Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Nüfus Bilgileri
« önceki   123 ... 131415   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Ümit Gürbüz
9 yıl önce - Pzr 01 Şub 2009, 05:38

surhay
9 yıl önce - Pzr 01 Şub 2009, 15:47

Alıntı:
Seyit Tümtürk Bey'e sorunuzu ilettim.Kayseri'de 750 -800 civarında Uygur nüfusu bulunduğunu ancak Kayseri'nin kuruluşunda Uygur soyundan Eretna Beyliğinin bulunmasından dolayı Kayseri'de Uygur soyundan gelen insaların binlerle ifade edilebileceğini söyledi. Kayserililerin köken itibariyle Uygur ve Türkmen soyuna dayandığını, ticarete düşkün oluşlarının da Uygurlarla ilgili olduğunu söyledi. Uygur kelimesi Türkçedeki "uygar" kelimesinin de atası biliyorsunuz.
Selamlarını ve sevgilerini yolladı size ve WowTurkey ailesine...
Teşekkürler.

_sezer_

9 yıl önce - Pts 02 Şub 2009, 19:27

murat_

9 yıl önce - Pzr 12 Nis 2009, 05:47

Alıntı:
burhanettin abi türkiye geneli kayserililerin toplamı kaçmış?

Burdaki tabloya bakılırsa yaklaşık 2 milyon civarında. Tek tek hesaplamadım ama:)

Hüseyin C
9 yıl önce - Pzr 12 Nis 2009, 12:07

Alıntı:
Burdaki tabloya bakılırsa yaklaşık 2 milyon civarında. Tek tek hesaplamadım ama:)

Buradan da görülebileceği üzere Türkiye genelinde 1.303.189 Kayserili var. 2 milyondan fazla olarak sadece İstanbullu, Konyalı ve Ş.Urfalılar var.

Kadir BAHADIR

9 yıl önce - Pzr 12 Nis 2009, 14:14

Alıntı:
Buradan da görülebileceği üzere Türkiye genelinde 1.303.189 Kayserili var. 2 milyondan fazla olarak sadece İstanbullu, Konyalı ve Ş.Urfalılar var.
Sizce orda yazan rakamlar; kaç tane Kayserili oldugunu fln mı gösteryor? Adrese dayalı nuüfs kayıt sisteminden bunu nasıl çıkarttınız anlamadım!

Hakan ERTÜRK

9 yıl önce - Pzr 12 Nis 2009, 14:18

Hüseyin C
9 yıl önce - Pzr 12 Nis 2009, 15:19

Alıntı:
Sizce orda yazan rakamlar; kaç tane Kayserili oldugunu falan mı gösteryor? Adrese dayalı nuüfs kayıt sisteminden bunu nasıl çıkarttınız anlamadım!

Kütük kayıtları bu şekilde, kafadan atmıyoruz TUİK`in raporları bunlar.
Alıntı:
Türkiye Genelinde İllerin Nufus dağılımını verebilecek bir çalışma mümkün mü?

Daha açık yazılırsa yardımcı olunması mümkün.

En son Hüseyin C tarafından Pzr 12 Nis 2009, 15:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Hakan ERTÜRK

9 yıl önce - Pzr 12 Nis 2009, 15:26

Alıntı:
Daha açık yazılırsa yardımcı olunması mümkün.

Sevgili Cihat,Türkiye Genelinde şu kadar İstanbullu,şu kadar Konyalı şu kadar Kayserili var

gibi

Hüseyin C
9 yıl önce - Pzr 12 Nis 2009, 15:28

Alıntı:
Sevgili Cihat,Türkiye Genelinde şu kadar İstanbullu,şu kadar Konyalı şu kadar Kayserili var

gibi
Burada yazıyor.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET