Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Atatürk Stadyumu Modernizasyon Projesi
123 ... 505152   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
xgokhan
13 yıl önce - Cum 09 Oca 2004, 02:41
İzmir Atatürk Stadyumu Modernizasyon Projesi

Yenileme projesi icin bir rendering (cizim mi demeli?):

(+)

Bülent
13 yıl önce - Cum 09 Oca 2004, 05:03

Dehset bir görüntü olusmus (etrafta hersey temiz ve düzenli)... Izmirime yakisir
kapasitenin 51'750'ye düsürülmesi ve komforun düzeltilmesi bu stad icin cok faydali olacak diye düsünüyorum...

Catiyi ve tasiyicilari merak ediyorum... üzerinde bisi olamdigina göre, tribünlerde sütun olacak galiba... resimde stadin disindada sütun var, acaba onlar yeterli olur mu?

Catiyi görünce aklima Berlin olimpiyat stadi geldi yine:
1 - 2 - 3

yygusa
13 yıl önce - Cum 09 Oca 2004, 16:38

Bülent demiş ki:

Catiyi ve tasiyicilari merak ediyorum... üzerinde bisi olamdigina göre, tribünlerde sütun olacak galiba... resimde stadin disindada sütun var, acaba onlar yeterli olur mu?

Resimden goruldugu kadari ile disaridaki sutunlar catiyi tasimaya yeterli olacaktir, tribunde sutun olacagini sanmiyorum.

www.sercan.de
kaya

13 yıl önce - Sal 01 Hzr 2004, 17:41
selam

yok o dış sütunlar yeter çünkü uzay çatı sistemi ile yapılacak bu sistem betondan çok çok daha hafif ve çelik kadar sağlam ama hafif ve rüzgara falanda dayanıklı stad oval olduğu için ağırlıklar tek bir yere toplanmayacak böylece ağırlık hem dağıtılmış olacak hemde rahatca dış sütunlara iletilecek (kaynak: discovery chanel)

irfan x
12 yıl önce - Sal 01 Şub 2005, 17:23

Haberlere göre, dış cephe bitmiş, ve iç mekanların inşaatı başlamış. Şubatta da çatı inşaatı başlayacakmış. Umarım bu haberler doğrudur...Yanlız millet ileriki yıllarda yapacağı UNIVERSIADE organizasyonlarının reklamını şimdiden yapıyor, biz bu yıl düzenleyeceğimiz halde, ne internette ne de basında ne bi görüntü, ne de bir haber çıkıyor. Çok önemli bir olay bu, ve bizim ilerde bir Olimpiyat düzenlememiz için büyük bir adım niteliği taşıyor. Reklamını da, takibini de iyi yapmamız lazım. wowturkey olmasaydı, Olipiyat köyünün ihşaatının da haberleri ve görüntüleri yer almayacaktı herhalde. Arkadaşlar lütfen bir İzmirli arkadaşımız bir zahmet gidip, şu stadı bir kontrol etsin, ne durumda inşaat.

Bu arada İzmir Atatürk Stadının da adını değiştirelim bence. Bir tane İstanbul'da var, her şehirde var. Sadece en büyük stadın adı Atatürk olarak kalsın, nasıl ki en büyük havaalanının adı Atatürk...

farukkaplan

12 yıl önce - Cum 18 Şub 2005, 21:57
bu yeni proje harika

bu stadyum belki de ulkemizin en iyi stadlarından biri olmasına rağmen dünya standartlarının çok gerisinde idi.
umarım bu proje gerçekleştirilir ve diğer stadyumlar içinde güzel düzenlemeler yapılır.
seyir zevki için stadyum çok önemli
gsgm'nin ciddi bir operasyonla 2-3 yıl içinde bütün stadyumları modern hale getirmesi lazım. superligde gungören, zeytinburnu gibi stadyumların olması ve kayserinin stadyumunun koltuksuz olması çok büyük bir handikap.

Ahmet BAGCI
12 yıl önce - Cum 18 Şub 2005, 23:53

ataturk stadı su an bakımda,ve bana gore herseyden onemlısı bilet gişelerini ve stada giris kapılarını arttırmalılar bazı maclar oluyo herkes cok zorlanıyo 2 saat bılet kuyrugu bıde stada gırıste kapıların yetersızlıgı watandaslar cok cıleler cekıp o stada gırıyor umarım izmir beledıyesı yuzunun akıyla bu işten cıkar.

alfagur
12 yıl önce - Cmt 19 Şub 2005, 04:24

TRT-3'de Atatürk Satdyumunda yapılan işlerle ilgili bir program vardı. Sabri Sadıklar İzmir GSiM'ü stadyumun daha önce 61.500 kişilik olduğunu yeni düzenleme ve koltuklarla birlikte bu rakamın 60.000 kişiye düşeceğini söyledi. Stadyumun çimlerinin yenilenmesi tamamlanmış,tartan pistin malzemeleri de gelmiş çok kısa bir süre içerisinde takılacakmış. Bütün inşaat Mayıs ayı içerisinde çatı ise Haziran ayı içerisinde tamamlanacakmış.
Program çok genişti ancak tam evden çıkarken rastladığım için bu kadar bilgiyi öğrenebildim eğer tamamını izleyen varsa yapılanları ayrıntılı yazarsa sevinirim.

www.sercan.de
12 yıl önce - Cmt 19 Şub 2005, 14:21

yani kapasitesi 60.000 (hepsi koltuk) olacakmi?
ben 51.750 sandim ilk önce...öyle yaziyordu?!?
nasil gözükiyordu?(kesek birisi resim cekebilse)...
60.000 olursa süper olur.....

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 505152   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet