkınmasına yaptığı çalışmalar herkes tarafından malum. Bu yatırımlarda Odamızın artı hanesine yazılacaktır. Otellerimizin açılışından itibaren Kayserimizin misafirlerinin en önemli adreslerinden birisi haline geleceğini düşünüyor, başarılar diliyorum" dedi.

İşadamlarına ekonomik olarak kalabilecekleri bir otel imkanı sağlamak amacı ile Kayseri'ye geldiklerini açıklayan Novotel ve İbis Hotel Genel Müdürü Erhan Laçin ise, şu anda otellerde test ve devriye alma çalışmalarının başladığını, bir sorun çıkmaması halinde 01 Mart 2010 tarihi itibari ile müşteri kabul etmeye başlayacağını açıkladı
http://www.haberfx.net/novotel-ve-ibis-hotel-mart ...ri-142200/

erjan

10 yıl önce - Pts 18 Oca 2010, 22:10

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Yamula Barajı'nın Kayseri'de oluşturduğu deniz havasını ve kültürünü yaygınlaştırmak için baraj kıyısına çok özellikli sosyal tesis yapım çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Yıldız, yaptığı açıklamada, Yamula Barajı'nın Kayseri'de sosyal etkinlikleri renklendirmeye başladığını söyledi. Barajın sosyal ve kültürel katkısını artırmak amacıyla çeşitli projeler hazırladıklarını belirten Yıldız, "Olta ve kafes balıkçılığı, motor gezileri, su eğlenceleri, yelken yarışları gibi etkinlikler var. Bu etkinliklerin sayısını artıracak ve Kayseri'de yaşayan vatandaşlarımızı bu nimetlerden yararlandıracak çalışmalar yapıyoruz" dedi.

Yamula Barajı kıyısına 20 kilometreden uzun sahil yolu yapacaklarını söyleyen Yıldız, "Yamula Barajı Sahil Yolu projesini hazırladık. Yamula Barajı kıyısına 30 civarında sosyal tesis yapacağız. Bunun ilk uygulamasına Kuşçu Mahallesi'nde başladık. Baraj gölüne tepeden hakim bir noktaya 2 bin metrekarelik sosyal tesis yapıyoruz. 2 milyon liraya malolacak bu sosyal tesiste; vatandaşlarımızın yemek yiyebileceği lokanta ve kafeterya ile çocuklar için oyun, gençler için spor, yaşlılar için sohbet alanları, toplantı salonları gibi mekanlar bulunacak" şeklinde konuştu. Haber Fx

http://www.haberfx.net/kocasinandan-baraj-kiyisin ...ri-143661/

murat_

10 yıl önce - Cum 12 Şub 2010, 23:29

Alıntı:
DAVUL YASAĞI KALKTI

Uzun süredir tribünlerimizde uygulanan davul yasağı Grup 38'in başvurusu sonrasında kaltı.

Uzun süredir tribünlerimize davul alınmıyordu. Bu duruma tepki gösteren Grup 38 Taraftarlar Derneği dilekçe ile başvuruda bulunarak davullara özgürlük istemişti.

Bugün İl Spor Güvenlik kurulunun yapmış olduğu toplantıda stadın belli yerine alınmak kaydıyla davul yasağı kalktı.

Kaynak

Hele çok şükür. Artık Kadir Has' ın tribünlerinde de Davullar çalınacak. Oy oy oy

erjan

10 yıl önce - Cum 05 Mar 2010, 02:32

İstanbul'da İstanbul Medeniyet Üniversitesi, İzmir'de İzmir Turgut Reis Üniversitesi, Konya'da Konya Üniversitesi, Kayseri'de Kayseri Üniversitesi ve Erzurum'da Erzurum Üniversitesi isimleriyle beş devlet üniversitesinin kurulmasına ilişkin görüşün de Milli Eğitim Bakanlığı'na bildirilmesine karar verildiği belirtilen açıklamada, "Son yargı kararı üzerine ÖSYS sistemine ilişkin olarak bir çalışma yapılması ve bu çalışmanın müteakip genel kurul toplantısında değerlendirilmesine karar verilmiştir. Bilkent

Üniversitesi Rektörlüğü'nün, üniversitenin adının İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi olarak değiştirilmesi konusundaki teklifleri olumlu olarak değerlendirilmiştir. Bir sonraki genel kurul toplantısı 17 Mart 2010 tarihinde yapılacaktır" denildi. Haber Fx

Özgür Sabanlıoğlu

10 yıl önce - Cmt 06 Mar 2010, 00:51

Hava sporları Kayseri'de !

Kayseri, 2012 Yelkenkanat Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak.

Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, tarihi Okutan Konağı'nda düzenlediği basın toplantısında, şehirlerin faaliyetleriyle ön plana çıktığını belirterek, Talas'ın da son dönemlerde Ali Dağı'nda hava sporları organizasyonlarıyla adını duyurduğunu söyledi.

Yamaç paraşütüne yönelik 3 yıldır düzenledikleri kurslarda 150'ye yakın sporcu yetiştirdiklerini anımsatan Yıldırım, yelkenkanat ve model uçak alanında da kurs vermeye başladıklarını belirtti.

İlçelerinde bulunan Ali Dağı'nın, hava sporları açısından Türkiye'nin önemli bir merkezi olduğunu, dünyada da sayılı merkezler arasında yer aldığını ifade eden Yıldırım, daha önce 2 kez düzenledikleri dünya yamaç paraşütü şampiyonasını başarıyla organize ettiklerini söyledi.
Ali Dağı'nın yeni bir uluslararası organizasyona daha ev sahipliği yapacağını belirten Yıldırım, şu bilgileri verdi:

''Ali Dağı, coğrafi konumu, sağlık merkezlerine yakınlığı ve termik hava akımı bakımından yamaç paraşütü ve yelkenkanat gibi hava sporları için son derece elverişli bir dağ. Yamaç paraşütünde dünya rekoru, 5 bin 300 metrelik yükselişle Ali Dağı'nda kırıldı. 2012 yılında 19 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde Yelkenkanat Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağız. Şampiyonaya 31 ülkeden 150 sporcu katılacak. Daha önce olduğu gibi bu organizasyondan da başarıyla çıkacağımıza inanıyorum. Ali Dağı, artık tüm dünyanın tanıdığı bir dağ oldu.''
Yıldırım, bu yıl 1-7 Ağustos tarihlerinde Ulusal Yamaç Paraşütü Ali Dağı Kupası'nı da düzenleyeceklerini ifade ederek, bu yarışmanın her yıl tekrarlanacağını vurguladı.
Yamaç paraşütü eğitmeni ve şampiyona organizatörü Adem Hasgül de 2012 Yelkenkanat Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak için Almanya ile birlikte Türkiye'nin aday olduğunu, İsviçre'nin Lozan kentindeki değerlendirmede Almanya'nın adaylıktan çekildiğini, 31 delegeden 30'unun oyuyla bu önemli organizasyonu Kayseri'ye kazandırdıklarını söyledi.
Türkiye'nin 5 erkek ve 2 bayan sporcuyla şampiyonaya katılacağını belirten Hasgül, gelecek yıl şampiyonanın test uçuşlarının Ali Dağı'nda yapılacağını bildirdi.

Yamaç paraşütünün olimpik spor dalları arasında yer alması için çaba harcandığını ifade eden Hasgül, Dünya Olimpiyat Komitesi'nin bu konuya sıcak baktığını dile getirdi.

Yamaç paraşütü Kayseri'de bir ekol haline getirmek istediklerini belirten Hasgül, ''Dünyada Wimbledon, teniste nasıl ekol olduysa, birkaç yıl içinde Kayseri'nin de yamaç paraşütünde dünya genelinde bir ekol olacağına inanıyorum'' dedi.

http://www.haber3.com/

Bu Talas ve Kayseri için çok güzel bir haber

erjan

10 yıl önce - Pzr 14 Mar 2010, 23:31
TOBB Üniversitesi

Basınla buluşmasında Kayseri ile ilgili ilginç konuşmalar da yapan Rifat Hisarcıklıoğlu “Kayseri değişimin öncüsü bir şehir. Her gittiğim yerde Kayseri ile ilgili övgüler alıyorum. Kayserili olmakla gurur duyuyorum.Gerçekten Kayserili olmak bir ayrıcalıktır. Bunu ben yıllardır bizzat gördüm ve yaşadım. Her konuda değişimin öncüsü ve lideri olan şehrimizde tek aksayan yön şehrin sosyal ve kültürel hayatının biraz fazla gelişmemiş olması, bunun için de düşünerek projeler üretmemiz lazım. Zincidere Cezaevi TOBB üniversitesinin bir fakültesi haline getirilecek, bununla ilgili nihai karar sonuçlandı.” Şeklinde konuştu

http://www.kayserigundem.com/haber/8212-hisarcili ...verdi.aspx

sanırım yeni cezaevi kompleksi yapıldıktan sonra burayı fakülte olarak kullancaklar.

murat_

10 yıl önce - Pzr 02 May 2010, 07:19

Alıntı:
SALDIRIDA ŞEHİT OLAN KAYSERİLİ UZMAN ÇAVUŞ KEMAL KOÇYİĞİT BABASI: VATAN SAĞOLSUN
Tunceli'nin Nazimiye ilçesi Sarıyayla Jandarma Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Kemal Koçyiğit'in (28) Kayseri'deki baba evinde büyük üzüntü yaşanıyor.
Acı haberi alan yakınları, şehit uzman çavuş Koçyiğit'in babası Mustafa Koçyiğit'in evine gelerek taziye ziyaretinde bulundu. Şehidin annesi Nazmiye ve eşi Lale Koçyiğit, sinir krizi geçirdi. Ailenin fenalık geçiren bazı yakınlarına acil servis ekipleri müdahale etti.
Askeri yetkililer, şehit evine Türk Bayrağı astı. Askerler, evin önünde taziye çadırı kurmak için çalışmalara başladı. Ayrıca, çevredeki birçok eve de vatandaşların Türk Bayrağı astığı görüldü.

-''VATAN SAĞOLSUN''-
Acılı baba Mustafa Koçyiğit, oğlunun şehit haberini sabah aldığını belirtti. Oğlunun haziran ayında mecburi hizmetini tamamlayarak tayin olacağını ifade eden Koçyiğit, ''Haberi sabah aldık. Vatan sağolsun. En son Kurban Bayramı'nda görüşmüş, geçen haftalarda da konuşmuştuk. Az bir süresi kalmıştı, tayini çıkacaktı. Yattığı yer cennet olsun'' diye konuştu.
Geçen yıl Lale Koçyiğit ile evlendiği belirtilen şehit Uzman Çavuş Kemal Koçyiğit'in yaklaşık 5 yıldır görev yaptığı öğrenildi.

Kayseri 157. Şehidini verdi. Ve bu bula bula benim kardeşimi buldu. Mekanı Cennet Olsun.

Rabbim Annesi Nazmiye teyzeme, babası Mustafa Amcama, Kardeşi (kardeşim) İsmail' e ve bacım Kemal' imin sevgili Eşi Lale' ye Sabırlar Versin.

Nazmi
10 yıl önce - Pzr 02 May 2010, 13:52

Şehitimize ALLAH'tan rahmet,ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.
Murat ağabey senin de başın sağolsun,
vatan sağolsun.

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET