Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Nazmi
10 yıl önce - Sal 17 Şub 2009, 23:41
Kayseri Ana Haber Bülteni

Bu başlıkta,her haberi değilde,Kayseri ile alâkalı ilginç yada önemli güncel haberleri paylaşıp haber hakkındaki görüşlerimizi belirtelim.

Dün gerçekleşen ilginç bir haber:

Hitler'in Ruhuna Fatiha
Sendika üyeleri İsrail´in Filistin´de yaptığı saldırılara dikkat çekmek amacıyla Alman diktatör Adolf Hitler´in ruhuna helva dağıttı.

Türk Eğitim-Sen Kayseri Şubesi üyeleri, İsrail´in Filistin´de gerçekleştirdiği saldırılara ilginç bir şekilde tepki gösterdi. Cumhuriyet meydanında Azerbaycan Özgürlük Anıtı önünde gerçekleştirilen eylemde sendika üyeleri "İkinci Dünya Savaşı´nda Yahudileri katleden Hitler´in yaptıkları İsrail´in yaptıklarının yanında az kalırmış" diyerek Hitler´in ruhuna helva dağıttı. Kar yağışı altında gerçekleştirilen eylemde konuşan Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, esprili bir şekilde İsrail´i protesto ederek, "Dün bir rüya gördüm; rüyamda Hitler Bey, "sizler beni hep başkalarının gözü ile tanıdınız. Haydi, ben kötü biri, kötü şeyler yapmış olabilirim. Ancak Fransa´nın Cezayir´de, Çin´in Doğu Türkistan´da, Yankilerin Amerika´da, Rusların Kafkaslarda, Ermenilerin Karabağ´da, Bush´un Irakta, Şaron´un Filistin´de yaptıkları karşısında benimki devede kulak kalır. Bunlar yaptıkları her katliamda kasıtlı olarak benim adımı öne sürüp kendilerini masum göstermeye çalıştılar. Sizler de bu propagandaya kandınız ve günahımı aldınız. Sizlere hakkımı helal etmiyorum. Ancak bir yolla helal edebilirim; Kayseri Cumhuriyet Meydanı´nda ruhuma helva dağıtırsanız." ifadelerini kullandı [ ! ]

Her ne kadar ulusal basında haberin içeriği tam olarak verilmeyip eleştirilsede,
bence gayet güzel ve ilgi çekici bir protesto.Eleştirilebilecek tek nokta eğitim sendikasının bu eylemi gerçekleştirmesi olabilir.

Ertuğrul MERTEL

10 yıl önce - Sal 17 Şub 2009, 23:50

Şimdi olayın bence 2 boyutu var.

Filistin'de yapılan olayları unutmayarak,yahudilerin yaptıklarının insanlık adına bir zulüm ve şerefsizlik olduğunu unutturmamak. Bu yönüyle iş bitti herşey unutuldu olmaması adına güzel.

Yanlız bir zalimin zulmü diğer zalimden az kaldı diye ona rahmet okumak olayı hoş olmamış. O helvayı Filistin'de şehit edilen insanlar adına dağıtmak daha hoş olurdu. Hitler'e helva dağıtmak ne kadar uygun. Yani her yönden abes. İslamada uygun değil.

İsrailliler biz helva dağıttık diye durmaz. Hitler adına bir şey dağıtılacaksa Almanlar dağıtsın biz niye dağıtıyoruz yahu. Dediğin gibi bu formatta bir tepkide eğitim camiasına yakışmıyor. Başka hiç bir formül bulamamışlar mı tepkiyi unutturmayacak? Ben şeklini yakıştıramadım doğrusu.

ahmetaslan38

10 yıl önce - Sal 17 Şub 2009, 23:53

Alıntı:
Dün bir rüya gördüm; rüyamda Hitler Bey,
"Hitler bey i okudum koptum çok komik ve espirili bir protesto maksat dikkat çekmekse neden olmasın altında bit yeniği armaya gerek yok bence.

En son ahmetaslan38 tarafından Sal 17 Şub 2009, 23:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Nazmi
10 yıl önce - Sal 17 Şub 2009, 23:55

Alıntı:
Yanlız bir zalimin zulmü diğer zalimden az kaldı diye ona rahmet okumak olayı hoş olmamış. O helvayı Filistin'de şehit edilen insanlar adına dağıtmak daha hoş olurdu. Hitler'e helva dağıtmak ne kadar uygun. Yani her yönden abes. İslamada uygun değil.

Ertuğrul abi,Mevlüt yada Fatiha okunmamıştır zaten,maksatları eylemlerinin amacına ulaşıp, daha fazla ilgi çekmeksi...

Özgür Sabanlıoğlu

10 yıl önce - Çrş 18 Şub 2009, 02:17

Kayseri'ye son 45 gündür ilk defa kar düştü

mehmetgazi

10 yıl önce - Çrş 18 Şub 2009, 15:50

Alıntı:
ÖZHASEKİ PROJELERİNİ ANLATTI

Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP’nin Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki Kayseri Dünya Ticaret Merkezinde projelerini açıkladı. “Ufuktaki Kent Kayseri” adıyla yapılan sunuma belediye yöneticilerinin yanı sıra, dernek, oda, vakıf ve sendika gibi sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Toplantıya devlet memurlarının da katılması dikkat çekti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki “Ufuktaki Kent Kayseri” başlıklı sunumunda seçilmesi halinde yapacağı projelerden bahsetti; ama projeden çok “hayallerim” ifadesini kullandı. Sivil toplum kuruluşlarının sadece başkanlarının değil yönetim kurulu üyelerinin de davet edildiği toplantı Kayseri Dünya Ticaret Merkezinde yemekli yapıldı. Yaklaşık 40 dakika konuşan Başkan Özhaseki, “Hayalimdeki Kayseri’yi anlatmak istiyorum” diye söze başladı. Toplantının bir parti programı olmadığını da vurgulama ihtiyacı hisseden Özhaseki, artık Kayseri’nin büyük düşünme zamanının geldiğini ve bir sinerji oluşturulması gerektiğini söyledi. 10 başlık altında haylindeki Kayseri’den bahseden Özhaseki, önceliği turizme verdi. Kapadokya, tarihi değerler ve Erciyes üçgeni ile Kayseri’ye turist çekilebileceğini ifade eden Özhaseki, özellikle Erciyes projesi üzerinde durdu. Özhaseki, “Erciyes’te toplam proje bedeli 276 milyon avro. Proje gerçekleşirse her yıl 100 milyon avro direk, 100 milyon avro dolaylık gelir getiriyor” dedi. Turizmden sonra “Üniversiteler Kenti Kayseri” başlığına geçen ve Kayseri’de iki devlet, üç vakıf üniversitesi kurulmasının planlandığını ifade eden Başkan Mehmet Özhaseki, ikinci devlet üniversitesi için milletvekilleri ile girişimlerde bulunacaklarını kaydetti.

Üniversite örneğinde olduğu gibi açıklamalarında sadece Büyükşehirin projelerinden bahsetmeyen ve merkezi bütçeden yapılan veya yapılacak olan projelere de değinen Özhaseki, “Kayseri Sağlık Merkezi” başlığıyla 1200 yataklı bölge hastanesinden söz etti. Özhaseki bu hastanenin yapılması halinde Kayseri’nin bölgenin sağlık kenti olacağını kaydetti. 4. başlıkta kültür-sanat konusuna değinen Özhaseki, 5 yıl önceki projesi olan Kale İçi Kültür Sanat Merkezi projesine bir kez daha değindi ve bu projenin Kayseri’deki kültür-sanatı taçlandıracağını söyledi. Eğlence Merkezi başlığı adı altında Cırgalan’da yapılmasını düşündüğü, içerisinde hayvanat bahçesi, akvaryum, binicilik tesisi ve buz pistinin de bulunduğu Anadolu Harikalar Diyarı projesinden bahseden Mehmet Özhaseki, ticaret ve cazibe merkezi başlığı altında da alışveriş merkezlerine değindi. Özhaseki mevcut alışveriş merkezleri ile eski stat yerine yapılacak olan Kayseri Forum’un yanı sıra Sümer, Eski Terminal Yeri ve Üniversite karşısında alışveriş merkezi planlandığını söyledi. Kayseri Spor Merkezi başlığı ile yapılan ve yapılması düşünülen tesislerden bahseden Özhaseki, 6. ayda Azerbaycan, 9. ayda Ermenistan milli maçlarının Kayseri’de oynanacağını ifade etti. Özhaseki ayrıca 2010’daki Dünya Basketbol Şampiyonasına ve Erzurum tarafından alınan 2011’deki Üniversitelerarası Kış Olimpiyatlarına talip olduklarını kaydetti.

Özhaseki Erzurum’da olimpiyatlar için henüz bir çivinin çakılmadığını ve orada yapılmaması halinde Kayseri’de düzenlenmesine talipli olduklarını belirtti. Tarihin yaşadığı Kayseri başlığı altında tarihi eserlerin restorasyonu hakkında bilgi veren, Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesinin aynı zamanda Selçuklu Müzesi olarak da hizmet vereceğini söyleyen Özhaseki, Tavukçu Mahallesinde Kayseri Mahallesi oluşturma isteklerini de belirtti. Özhaseki bu arada “Aslı ile Kerem’in Kayseri’de yaşadığını biliyor musunuz?” diye sordu ve bir aşk hikayesinden bahsetti. Özhaseki, Kayseri Mahallesinin ortasına aşk hikayesinin kahramanlarının heykelini yaptıracaklarını söyledi. Tarım ve Hayvancılık başlığı altında İncesu ve Gömeç tarafında tarım ve hayvancılık yapanlar için iki OSB planlayarak başvuruda bulunduklarını ifade eden Başkan Özhaseki, Karpuzatan’da da hayvan pazarı, dericiler sitesi, mezbaha ve buğday pazarı planladıklarını kaydetti. Toplantıda son olarak yeni Yaşam Merkezi başlığı ile daha düşük yoğunluklu siteleşme mantığı ile yaşam merkezleri planlandığını dile getiren Özhaseki, ihtiyaç sahipleri için de bir projeleri olduğunu söyledi. Özhaseki, “Elimizde 6 milyon metrekare arsa var. İhtiyaç sahiplerine 10’lu, 20’li guruplar halinde arsa vereceğiz. Bu arsaların tahsisini cüzi bir miktar bedelle yapacağız” dedi. İstihdam projesinden de bahsederek gençleri harçlıklarını vererek kurslara alacaklarını dile getiren Özhaseki, anlattığı Kayseri için herkesi bu seferberliğe davet ederek konuşmasını bitirdi.

Kaynak Erciyes TV

En çok hoşuma giden koyu olarak belirttiğim Aslı ile Kerem Heykeli. Gerçekten Ufuktaki Kent Kayseri bir çok yenilikler getirecek bize.

Nazmi
10 yıl önce - Cmt 07 Mar 2009, 22:31

Sağlık Bakanlığı tarafından 'hizmet alımı' yöntemiyle temin edilen 112 Acil Hava Ambulans helikopteri, Kayseri'ye geldi.

Kayseri'ye gelen EC 135 tipi 112 Acil Hava ambulansı Göğüs Hastalıkları Hastanesi yanında hazırlanan piste iniş yaptı. Açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Kadir Çetinkara, 112 Acil Sağlık Filosu'na bugün hava ambulansının katıldığını söyledi. Çetinkara, "112 Acil Hava Ambulans helikopterini, şartların zor olduğu, iklim koşullarının uygun olmadığı ve hasta nakledilirken zamanın çok önemli olduğu dönemlerde kullanacağız. Ambulansımızda 3 pilot, 2 doktor, 2 acil tıp teknisyeni olacak. Şuan gündüz uçuşuna programlandırılmış bir hizmet. İleriki dönemde belki gece uçuşlarımız olacak. Hava ambulansı hizmetimiz, Kayseri bölgesi olarak seçildi. Çevrede Aksaray, Tokat, Çorum, Kırşehir, Malatya, Kahramanmaraş, Niğde, Nevşehir, Sivas, Yozgat'ta 4,5 milyon kişiye hizmet edecek. EC 135 tipi hava ambulansımız, 200 kilometrelik bir mesafede hasta naklini sağlayacak" dedi.

Bu ambulansın tamamen 112 Komuta Kontrol Merkezi'nin sevk ve idaresinde olacağını belirten Çetinkara, "Çevre iller ve ilçelerden herhangi bir vaka bildiriminde Komuta Kontrol Merkezi sevk ve idareyi sağlayacak. Kara ambulansında olan teknik donanımların hepsi hava ambulansımızda da mevcuttur" diye konuştu.Çetinkara, ayrıca hava ambulansını kullanan hastalardan herhangi bir ücretin alınmayacağını sözlerine ekledi.

Alana inen helikopteri izlemeye gelen çocuklar, ilk defa yakından helikopter gördüklerini belirterek, acil hastaların taşınmasında çok iyi olacağını söyledi. 112 hava ambulansının Kayseri merkezde 5 adet olmak üzere 16 ilçede de iniş yapabileceği alanların hazır olduğu belirtildi.

rıfat çiftçi
10 yıl önce - Sal 10 Mar 2009, 00:59

kayserideki gelismeleri gercekten hayranlikla izliyoruz.almanyada yasadigimiz icin 2 senede bir izine kayseriye gidiyoruz gelismeleri görünce inanin tekrar almanyaya dönmeyi düsünmüyoruz.belediyelerin calismalarini desteklemeyenler olsada inanin onlar kiskandiklari icin meyve veren agaci tasliyorlar.insanimiz bilincleniyor kimin is yaptigini artik görüyorlar.kayseride güzel seyler oluyor.

Nazmi
10 yıl önce - Sal 17 Mar 2009, 23:22

Kayseri'ye Slovakya Fahri Konsolosluğu Açılacak

Slovakya'nın Ankara Büyükelçisi Vladimir Jakabcin;
Sabancı Kültür Sitesi'nde düzenlenen sergi açılışına, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, İl Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış konuşmasını yapan Slovakya'nın Ankara Büyükelçisi Vladimir Jakabcin, kendisine destek veren herkese teşekkür etti.

Kayseri Valisi Bilici ise, Büyükelçi Jakabcin'in de girişimleriyle Türkiye'de 4 tane bulunan Slovakya Fahri Konsolosu'nun 5'incisinin Kayseri'de açılması için yapılan çalışmaların son aşamaya geldiğini dile getirdi. Fahri konsolosun da belirlendiğini söyleyen Bilici, "En kısa zaman içerisinde Slovakya Fahri Konsolosluğu faaliyete geçecek. Slovakya ile olan ilişkiler daha da pekişecek. Kendisinin bu konuda önemli bir çabası oldu. Açtığı seriden ve gösterdiği çabadan dolayı kendisine teşekkür ederim" dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından serginin açılışı yapıldı. Büyükelçi Jakabcin, protokol üyelerine fotoğrafları hakkında bilgiler verdi. 52 adet fotoğrafın yer aldığı serginin 5 gün süreyle ziyaretçilere açık olacağı bildirildi.

[ ! ]

Yabancıların özellikle son zamanlarda Kayseri'ye yaptıkları ziyaretler dikkat çekici.
Nerdeyse her hafta bir konuk geliyor şehre.

Bu fahri konsolosluk tam anlamıyla ne iş yapar?

Nazmi
10 yıl önce - Cmt 21 Mar 2009, 01:56

3. Üniversite yolda

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), uzun zamandır üniversite kurulması için çalışmalar yürüten Kayseri Yüksek Eğitim ve Yardım Vakfı´nın müracaatına karşılık olumlu görüş bildirdi.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), uzun zamandır üniversite kurulması için çalışmalar yürüten Kayseri Yüksek Eğitim ve Yardım Vakfı´nın müracaatına karşılık olumlu görüş bildirdi. Kayseri Yüksek Öğretim ve Yardım Vakfı Genel Sekreteri Hakkı Ulusoy, YÖK´ün üniversite kurma çalışmaları ile ilgili yaptığı değerlendirme hakkında Milli Eğitim Bakanlığı´na olumlu görüş bildirdiğini açıkladı. Hakkı Ulusoy, üniversite kurulması için önemli bir aşamanın olumlu sonuçlandığını hatırlatarak, "Şu an, Milli Eğitim Bakanlığı´na bildirilen olumlu görüş kanunlaştıktan sonra üniversitenin kurulma süreci tamamlanacak. Biz de bu süreçle birlikte Erkilet Beldesi Bozdağ mevkiindeki üniversite arsasında çalışmalara başlayacağız. Kayseri için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." dedi.
Kayseri, Erciyes Üniversitesi´nden sonra kurulma aşamasını tamamlayarak yeni dönemde öğrenci almaya başlayacak Melikşah ile birlikte ikinci üniversiteye sahip olmuştu. Kayseri Yüksek Öğretim ve Yardım Vakfı´nın çalışmasıyla şehir için üçüncü üniversitenin de önü açılmış oldu.

[ ! ]

Çalışmaların başlaması sevindirici,diğerleri içinde çalışmalara bir an önce başlanır umarım.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET