Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Atatürk Stadyumu Modernizasyon Projesi
« önceki   1234 ... 515253   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
alfagur
13 yıl önce - Pzr 27 Şub 2005, 19:15

Hiçbir şey yapılmamış değil sadece görünen yaerlerde çok fazla çalışma görünmüyor. Yine söylüyorum geçen hafta TRT-3'de stadda yapılanları ayrıntılı olarak anlattılar ancak tamamını izleyemedim izlediğim kısımda ise çimlerin yenilendiği tartan pistin takılmak üzere olduğu ama en önemlisi de stadın içindeki idari bina,kondisyon salonları,soyunma odası gibi kapalı alanlarda bir hayli iş yapmışlar en önemlisi de içerideki salonlardan biri konferans salonuna dönüştürülmüş. Tekrar gibi olacak ancak stadyumun çatısı Haziran ayında diğer işler ise Mayıs ayı içerisinde bitecekmiş ancak kale arkalarına koltuk takılması yetişemeyebilirmiş duruma göre buralara hiç koltuk koymamayı da düşünüyorlarmış.

www.sercan.de
13 yıl önce - Pzr 27 Şub 2005, 19:27

irfan abi hakli..tamam içinde baya isler yapmislar...ama 2 seneden beri niye disa baslamamislar?

irfan x
13 yıl önce - Pzr 27 Şub 2005, 20:47

çünkü hafta'da iki koltuk sökmekle uğraşıyorlarmış...

Çatı yapılmadan nasıl koltukları takacaklar. Eğer çatıyı Haziran'da takacaklarsa, koltuklar ne zaman takılacak? Bunun daha askıları var vinçleri var. Çimi niye çatıyı takmadan yapmışlar, destek kolonları içeri nasıl, hangi kamyonla gircek o zaman?

alfagur
13 yıl önce - Sal 12 Nis 2005, 13:30

Atatürk Stadında yapılan çalışmalarla ilgili bilgisi olan var mı?

irfan x
13 yıl önce - Sal 12 Nis 2005, 13:41

Dostum bilgi ve fotoğrafları sen de ve İzmirlilerden bekliyoruz. Valla kızıyorum size, biz burada merkatda ölüyoruz... HAdi arkadaşlar biraz aktif olalım. Bu Universiade çok önemli bir organizasyon, ve İzmirliler sanki hiçbir şey olmuyormuş gibi davranıyorlar...

www.sercan.de
13 yıl önce - Sal 12 Nis 2005, 15:55

ne olmus stadyuma?
bu basak proje...sadece boyanmis...nerede camlar ve cati?

irfan x
13 yıl önce - Sal 12 Nis 2005, 15:59

Ben de aynı şeyi soruyorum. Gecekondu gibi boyanıp bırakılmış. Ne oldu o projeye? Bıraksınlar bu oyunları, İzmir hiç hak etmemiş ev sahipliğini...

A_Cüneyt
13 yıl önce - Sal 12 Nis 2005, 16:52

Arkadaslar, bence sabirsiz olmamak gerek bu konuda. Bakin, Atina'da da tüm hazirliklar neredeyse 1-1,5 ay gibi cok kisa bir zaman dilimi icinde bitirildi. Boya-badana ve renk konusunda ne demisler; renkler tartisilmaz. Birilerinin hosuna gitmis ki, bu sekilde yapiliyor.

Tamam, insan endise ediyor ister istemez, hersey yetisecekmi diye, ama bence yetisir. Tersi olursa da zaten kimse o "koltuklarinda" oturamaz. Bence bu riski de kimse göze alamaz. Bir proje plani yapilmistir ve sanirim buna göre da hareket ediliyor.

Bekleyelim görelim. IZMIRin bu oyunlari hakedip haketmedigi konsuna gelince; bence haketmistir ki bu oyunlari düzenleme hakkini kazanmistir. Istanbul yillarca Olimpiyat'lari üstlenmek icin cirpiniyor ama her yönden yetersiz kaldigindan (özellikle de kentin büyüklügü, büyük orandaki carpik yerlesimi, özellikle de ulasim sorunlari yüzünden) da sanirim yakin bir tarihte de bu yönde adim atamayacaktir.

IZMIR daha kücük, daha genis alanlara sahip bu konuda, daha olumlu ulasim olanaklari var. Bu yüzden de basarili olunacaktir diye düsünüyorum. Benim sorun olarak gördügüm tek sey yetersiz olan ve bu oyunlara da kesinlikle etersiz kalacak havaalanidir.

Mehmet
13 yıl önce - Sal 12 Nis 2005, 17:31
Bir top 80 bin aşık

1980–81 sezonunda 2. Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Göztepe ile Karşıyaka, 16 Mayıs 1981 yılında Atatürk Stadı’nda karşı karşıya gelmişlerdi. 70 bin kişilik stada 80 bin seyirci girmişti. 0–0 biten bu maç, Türk futbol tarihine en fazla seyircili karşılaşma, dünya futbol tarihine de en fazla seyircili 2. Lig müsabakası olarak geçmişti.

60.015 i biletli 80.000 taraftar gişelere 8.645.700 TL bırakmıştır. Tribünleri dolduran o kadar taraftar da gol göremeden stattan ayrıldı. Sonuçta 1. lige çıkan taraf Göztepe olmuştur.

Yeni Asır birinci sayfasından "Bir top, 80 bin aşık" manşetiyle vermişti maçı...

Ayrıca, bu yapının en önemli özelliği, saha kenarında "süs havuzu" bulunan dünyadaki tek stad olmasıdır.

messiah_haktan

13 yıl önce - Sal 12 Nis 2005, 18:08

"Bir top, 80 bin aşık"

Anlasilan son yillarda türkce de gelisme olmus. Simdi atsinlar kolaysa böyle bir basligi. Bu arada Irfan abi'nin kizidigi rengin secimi degil.Ilk sayfadaki gercek proje resimlerine bir bakin,projede stad cok güzel gözüküyor ama o projeyi su güne kadar gerceklestirmediler,sadece yalandan dis duvarlarini boyuyabildiler 4 yil icinde.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 515253   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet