Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Hangi Belediye Daha Başarılı?
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 53.8%  53.8%  [71]
Tepebaşı Belediyesi 13.6%  13.6%  [18]
Odunpazarı Belediyesi 6.8%  6.8%  [9]
Hepsi Başarılı 6.8%  6.8%  [9]
Hiçbiri Başarılı Değil 18.9%  18.9%  [25]
Toplam Oy : 132

Burak ÇİÇEK
9 yıl önce - Pts 16 Şub 2009, 22:14
Eskişehir'in Sorunları...

zafer-bey ve diğer dostlar...

Alıntı:
Ankara-Bursa arası gidip gelen birisi devamlı olarak bu şekilde bir orta refüjle karşılaşıyor, cidden çok bakımsız ve pis görünüyor, şehrin merkezine girmeyen birisinin Eskişehir hakkındaki düşünceleri de dolayısıyla pek olumlu olmuyor.

Çok haklısınız...
Uzunca yazdım...
Eskişehir'in çevre yollarının berbat bir durumda olduğunu..

Ancak yine söylüyorum, çevre yolunu yapmak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğu altında değildir.

Defalarca bu sorun kent gündemine taşındı. Yılmaz Büyükeşen çevre yollarının yapılması için kendine yetki verilmesini istedi ancak ne yazar ki mevcut yönetim tarafından bu şans verilmedi.

Bu da mevcut iktidardan kaynaklanmaktadır. Bilindiği gibi Eskişehir İzmir gibi bir kale olarak görmektedir. Bu yüzden bu şehir 8 yıldır üvey evlat muamelesi ile karşılaşmaktadır.

Geçmiş yıllarda planlanmış birçok proje var, ama başımızdaki insanların 'yandaş olsun ona hizmet yapalım' mantıkları devam ettiği sürece Eskişehir hiç bir hizmet alamayacaktır.
Alıntı:

Diğer taraftan, Eskişehirin bir şehir havası yok maalesef. Aşağıdaki gecekonduvari evlere bakar mısınız lütfen...

Eskişehir'in çevre yollunun bulunduğu bölge kentin en kenar mahalelerinin bulunduğu yerlerdir. Bu konu Eskişehir'in kanayan diğer bir yarasıdır. Bu gibi yerlere 'geniş kentsel dönüşüm projeleri uygulanmalıdır' ancak ne TOKİ buna yanaşıyor ne de Büyükşehir'in bütçesi buna yetiyor.

Bugün Samsun, Gaziantep, Antalya nüfus olarak bizden daha küçük kentler ancak belediyelere devlet tarafından verilen paradan daha çok yararlanmaktadırlar. Eskişehir'in daha çok sorunu varken, büyüklük açısından daha büyükken en az para bizim belediyemize veriliyor.[/b

Alıntı:

Eskişehirin bir şehir havası yok maalesef

Kentin tamamını gezmeden bu yargıya nasıl varabiliyorsunuz? Bugün, Eskişehir diğer şehirlerden bin kat daha şehirdir. Eskişehir gelişmiş sosyo-Ekonomik yapısıyla artı toplamaktadır. Tiyatro, opera, senfoni orkestrası, sinemalar, cafeler yada gitme tercihi kişiye kalmış barlarla 24 saat hareketlidir.

İnsanı sıkmayan orta derecedeki modern binalarıyla, Avrupa Raylı Sistem'de birincilik ödülü almış ES-TRAM (Eskişehir Hafif Raylı Sistem) gelişmekte olan bir kenttir.

Tam bir bilginiz olmadsn Şanlıurfa'yla Eskişehir'i nasıl karşılaştırısınız?
Bu bana hiç mantıklı gelmiyor.
...
Özetle sizide suçlayamıyorum...
Eskişehir'e yatırım yapmayan, gelişmesini engeleyen insanlar kurumlar utansın...
Kentin içerisindeki güzelikleri dışarıya yansıtmamak için çabalayan bazı kişiler utansın...

En son Burak ÇİÇEK tarafından Pts 16 Şub 2009, 22:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

bülentD

9 yıl önce - Pts 16 Şub 2009, 23:07

Bir düzeltme yapmak isterim.Bizden küçük olan Büyükşehir belediyeleri Erzurum,Samsun ve Sakarya.
Antalya ve Gaziantep bizden büyükler.Yanlış bilgilendirmeyelim arkadaşlar.

Mahmut Caner

9 yıl önce - Sal 17 Şub 2009, 02:27

Eskişehirli olmadığımdan tek söyleyebileceğim ; Eskişehir'in çok güzel bir kent haline gelmiş olması.

Aksit Ozkural

9 yıl önce - Sal 17 Şub 2009, 03:07

Bu hafta sonu Eskisehir-Genclerbirligi maci icin Ankara'dan gelen Gencler'li arkadaslarimdan bir-ikisi ile konustum. Ankara'li olarak cok etkilendiklerini, cok medeni ve yasanabilir bir kent oldugunu gorduklerini soylediler.

Ben 1967-68 yillari arasindan bu sehirde yasadim. O zamanlar bir Bademlik vardi ( hatta havuzu bile vardi ). Koprubasi ise nisbeten eli ayagi duzgun bir yerdi. Baska da etkileyici bir yeri yoktu.

Bugunku Eskisehir inanilmaz bir yerdir, cagdas, uygar, renkli, sayisiz parki, mesire yeri vb. Koprubasi ve Porsuk bir fenomen olmustur. Klasik muzik konserleri, gencler icin cesitli alternatifler bu kenti iyice Avrupa standartlarina yaklastirmistir.

Daha once baska bir konu alt basligi altinda da belirtmistim. Ulkemiz Prof. Buyukersen gibi basarili belediye baskanlarina sahip cikmalidir. Durust, saibesiz, yetenekli, yaptiklari ile ortada, ustelik yonetimin uvey evladi. Bir de kendinizi bu degerli bilim adaminin yerine koyun ( ben de dahil ). sayin Buyukersen'in bu yaptiklarini hangimiz yapabilirdik? Bu evrensel estetik guzellik, bu cagdas ve barisci kafa kac belediye baskanimizda var? ( San'atin icine tukurenler var ama )

Partisi ne olursa olsun ulkemize guzellik katan, adam gibi adam olan herkesi desteklemek boynumuzun borcudur. Ulke genelinde sayin Buyukersen bir yildiz gibi parlamistir. Bundan kim kazancli cikmistir? Eskisehir ve Turkiye.

Bu degerli bilim adamini elestirelim ama yolunu kesmiyelim. Surasi acik ki Sayin Buyukersen oncelikle Turkiye'ye ve ozellikle de Eskisehir'e cok gereklidir. Eger secimi kaybederse onun yaptiklarinin degeri o zaman daha iyi anlasilacaktir. Ama o zaman cok gec olacaktir.

Ben yine de es-es lerin Sayin Buyukersen'in degerini takdir edeceklerine kalpten inaniyorum.

NOT: Konu ile ilgili degil ama maca giden Genclerbirlikli arkadaslarim es-es seyircisinin tribunlerde ( dunya sevgililer gunu ) nedeniyle yaptiklari gosteriyi de cok begenmisler. Yazmadan gecemedim.

Hasan C.O.

9 yıl önce - Sal 17 Şub 2009, 11:35

Benim gorusum:

Turkiyede belediyelerin rahat calismasi icin mutlaka ama mutlaka siyaset partileri ile belediye baskanlari ayrilmasi lazim. Yani secimler esnasinda parti olmucak, kisiye oy kullanacaksin. Ben neden partiye oy veriyimki onlar mi benim sehrimi kurtaracak. Gunumuzde goruyoruzki belediye baskanlari iktidar partisinden olmayinca her turlu zorluk yapiliyor. ARTIK SU SISTEM DEGISMELI. (Umarim anlatabilmisimdir ).

Gelelim Eskisehir belediyelerine, bence 3 belediye baskanlari arasinda en iyi calisani Buyukersen (buna cogu kisi hemfikir). Ancak sayin Buyukersenin de yapmis oldugu cok hatalari var simdi bu konulara girmek istemiyorum. Tabiki hic kimse mukemmel degildir.
Bu uc belediye baskanlarin arasinda bence en kotusu Tepebasi belediyesidir. Simdiki baskan (sayin Sarioglu) tam bir reklamci (yanlis meslegi yapiyor bence ) , ilk defa Tepebasini bu kadar faliyetsiz gordum. Eskiden hep derdim off bizim odunpazari belediyesi neden Tepebasi bel. gibi calismaz diye. Ancak bu durum degisti sayin Sakalli cok iyi isler cikardi.

Hakan ERTÜRK

9 yıl önce - Sal 17 Şub 2009, 11:41

Alıntı:
Turkiyede belediyelerin rahat calismasi icin mutlaka ama mutlaka siyaset partileri ile belediye baskanlari ayrilmasi lazim. Yani secimler esnasinda parti olmucak, kisiye oy kullanacaksin. Ben neden partiye oy veriyimki onlar mi benim sehrimi kurtaracak. Gunumuzde goruyoruzki belediye baskanlari iktidar partisinden olmayinca her turlu zorluk yapiliyor. ARTIK SU SISTEM DEGISMELI. (Umarim anlatabilmisimdir ).

Geçenlerde Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Aytaç Durak aynı konuyu gündeme getirmişti.

Bence de belediyelerden siyaset elini çekmelidir.

aykutsan
5 yıl önce - Çrş 17 Tem 2013, 23:05

Eskişehir'i yapan Yılmaz büyükerşen'e helal olsun Eskişehir' Eskişehir yaptı...Yılmaz büyükerşen'e benzeyen bir büyükşehir belediye başkanı olsun..Şu mersin'i güzelleştirsin..

mert101

5 yıl önce - Çrş 17 Tem 2013, 23:09

Alıntı:
Eskişehir'i yapan Yılmaz büyükerşen'e helal olsun Eskişehir' Eskişehir yaptı...Yılmaz büyükerşen'e benzeyen bir büyükşehir belediye başkanı olsun..Şu mersin'i güzelleştirsin..

Sadece mersine mi Bence izmir , ankara , mersin , adana hatta istanbula bile böyle baskan gerekiyor. Nüfusu 750-800.000 civarında olan kac tane sehirde tramvay var ülkemizde hemde uzatma hatlarıyla 30 km üzerine cıkacak.. , porsuk cayını düzenleyip avrupa sehri gibi bir kent haline getirdi Eskişehiri.. Bence yeni büyüksehir olacak kentler eskişehiri örnek almalılar..

aykutsan
5 yıl önce - Çrş 17 Tem 2013, 23:12

Alıntı:
porsuk cayını düzenleyip avrupa sehri gibi bir kent haline getirdi Eskişehiri.. Bence yeni büyüksehir olacak kentler eskişehiri örnek almalılar..

Türkiye'nin Venedik'e haline geldi...Eskişehir..

mert101

5 yıl önce - Çrş 17 Tem 2013, 23:15

Alıntı:
Türkiye'nin Venedik'e haline geldi...Eskişehir..

Aynen , zaten Türkiyede bir tek eskişehirde var bu. Diger 81 sehirde böyle birsey yok. O yüzden Eskisehir ülkenin en gösterişli sehirlerinden birisi haline geldi ülkemizde

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET