Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 26
Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Cmt 24 Arl 2005, 12:58

Alıntı:
Eskişehir, Adana gibi şehirlerin ulaşım konularının İstanbul Ulaşım bölümünde yer alması pek mantıklı değil gibi geliyor bana.

Aslında "İstanbul Ulaşım" indeksi, ilk aşamada sitede ulaşım ile ilgili başka bir indeks bulunmadığı için, genel amaçlı bir "Ulaşım" indeksi olarak plânlanmıştı. Sonradan ;İstanbul konulu başlıkların ağırlıklı olması sonucu ismi "İstanbul - Ulaşım İndeksi" olarak değiştirildiyse de, yine de devamında E altmaddesi altında, diğer şehirlerin ulaşım başlıkları da aynen kaldılar. Yakında bu alt başlıklar "İstanbul - Ulaşım" indeksi içinden tamamen koparılacaklardır.

Akın KURTOĞLU

Emre_Uzan
14 yıl önce - Pts 02 Oca 2006, 00:12

Puan sayfasında + ve - puanların birleştiği nokta ayrılırsa daha hoş gözükür bence. Yani "(+) puanlar" / " (-) puanlar" diye de ayrılabilir. Şu anki hali göz kaymasına çok müsait.

(+1) eğlendirici / komik
(+1) doğru / haklı
(+1) paylaştığın için teşekkürler!
----------------------------------------------
(-1) içerik yok, gereksiz bir mesaj
(-1) başlık anlamsız
(-1) sitemize yakıştıramadım

gibi olabilir diye düşünüyorum en basitinden.

levent tezcanlı

14 yıl önce - Pzr 22 Oca 2006, 18:41

ÖNERİ... ya da ben bilmiyorum usulünü..
hani bu sayfa altında  eskıden-yenıye , yenıden-eskıye cubugu var ya , bence guzel ama konuyu sectıgımızde mesajlar sımdı oldugu gıbı eskıden degılde yenıden baslasa bu standart olsa daha ıyı olur ,ben bu ozellıgı cok arıyorum, belkı 3-5 sanıye suruyor ama olsa super olurdu benım ıcın..
saygılar..

denizengin
14 yıl önce - Sal 24 Oca 2006, 09:30

Ben bir seyi merak ediyorum bu "site denetcisi"secimini kim yada kimler neye gore yapiyor ?
ve daha ne kadar "site denetcisine yer var sitede ? yada bir site denetcisinin bu vasfi ne sartlar altinda elinden alinabiliyor?
Tesekkurler
Engin

alabay

14 yıl önce - Sal 31 Oca 2006, 11:24
Türkiye ve uluslararası saat

Sadece tek sayfada değil de, elmekte (email) olduğu gibi, bizim kişisel bilgilerde bildirebileceğimiz (henüz yok) zaman dilimine göre ayarlanan otomatik yerel saat scripti mümkün değil mi? Çok güzel olurdu. Bir saat okuduğumda hep buradaki saate bakıp düşünmem gerekiyor, ki burası ne ki, daha uzaktan katılanlar da var.
"Ucuz" çözüm olarak her sayfanın başında Türkiye saati: xx:xx diye bir satır eklemek de işi biraz kolaylaştırır.

Teşekkürler.

B. Alabay

Bilal533416
14 yıl önce - Sal 21 Şub 2006, 13:16

Üyelerin kendi çektikleri fotoğrafları kullanmalarının zor olduğu "Eski İstanbul resimleri ve fotoğrafları", "Eski Bursa Fotoğrafları" gibi başlıklarda bazı fotoğrafların ikişer kere yüklendiğini farkettim. Hatta dün bu yanlışı ben de yaptım ve farkına varınca hemen düzelttim.
Mesela "Eski İstanbul resimleri ve fotoğrafları" başlığında 16 sayfa ve yüzlerce fotoğraf var insan hepsine baksa dahi fotoğraf yüklerken aynısı  varmıydı yokmuydu hatırlayamayabiliyor.
Bunu engellemek için sadece bu tür konu başlıklarında kullanılmak üzere adına ne denir bilmiyorum ama bir yada iki sayfada konunun tüm resimlerinin küçültülmüş hallerinin görülebileceği bir sistem olsa nasıl olur?  [url]http://www.pbase.com/lhlim/flowers [/url]   adresindeki gibi.  ( Bu adres örnek içindir silinebilir)
Böylece daha önce hangi fotoğrafların yüklenmiş olduğunu görebilir, kontrol edebilir yanlışlıkla aynı fotoğrafın birden çok defa yüklenmesinin önüne geçmiş olabiliriz.

Burç

14 yıl önce - Sal 21 Şub 2006, 13:24

Bu yüzden sadece kendi çektiğimiz fotoğrafları yükleme kuralı konuldu zaten.
Ancak, "eski Istanbul fotoğrafları" gibi birkaç özel konuda yanlışlıklar olabilir,
bunu da hamarat site denetçilerimiz gördükleri yerde siler ve düzeltirler.
Sitedeki yaklaşık 200 bin fotoğrafın (küçük hallerini de sayarsak 400 bin civarı)
birer adet daha kopyası olması daha büyük bir külfet olur.

eray78
14 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 11:06

Merhaba,

forumda okudugum bir kac konuda hayrete düstüm: birinde siyahi doktorlari cocuklar gördügünde korkacaklari söylenip bunlarla dalga geciliyor, bir digerinde Kürtlerden geni bozuk diye bahsediliyor, baska birinde Ermeniler salaklar milleti ilan ediliyor. Bunlar tesadüfen benim karsilastiklarim. Büyük ihtimalle daha bir cogu mevcuttur. Türkiye'yi tanitmak istemek cok güzel ancak baska milletleri asagilamak ve onlara hakarette bulunmak iyi bir tanitim yolu olmasa gerek. Sormak istedigim: bu durum burada istenen bir durum mu, yoksa sadece kurallardaki bir acik ya da gözden kacan mesajlar nedeniyle ortaya cikan bir durum mu?

Burç

14 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 11:29

Türkleri aşağılamanın serbest olduğu yüzlerce siteye bir alternatif getirdik.
Burada kendi ülkemizi ve milletimizi yüceltiyoruz.
Site kurallarında açıkça yazıyor.

Ayrıca :

Alıntı:
Sitemiz herkese göre bir yer değil... Tarafsız bir site olmadığımız için,
Türkiye sevgisi yeterli olmayan, kendi milletini aşağılamaya alışmış,
Türkiye'ye inanmayan, Türk milliyetçiliğini zararlı gören, "Batı" hayranlığı ile
beyni fazlaca yıkanmış kişiler burada kendini rahatsız hissedecektir.

Sitede anlaşamadığınız kişiler olabilir, görüşlerini beğenmedikleriniz olabilir.
Nitekim üye olmak isteyen herkesi şartsız siteye kabul ediyoruz ve
nasıl dünyadaki her insanla iyi geçinemiyorsanız, sitemizde de aynı sorunla karşılaşabilirsiniz.

Sitedeki ortam size rahatsızlık veriyorsa, başka sitelerde takılmanızı tavsiye
ediyoruz, hayatta başarılar diliyoruz.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=9012

İsmail Erdoğan
14 yıl önce - Prş 23 Mar 2006, 10:23

Aşağıdaki tekliflerim daha önce başka arkadaşlarımız tarafından da gündeme getirilmiş olabilir, bu nedenle benimkiler tekrar olacaksa şimdiden özür diliyorum. 66 sayfanın tamamını taramam mümkün olamadı.
Tekliflerim:
1.Profil Görüntüleme doğum tarihi ve doğum yeri bilgilerini de ihtiva etsin.
2.Puanlamada sınır daha yukarılara çekilsin.
3.Belli oranda(-) puan alan üyeye belirli süreli ceza uygulansın.
4.Özellikle Denetçiler ile ilgili bilgiler tam, doğru ve ciddi olsun. Meslek yerinde Diktatörlük,
  Nereden yerinde... nereye? gibi ifadeler hem kötü örnek oluyor hem de sitenin  
  ciddiyetine yakışmıyor.

Bu tip uygulamaların ; sitenin ciddiyetini,kalitesini,ağırlığını ve güvenilirliğini yükselteceğini
düşünüyorum.

sağlıcakla kalınız.

sayfa 26
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET