Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
sengulb

4 yıl önce - Prş 04 Arl 2014, 17:56

Suadiye Atlantik sineması - 1980'ler

(+)

(+)

Gökhan Erdini
4 yıl önce - Prş 15 Oca 2015, 10:25
Eski Sinemalar

Aksaray,Çapa, Kocamustafapaşa taraflarında doğdum, büyüdüm. Gözden kaçan bir iki sinema da ben ilave etmek istiyorum.
Köşk (Aksaray) : Pamuk Prenses ve 7 Cüceleri izlemiştim
Güneş (Aksaray): Baba I filmini rahmetli babamla izlemiştim
Ulus ve Gar Yazlık sinemaları (Yenikapı)
Şen (Samatya)
Arı Yazlık Sinema(Kocamustafapaşa)
Zengin (Küçükhamam)

Mehmet DK

4 yıl önce - Prş 15 Oca 2015, 10:45

Yukarıda sengulb'nin paylaşmış olduğu iki sinema fotoğrafından alttaki, sanıyorum Necdet abinin şurada adından bahsettiği ve adınıda semtin isminden almıs olan 63 sineması olacak.

Bu vesile ile Pamuk dedemizide anmış olduk. Allah rahmet eylesin, mekanı Cennet olsun.

lecce
4 yıl önce - Prş 15 Oca 2015, 11:57

Suadiye ATLANTİK te Sosyete Polisi 1 izlemiştim. Ama ben eski Sinema Salonu sözünü duyduğumda aklıma hep Kadıköy Süreyya Sineması gelir. Şuan opera olarak hizmet vermekte. Fakat zaten ilk yapılış amacı da opera içinmiş sonra dan sinemaya çevrilmişti. Gerek ambiansı, gerek dekoru gerek ise içeri girer girmez hemen gelen mısır-frigo karışımı koku hep aklımdadır(burnumda da denilebilinir:) Orada da çok filme gittim ama ilk gittiğim film Terminator idi 80 lerin sonu veya 90 nın başında.

Misafir 8e9

4 yıl önce - Cmt 07 Şub 2015, 15:48

Şehzadebaşı sinemalarını doğrusuyla sıralayım Fatihten Beyazıt istikametine doğru sağ kolda Yeni sinema ilerisinde Emre onun ilerisindede Milli sinema idi. Sol kolda Ege(kulup oldu) Turan ve Ferah'tan ibaretti. Her ne kadar doğru sıralayayım dediysem İhtiyarlıktan doğacak hatalarım affola...Baytekin meçhul dünyalarda 36 kısım tekmili birden , aydan gelen canavar, Bakırbaş makineli şeytan. vb ne günlerdi be icabında 4 filim birden 10 kuruşa yer satılırdı. Bol sigarı dumanları arasında filim seyrederdik.

Misafir 5af

4 yıl önce - Pzr 17 May 2015, 20:34

1970 lerde Istanbul Caglayan semtinde Cakmak ve Erkoc sinamasi vardi. Ozellikle Cakmak sinemasinda 5-6 kisilik localar vardi aile olarak gittigimizde hep o localardan bilet alirdik. Guzel gunlerdi.

sengulb

4 yıl önce - Cmt 03 Ekm 2015, 16:21

Üsküdar Sunar Sineması

(+)

ahmetsever
4 yıl önce - Cmt 03 Ekm 2015, 21:56

Sunar sineması yıkılarak bir pasaj yapıldı pasajın giriş katında Üsküdar Devlet Hastanesi polikinlikleri var.

osman akar
4 yıl önce - Cum 09 Ekm 2015, 00:10

Alıntı:
Sunar sineması yıkılarak bir pasaj yapıldı pasajın giriş katında Üsküdar Devlet Hastanesi polikinlikleri var.

Az aşağıda da IŞIK SİNEMASI vardı.. Ferdi TAYFUR 'un Bende Özledim filmi oynarken yanmıştı. Acıya dayanamadı herhalde Şimdi yerinde ÇETİNKAYA MAĞAZASI var...

Misafir 0c8

3 yıl önce - Pts 30 Ksm 2015, 20:03

Kapanan sinemalar nasıl kullanılıyor

sayfa 6
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet