Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Denizli - Deliktaş Mahallesi

Ana Sayfa -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Yasin Efesoy

5 yıl önce - Pts 02 Şub 2009, 13:34
Denizli - Deliktaş Mahallesi

Deliktaş Mahallesi, Denizlinin ilk göç yerleşim yerlerinden biridir. Adını; Şehit Yılmaz Bakan Caddesi üzerinde bulunan delik bir kayataşından almıştır. Rivayete göre, bu taşın içinden geçenlerin (/geçebilenlerin) dertleri çözülürmüş. Mahalle, kentsel gelişimini sürdürmektedir. Şehir Merkezi'nin doğusunda olup, 1 km mesafededir. Mahalleye bitişik olarak Ulusal Egemenlik (Üçgen) Meydanı, Fevzi Çakmak Bulvarı (Antalya DKY) ve 1. Asri Mezarlık bulunmaktadır. Mahalle içinde ayrıca; İl Emniyet Müdürlüğü, Üçgen Çarşısı, Pekdemir Üçgen AVM, Bakkallar ve Bayiiler Odası, Deliktaş Köprülü Kavşağı ve Deliktaş Yaya Üst Geçidi gibi önemli mekanlar da mevcuttur. Mahallenin sınırları, "Denizli Belediyesi 2008 Mahalle Revizyonu"ndan etkilenmemiştir.

Deliktaş Mahallesi 2009 Krokisi için Tıklayınız!

Bu başlığın içerdiği yerler:
- Şehit Er İlker Kocabıyık Caddesi
- Şehit Er Yılmaz Zeren Caddesi
- Şehit Yılmaz Bakan Caddesi
- Şehit Er Oktay Güldere Sokak
- Bakkallar ve Bayiiler Odası

1988/2 Sokak

2008 Sk. / Ş.Er Yılmaz Zeren Cd. kesişimi

Deliktaş Yaya Üst Geçidi'nden panorama

özlemYLÇN
5 yıl önce - Pts 02 Şub 2009, 14:24

deliktaş mahallesine çok küçük iken gitmiştim..adını aldığı delikli taşıda görme şerefine nail olmuştum benim duyduğum ise yasin bey.... bu deliktaşın içinden yaramaz çocuklar geçiriliyormuş uslanması için paylaşmak istedim. geçipte uslanan çocuk var mı bilmiyorum

Yasin Efesoy

Yasin Efesoy

2 yıl önce - Cmt 02 Hzr 2012, 15:03

Deliktaş Parkı

Ali Y
1 yıl önce - Sal 09 Ekm 2012, 16:09
Üçgen Çarşısı canlanacak. ( İş Adamları yatırım yapıyor)

Üçgen Çarşısı ile ilgili Pamukkale Tv de bir haber izledim. Üçgen Çarşısı Deliktaş mahallesi sınırları içinde olduğu için haberi burada paylaşıyorum.

Üçgen Çarşısı canlanacak. ( İş Adamları yatırım yapıyor)
Kendi sitelerinde şuan çalışma olduğu için ben haberin videosunu facebook üzerinden paylaşıyorum.

Kaynak facebook video: https://www.facebook.com/photo.php?v=314256515347894

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler