Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Bayındır
« önceki   123456   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
kadirirkin

8 yıl önce - Cmt 06 Hzr 2009, 00:40

(+)

(+)

Mehmet YASA

8 yıl önce - Çrş 08 Tem 2009, 15:58

Bayındır ' 2009
Tarihi dokunun yoğun olduğu mahallelerden bir panorama

(+)

yılmaz büktel

8 yıl önce - Çrş 08 Tem 2009, 16:54

Bayındır,
Baba ve nüfus memleketim. Askerlik şubem. Yolumu düşürdükçe akrabalarıma, beni unutmamaları için yüzümü ve çocuklarımı gösterdiğim, İzmir'in güzel ilçesi

Mehmet Yasa'nın fotoğrafı beni Eski günlerime götürdü. 60lı-70li yıllarda Bayındır bu görüntüden ibaretti. İstasyon kentin 4km aşağısında kalır, tren saatlerinde Belediyenin 0302 görünümlü yapma kasa otobüsü yolcuları almaya giderdi. Bugün o 4 kmlik mesafe, ki o zamanlar tarım alanlarıydı tamamen evle doldu ve Kentin sakinleri, modern yaşam için eski evlerini bırakıp, bir anlamda düze indiler. Eski evler ise bir süre metruk kaldı ki hemen hepsi bahçeli evlerdi, Tire'yi gören manzaraları vardı. Neden derseniz, kocaman verimli bir ovanın bir yanında Potamaz dağı eteklerinde Bayındır, diğer yanında ise Tire yer alırdı. Bu evler doğudan gelen göç dalgaları sonucu bunların kıymetini bilecek durumda olamayan, dar gelirli yeni yerleşimciler verildi diye biliyorum ve artık eski Bayındır'ın sokaklarında eski neşeyi, çocukları, satıcıları görebilmek mümkün değil.

Mehmet BLC
8 yıl önce - Pzr 06 Eyl 2009, 04:06

(+)

(+)

Mehmet BLC
8 yıl önce - Pzr 06 Eyl 2009, 04:10

Bayındır'ın tepelerinden Bayındır köyleri

(+)

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR