Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1764
Uğuray
site denetçisi

1 ay önce - Cmt 30 May 2020, 22:50

İsterseniz olabilirsiniz.
Ama ciddiye alınmazsınız.
Yani en azından önceleri alınmaz ve barınamazdınız.

Ustura Faysal
1 ay önce - Cmt 30 May 2020, 22:56

Alıntı:
İsterseniz olabilirsiniz.
Ama ciddiye alınmazsınız.
Yani en azından önceleri alınmaz ve barınamazdınız.

Bu da aslında yanlış bir düşünce.

Mesela senin Beyaz dediğine alkış tutanlar Teflon Tavanın Beyaz dediğine de alkış tutmalı 🤣

Yani bu tarz forum sitelerinde isim bir teferruat olmalı, içerik daha değerli olmalı. Ama maalesef son dönemlerde burada içerik daha değerli olmaktan çıkmak üzere.

Mesela Nickim Ustura Faysal olsa ne olur, Mehmet Ali olsa en olur. Yazdığım içerik değişecek mi. 😎

Bu arada Site kurucusu ve yöneticiler sitedeki nicklere bu şekilde müsaade ediyorken üyelerin sürekli bunu dile getirmesi de ayrı bir ilginçlik.

Yani sitenin kurucusu ve yönetici olarak değer verip layık gördüğü insanlar bu konuya pek karışmazken üyelerin sürekli bu konuda takıntılı olması ilginç 🤣

buğra_ay
1 ay önce - Cmt 30 May 2020, 23:05

Faysal bey üyeler zaten siteyi var eden ayakta tutan kesim değil mi ?

Rahatsız oldukları konuları dile getirmeleri neden ilginç olsun ?

Misal kimse yazmasa Burç bey tek başına sitede devam etse Wowturkey ya da Burç beyin bir ehemmiyeti olur mu ?

Uğuray
site denetçisi

1 ay önce - Cmt 30 May 2020, 23:06

Sevgili Ustura.
Alıntı:
Gerçek adımızı da içeren bir kullanıcı adı seçelim. (soyadı gerekmiyor)
Uydurma bir rumuz ile kayıt olduysanız, yeniden gerçek adınızla kayıt olun.
Eski hesabınız kapatılacaktır.

Böyle bir kuralımız var. Geçmişten gelen ama ister istemez zaman geçtikçe biraz daha esnek olmaya başladık. Evet yine bu durum devam ediyor ama eskisi kadar sıkı değil.
Gerçek ismin olmasa bile bir isim olmasını istedik hep. senin ismin Faysal ise Faysal Bey denir. Faysal abi denir ama teflon bey denmez. Bu şekilde yapanların önce kendine saygısı yok ki karşısından hiç beklemesin.
Bu durum ince bir şey. İzin versen dert vermesen dert.

Ustura Faysal
1 ay önce - Cmt 30 May 2020, 23:18

Alıntı:
Faysal bey üyeler zaten siteyi var eden ayakta tutan kesim değil mi ?

Rahatsız oldukları konuları dile getirmeleri neden ilginç olsun ?

Yanlış anlamışsınız. Demek istiyorum ki, site yöneticileri bu duruma göz yumuyor ve belli hoşgörü çerçevesinde müsaade ediyor iken üyelerin bunu sürekli olarak dile getirmesini anlayamıyorum dedim sadece.

Mesela Örnek verilen iki üye. Evet rumuzlar tuhaf, yazdıkları da dönem dönem sıkıntılı. Ama bu tarz üyeler de zaten çok ta uzun ömürlü olmuyor. Şimdi mesela sorun şu, yine Teflon tava'dan örnek veriyorum, mesela o yazdığı yazıların aynısını Ahmet ismi ile yazsa ne değişecek ki, yani saygı mı göstereceksiniz mesela.?

Yani demek istiyorum ki, okuduğunuz yazıların içeriğine odaklanın, sizi yansıtıyor ise rumuzun bir önemi yok. Mesela atıyorum sen Galatasaray'lısın diyelim. Mehmet isimli bir üye Galatasaray şampiyon olamaz dediğinde ne tepki veriyor isen, X rumzulu bir üye de Galatasaray şampiyon olamaz dediğinde aynı tepkiyi vermen gerekiyor.

Yani diyeceğim şudur ki, rumuzları bir kenara bırakın, eğer yazılan içerikten rahatsız olur ise rumuzu değil içeriği şikayet edin. Mesela adam bana hakaretler ediyor, rumuzuna bakmıyorum bile, şikayet dahi etmiyorum, bu tarz uygunsuz içerik yazan kişiler bugün olmaz ise yarın illaki hak ettiği muameleyi görüyor zaten

Alıntı:
Böyle bir kuralımız var. Geçmişten gelen ama ister istemez zaman geçtikçe biraz daha esnek olmaya başladık. Evet yine bu durum devam ediyor ama eskisi kadar sıkı değil.

Bu durum ince bir şey. İzin versen dert vermesen dert.

Haklısın tabi, izin versen ayrı dert, vermesen ayrı dert. Ama ben en azından bu konu ile ilgili olan kişilerin orta yolu bulduğunu düşünüyorum. Yani nickin uygun olmasına değil de, içeriğin daha kaliteli olmasına odaklanıyorlar diye düşünüyorum. Bu tarz rumuzlara belli bir hoşgörüde izin verilmesini de buna bağlıyorum.

Zaten dediğim gibi adam buraya doğru düzgün yazmayacak ise nicki Ahmet olsa da barınamaz, Teflon olsa da barınamaz.

mehmet güngör bağ
1 ay önce - Cmt 30 May 2020, 23:21

Uğuray bey ;

Üyelerden biri diğer üyeye küfür, hakaret ederse
2 nolu kuralı dahilinde nasıl bir yol izliyorsunuz.

Alıntı:
Fikirlerimizi ortaya yazalım, bir başka üye ile diyalog ve tartışmaya girmeyelim.
Mesajlarımızda başka bir üyenin ismi, veya "sen" kelimesi geçerse, silinebilir.
İlla bir üyeye hitap etmek gerekirse bile, asla seviyesiz, sert, eleştirici,
küçük düşürücü, alay edici, tahrik edici, tartışma tarzı bir yazı yazmayalım.
Bir üyeye açıkça hakaret eden, iftira atan, saldıran kişi siteden atılır.

Uğuray
site denetçisi

1 ay önce - Cmt 30 May 2020, 23:27

Alıntı:
ister istemez zaman geçtikçe biraz daha esnek olmaya başladık.

Maalesef günde binlerce mesaj yazılıyor.
Ekip olarak hepsini okumak mümkün değil.
Bu taze sıkıntılar için başlıklarımız mevcut.
Oraya belirtmek yeterli.
Ama şu ayrım var.
Misal ben size hakaret ettim daha mesaj okunur okunmaz sizde peşine hakaret içerikli mesaj ile cevap verilirse o zaman pek müdahale ve ya yaptırım şansımız kalmıyor.
İlk yapmak son yapmak farklı değil. Önemli olan yapmamak.

Şahsınız üzerinize alınmayın lütfen bu şekilde yazmamı.

mehmet güngör bağ
1 ay önce - Cmt 30 May 2020, 23:33

Alıntı:
Maalesef günde binlerce mesaj yazılıyor.
Ekip olarak hepsini okumak mümkün değil.
Bu taze sıkıntılar için başlıklarımız mevcut.
Oraya belirtmek yeterli.
Ama şu ayrım var.
Misal ben size hakaret ettim daha mesaj okunur okunmaz sizde peşine hakaret içerikli mesaj ile cevap verilirse o zaman pek müdahale ve ya yaptırım şansımız kalmıyor.
İlk yapmak son yapmak farklı değil. Önemli olan yapmamak.

Şahsınız üzerinize alınmayın lütfen bu şekilde yazmamı.

Bende aynen sizin dediğiniz gibi yaptım
Küfürlü ve hakaret içerikli mesajı şikayet kutusuna yazdım.

Mesaj silindi

Ama sonrasında üzüldüğüm bir gelişme oldu
mesajı silinen üye hiç bir şey olmamış gibi mesaj yazmaya devam etti.
Ceza bile almadı.

alperenfatih
1 ay önce - Cmt 30 May 2020, 23:40

Gerçekten dediğiniz durum can sıkıcı Mehmet Bey, madem öyle keşke bari ben de karşılığını verseydim diyebilir insan.

Kurallarda mesela çok fazla wow alan alıntı fotoğrafların wow puanı silinecek denmiş(ki burda çoktan kastedilen sayı da nedense belirsiz) ama 51 wow alan, ilgili başlığa da yazılan fotoğrafın bile wowları silinmemiş.

Fazlıay
1 ay önce - Pzr 31 May 2020, 12:59

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=7741305#7741305
yazı yazan kişi mesajında aldığım puan falan diye bir şey yazmamış
ama altta kafaya koymuş eksi verecek ya puan olarak niçin eksi puan vereceğini bile bilmeden
puan şikayeti diye eksi vermiş
sayın denetçiler mesaj a bir bakın
nedemek istediğimi anlamayan yada anlamak istemeyen kimse
tolga 0606 mesaj yazıyor mesajına puan kelimesi dahi geçmiyor ama onun mesajına eksi puan veren veya eksi puan niçin veriliyor bilmeyen yada ben eksi puan vereyimde ne olursa olsun diyen üye
eksi puanlarda niçin verildiği yazar
puan şikayeti diye eksi puan veriyor tolga0606 ya
daha ayrınıtılı mı yazayım anlamayan kişi

sayfa 1764
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET